فیلم هایی با عناصر ترسناک که ترسناک محسوب نمی شوند


وقتی صحبت از فیلم‌های ترسناک به میان می‌آید، زیر ژانرهای زیادی وجود دارد، از فیلم‌های بی‌نظیر گرفته تا فیلم‌های واقعی، ماوراء الطبیعه تا ترسناک فیزیکی، و همه چیز در این بین. در چند دهه گذشته، روند جدیدی از ترکیب ژانرها برای ایجاد یک تجربه کاملا منحصر به فرد وجود داشته است. در نتیجه، وحشت با عناصر خاصی ترکیب می‌شود تا در فیلم‌هایی که در غیر این صورت ترسناک تلقی نمی‌شوند، کمی وحشت به مخاطب وارد شود. در اینجا چند نمونه عالی از این فیلم های خاص، با ترکیبی عالی از ژانرهای ترسناک و دیگر وجود دارد.

ترمیناتور (۱۹۸۴)

کلاسیک ۱۹۸۴ تمام کننده این یک فیلم پیشگامانه است که به عنوان یکی از تأثیرگذارترین فیلم های علمی تخیلی تمام دوران شناخته می شود. اما مقدار زیادی از عناصر ترسناک نیز وجود دارد. اولین عنصر واقعا ترسناک در فیلم زمانی است که T-800 (آرنولد شوارتزنگر(در دفترچه تلفن به دنبال نام سارا کانر می گردد)لیندا همیلتون) و قصد دارد همه آنها را بکشد. او در روز روشن بدون عذاب وجدان به سارا کانر شلیک می کند که در تصادفی بودن او وحشتناک است. در صحنه بعدی، ترمیناتور کره چشم خود را در صحنه ای گرافیکی جایگزین می کند که می تواند وحشت فیزیکی محسوب شود. صحنه کلوپ شبانه شبیه یک فیلم قتل است که در آن قاتل قربانی خود را به جای چاقو با اسلحه تعقیب می کند.

برخورد دهنده ویدیوی امروز

مرتبط: “T2” کار می کند زیرا همه چیزهایی را که در مورد “ترمیناتور” می دانیم نادیده می گیرد.

مهمان (۲۰۱۴)

آدام وینگاردو مهمان این یکی از فیلم های اواسط دهه ۲۰۱۰ است که زیر رادار قرار گرفت، اما قطعاً سزاوار شناخت بیشتری است. یکی از جنبه های منحصر به فرد این فیلم این است که به نظر می رسد یک فیلم اکشن است، اما دارای مقدار نسبتاً زیادی عناصر ترسناک است. به عنوان مثال، دیوید (دن استیونز) در کشتارهای خانگی شرکت می کند و مردم را به روش های مختلف می کشد که به شدت غیرانسانی است. یکی دیگر از این عناصر، کل سکانس ماز در دبیرستان در ترم سوم است. این یک تم هالووین دارد، اما همچنین با آن حال و هوای شبح آور بازی می کند و دیوید قبل از اینکه وارد یک ولگردی و قانونی شکنی شود، قربانیانش را تحت تعقیب قرار می دهد. ایجاد تنش واقعاً زمان می برد، که شما را روی لبه صندلی خود نگه می دارد.

بتمن (۲۰۲۲)

بتمن واضح است که این یک فیلم ابرقهرمانی است اما کارگردان مت ریوز عناصر ترسناک را در داستان پیاده می کند تا مخاطبان را تحت تأثیر قرار دهد. تمام تله‌های ریدلر برای قربانیانش در طول فیلم، نمونه‌ای عالی از سوخت کابوس است. یکی از این صحنه‌ها قربانی را نشان می‌دهد که با جراحی یک قفس موش را به تنه‌اش وصل کرده است. همین تصویر شما را تا آخر عمر می ترساند و شبیه چیزی غیرعادی به نظر می رسد آره فیلم های بیشتر از دی سی کامیکس. همچنین شخصیت بتمن از عنصر ترس برای ترساندن تمامی جنایتکاران شهر گاتهام استفاده می کند. به خصوص برای جنایاتی که از آنها سیر نمی شود، شهرت او به نفع او عمل می کند. حتی مت ریوز با این فیلم طوری برخورد می کند که انگار هیولا/قاتلی در سایه ها کمین کرده است. لحن و زیبایی شناسی کلی فیلم از آن الهام می گیرد دیوید فینچرو Se7en، بدون شک یک فیلم ترسناک است.

دکتر استرنج در چند جهان جنون (۲۰۲۲)

دکتر استرنج به چندجهانی جنون به کارگردانی افسانه وحشت سام ریمی. در حالی که گسترده بود سه گانه مرد عنکبوتی از سال ۲۰۰۰ او شروع به کار در تجارت نمایش در ژانر وحشت کرد مرده شیطانی سه گانه و مرد تاریک. چند دنیای دیوانه این فیلم به عنوان یک فیلم ترسناک آمیخته با حس معمول MCU پخش شد و سام ریمی در آن بخش ناامید نشد. Scarlet Witch قسمت واقعی داستان بود که عناصر ترسناک را به بهترین شکل به ارمغان آورد. در سکانسی که کرمتاج حمله می کند، جادوگر با زمزمه کردن شبح در گوشش، تله پاتی را می ترساند و به او می گوید فرار کن. سپس، در صحنه‌ای بعد، او به معنای واقعی کلمه دست به کشتار زد و کل تیم ایلومیناتی را به روش‌های بسیار خشونت‌آمیز کشت. او بی رحم است و دریغ نمی کند.

پارک ژوراسیک (۱۹۹۳)

کلاسیک اسپیلبرگ پارک ژوراسیک این ترکیبی عالی از ژانرهایی است که به خوبی با هم ترکیب می شوند. عناصر ترسناک در سراسر فیلم پاشیده شده است، از سکانس آغازین که در آن یک دایناسور ناشناس نگهبان را می خورد تا صحنه بدنام حمله تی رکس. وقتی الی ستلر (لورا درن) او متوجه یک عضو بریده می شود که باعث ترس شدید می شود.

شکل آب (۲۰۱۷)

در حالی که شکل آب این بیشتر یک عاشقانه و یک افسانه است، قطعا حاوی عناصر ترسناک آشکار است که یکی از علائم تجاری است. قلبت را بگیر طراحی فیلم این موجود ادای احترام به ویژگی های موجودات ترسناک کلاسیک است موجودی از مرداب سیاه. مانند برخی از عناصر طرح، این موجود در نهایت به کشتن یا آسیب رساندن به مردم و حیوانات منجر می شود. موجود دریایی به معنای واقعی کلمه سر الیسا را ​​جدا می کند (سالی هاوکینزگربه پاندورا آن را کامل می خورد. همچنین لحظاتی از وحشت فیزیکی وجود دارد، مانند زمانی که ریچارد استریکلند (مایکل شانون) انگشتان خود را قطع کنید، یا صحنه ای که استریکلند مردی را برای کسب اطلاعات شکنجه می کند. فقط تمام خونریزی هایی که در طول فیلم نشان داده می شود عنصری از ترس است که در این داستان عاشقانه آمیخته شده است.

۱۰ Cloverfield Lane (2016)

این هست کلاورفیلد فرنچایز بعد از فیلم اصلی تغییر مسیر داد و با ادامه فیلم تبدیل به یک هیجان انگیز شد ۱۰ کلاورفیلد لین. اگرچه این یک فیلم هیجان انگیز به حساب می آید، اما به طور کامل ترسناک را رها نکرده است و برخی از این عناصر را در سرتاسر خود گنجانده است. نمونه ای از این نحوه شخصیت هاوارد (جان گودمن(شخصیت اصلی میشل را می دزدد)مری الیزابت وینستد). در حالی که در اسارت است، او را فریب می دهد تا باور کند که یک فاجعه طبیعی در خارج از کشور اتفاق می افتد تا مجبور شود بماند. این رفتار قاتل سریالی سرراست است که نشان می دهد هاوارد واقعاً چه خزنده ای است. نمونه دیگری از عنصر ترسناک در این فیلم سومین بازی است که میشل در انباری از دست موجودات فضایی پنهان می شود و آنها آرام آرام به دنبال او می گردند.

صحنه داغ (۲۰۰۷)

ادگار رایت دومین فیلم بلند اصلاح گرم است یک طنز عالی از فیلم های اکشن، و اساسا فیلم های پلیسی دوستانه. رایت همچنین برخی از عناصر ترسناک را در طول طرح ترکیب می کند که توسط داستان مرموز قتل برجسته شده است. قاتل افراد مختلف را در یک جامعه کوچک یکی یکی هدف قرار می دهد و همه آنها را به طرز وحشتناکی می کشد. قاتل ردای مشکی کلاهدار به تن دارد و با استفاده از تبر قربانیان خود را به سبک فیلم قتل عام تکه تکه می کند. همچنین درست قبل از اقدام سوم، هویت قاتل نیک آنجل (سایمون پگ) گروهی از افراد نقابدار را می بیند که دور یک میز نشسته اند. از نظر زیبایی شناسی، به نظر می رسد که نوعی فرقه آیینی را انجام می دهد که چنین نبود، اما این نوع تصویر شبح گونه واقعاً مخاطب را به خود جذب می کند.

چه کسی راجر رابیت را فریم کرد (۱۹۸۸)

شخصی که خرگوش روگر را طراحی کرد وقتی صحبت از ژانر آن می شود، با کمدی تازه آمیخته می شود. بسیاری از مردم فراموش می کنند که عناصر ترسناکی در اطراف وجود داشت که بسیاری از ما را در دوران کودکی می ترساند. مثال اصلی که به ذهن می رسد قاضی دام است (کریستوفر لوید). مثل زمانی که از دست ادی والیانت فرار می کند.باب هاسکینز)، ناپدید می شود و به آرامی در اطراف کوچه ها پرسه می زند، جلوه های بصری بسیار ترسناک هستند زیرا شما فقط می توانید سایه Dom را روی دیوار ببینید قبل از اینکه بپرد و Valiant را غافلگیر کند. این صحنه شامل بسیاری از جامپ اسکرها است و مانند یک سکانس خانه جن زده بازی می کند. صحنه دگرگونی Doom زمانی که از یک انسان به کارتون می‌رود، یک وحشت تمام عیار است، و در عین اینکه کارتونی است، بسیار آزاردهنده است. و صحنه هایی که در آن ماده شیمیایی به نام The Dip شخصیت های کارتونی را از بین می برد در بهترین حالت ترسناک هستند.

Perfume: A Murderer’s Story (2006)

عطر: داستان یک قاتل در میان دیگر فیلم‌های موجود در این فهرست، این فیلم نزدیک‌ترین فیلم به ژانر ترسناک است، اما همچنان از نظر فنی از نظر روان‌شناختی هیجان‌انگیزترین فیلم است. شخصیت اصلی، ژان باپتیست گرینول (بن ونشاو)، عنصر اصلی در این فیلم است که تمام وحشت را به همراه دارد. ژان باپتیست ترسناک و عجیب است، بنابراین این واقعیت که او قربانیان خود را فقط برای بازسازی عطر آنها شکار می کند و می کشد اصلاً تعجب آور نیست. روشی که او قربانیانش را شکار می کند، یادآور شخصیت هایی مانند مایکل مایرز است. به عنوان مثال، پس از گرفتن اولین قربانی خود، او لباس خود را درآورد و شروع به بوییدن بدن او کرد. صحنه تولد او همچنین حاوی عناصر وحشت فیزیکی بود، زیرا بیمار و مجروح به نظر می رسید. این تصویر در عین حال بسیار ترسناک و دلهره آور است. نمونه دیگری از عناصر ترسناک به کار رفته در این حرکت، سکانس پنهان کاری است. در حالی که فیلم بیشتر بر جنبه‌های روان‌شناختی داستان تکیه می‌کند، اما مطمئناً با ترس ترکیب می‌شود تا دستور العملی عالی برای ترساندن مخاطب ایجاد کند.