قاضی فدرال ممنوعیت مدرسه در کارولینای جنوبی را لغو کرد

قاضی فدرال ممنوعیت مدرسه در کارولینای جنوبی را لغو کردکلمبیا ، دادگاه عالی – یک قاضی فدرال روز سه شنبه با اعمال قانونی ممنوعیت استفاده از ماسک برای دانشجویان در کارولینای جنوبی را اعلام کرد.

والدین کودکان دارای معلولیت با کمک اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا با طرح شکایتی علیه دولت ، مدعی شده اند که این ممنوعیت با اخراج دانش آموزان آسیب پذیر پزشکی از مدارس دولتی با ادامه شیوع بیماری کووید -19 ، معکوس است.

این ممنوعیت به شدت توسط فرماندار جمهوریخواه هنری مک مستر و قانونگذاران جمهوری خواه حمایت می شود و می گویند والدین باید تصمیم بگیرند که آیا دانش آموزان از ماسک صورت استفاده کنند یا نه دانش آموزان مدرسه.

مری گایگر لوئیس ، دادستان منطقه ای ایالات متحده نوشت که این تصمیم حتی یک تماس نزدیک نبود و از ممنوعیت یک ساله بودجه جلوگیری کرد.

“این بی چون و چرا است که بچه ها می خواهند به مدرسه بروند. علاوه بر این ، آنها از مسکن منطقی برخوردار هستند که به آنها این امکان را می دهد. هیچ کس نمی تواند به طور منطقی استدلال کند که پوشیدن ماسک برای قرار دادن کودک معلول یک بار غیر ضروری است. لوئیس نوشت.

مجمع عمومی لوئیس شرایط ماسک صورت را با این واقعیت مقایسه کرد که مدارس دیگر نمی توانند رمپ ویلچر نصب کنند.

قاضی می نویسد: “ماسک ها حداقل باید گزینه ای برای اسکان افراد دارای معلولیت در مناطق مدرسه باشند تا آنها نیز بتوانند آموزش عمومی رایگان دریافت کنند.”

برایان سیمز ، سخنگوی مک مستر گفت که حکم روز سه شنبه آخرین حرف در این پرونده نیست.

سیمز در بیانیه ای گفت: “فرماندار با تصمیم دادگاه به شدت مخالف است و در صورت لزوم ، از حق والدین در تصمیم گیری در مورد آنچه برای فرزندان خود بهتر است ، تا حدی از دادگاه عالی ایالات متحده محافظت می کند.”

سوزان میسنر ، مدیر برنامه حقوق معلولان ACLU ، گفت که این حکم تعجب برانگیز نیست زیرا حقوق دانش آموزانی را که مورد آزار جسمی قرار می گیرند نقض می کند.

میسنر در بیانیه ای گفت که تصمیم امروز “” نشان می دهد که قانونگذاران ایالتی و فرماندار مک مستر نمی توانند سلامت و ایمنی دانش آموزان دارای معلولیت را برای راحتی دیگران قربانی کنند.

مجلس نمایندگان کارولینای جنوبی ، تحت سلطه جمهوریخواهان ، بودجه را در ماه ژوئن تهیه کردند ، زمانی که روزانه به طور متوسط ​​حدود 150 بیمار جدید کووید -19 گزارش می شد.

طولی نکشید که گونه دلتا به طور فزاینده ای شبیه زمستان گذشته شد تا اینکه واکسن به طور گسترده در دسترس قرار گرفت. بر اساس داده های بهداشت دولتی ، بیش از 21000 دانش آموز در سال جاری به COVID-19 مبتلا شده اند و نزدیک به 100000 نفر به دلیل قرار گرفتن در معرض نزدیک قرنطینه شده اند.

وی گفت که اگرچه تخصیص بودجه به طور کامل نیاز به ماسک برای ولسوالی ها را ممنوع نکرده است ، اما نمی توان از بودجه دولت برای اجرای نیاز به ماسک استفاده کرد. اگرچه پول دولت به بسیاری از بودجه های معمولی مدارس واریز می شود ، اما برخی از قانونگذاران به هیئت مدیره مدارس گفته اند که ماسک مورد نیاز است و کارکنان باید برای رفع نیاز به امتیازات فدرال COVID-19 استخدام شوند.

چندین منطقه به جلو حرکت کرده اند و ماسک مورد نیاز است. هیئت های دیگر مدارس از قانونگذاران خواسته اند که به جلسه برگردند و قوانین را تغییر دهند ، اما آنها تا کنون آن را رد کرده اند. تیم هایی از پزشکان ، معلمان و مدیران مدرسه به آنها ملحق می شوند.

تلاش های دادگاه عالی ایالتی برای تأیید یا لغو الزامات پوشش نقاشی مدارس شکست خورده است.

لوئیس در حکم خود نوشت که از قانون تبعیض علیه فدرال پیروی می کند و در مورد اینکه آیا مقررات مجمع عمومی “عدم صلاحیت COVID” است اظهار نظر نمی کند.

“برخی استدلال کرده اند که تصمیم مخالفان و حامیان خود مبنی بر ممنوعیت استفاده از ماسک در دانش آموزان در مدارس محلی ، سیاست زدگی بسیار اشتباه است. در یک کلمه. اما این موضوع در دادگاه نیست. ”قاضی نوشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *