“فکر می کردم می خواهم بمیرم” سه کودک بریتانیایی در تعطیلات خود در آتن مورد حمله سگ ها قرار گرفتند


دنی کاپتانیوس، ۹ ساله، پدرش استاماتیس، ۵۲ ساله، و پسر عموی او راکسی، ۱۱ ساله، توسط بچه های وحشی رودزیا گزیده شدند. تدی ۹ ساله خود را در محاصره سگ های شکاری درنده یافت، اما در حمله به آتشفشان خاموش سوساکی در یونان در ۱۳ آگوست موفق شد بدون آسیب بگریزد.

استاماتیس شش روز را در بیمارستان سپری کرد اما اکنون در خانه پس از شوک در حال بهبودی است.

بازوی چپ توسعه‌دهنده نرم‌افزار در جریان حمله فلج شد، اما او توانست ۲۵ دقیقه رانندگی کند و به نزدیک‌ترین بیمارستان برود.

استاماتیس گفت: «ما قبل از اینکه سگ ها به ما نزدیک شوند، یک کیلومتر در مسیر گردشگری راه رفتیم. اولین واکنش من این بود که بدنم را بین سگ و بچه قرار دادم.

من فقط به یک کوله پشتی مجهز بودم که بطری‌های آب بچه در آن بود. از آن برای جلوگیری از سگ‌ها استفاده کردم، به طوری که آن‌ها بازویم را چنان گاز گرفتند که از روی بازویم پرید. سپس به زمین زدند و شروع به گاز گرفتنم کردند.»

در حالی که استاماتیس به مدت دو ساعت و نیم تحت تزریق خون قرار گرفت و در این حمله مقدار زیادی از دست داده بود، به کودکان واکسن تزریق شد.

استاماتیس همچنین در طول اقامت ۶ روزه خود در بیمارستان آتن ۵۰ بخیه دریافت کرد.

او و آلیسون هفته گذشته شکایتی را مبنی بر هدف قرار دادن “همه طرف های مسئول” در تصادف تحت قوانین یونان تنظیم کردند.

آنها ادعا کردند که پلیس در نوامبر سال گذشته از حضور ریج‌بک‌های رودزیان وحشی خبر داد و توضیح داد که چگونه از اینکه هیچ‌کس در مقامات محلی آنها را حذف یا نابود نکرده بود، شگفت‌زده شدند.

این زوج گفتند که دولت محلی و شهردار بیشترین مقصر هستند و در انتظار تحقیقات پلیس است.

استاماتیس افزود: «بدترین بخش برای ما این است که این مکان هنوز به روی عموم باز است. اگر به آنجا بروی با مرگ روبرو خواهی شد.»

طبق گفته The Kennel Club، نژاد Rhodesian Ridgeback به عنوان یک سگ شکاری در آفریقای جنوبی برای ردیابی بازی توسعه داده شد.

هنگامی که این نژاد به رودزیا، زیمبابوه کنونی آورده شد، عمدتاً برای ردیابی شیرها، با رایحه ای سریع، در ردیابی ورزشی و شجاعت در دفع گربه های بزرگ تا زمان ورود شکارچیان استفاده می شد. این نژاد نام خود را از دسته مویی که در امتداد ستون فقرات می روید گرفته است.

یونان یکی از بزرگترین جمعیت سگ های ولگرد در جهان را دارد که مدیریت سگ های ولگرد به شهرداری های محلی واگذار شده است.

نخست وزیر یونان، کیریاکوس میتسوتاکیس، اخیراً در تلاش برای روشن کردن این مشکل، یک توله سگ نجات را به فرزندی قبول کرده است.

لینک منبع