قانونگذاران و وکلا به دنبال توقف پروژه قطار هوایی لاگاردیا هستند

قانونگذاران و وکلا به دنبال توقف پروژه قطار هوایی لاگاردیا هستند


چندین قانونگذار نیویورکی از فرماندار کتی هوچول خواسته اند که 2.1 میلیارد دلار برای تأمین تردد هوایی به فرودگاه لاگاردیا لغو کند.

هوچول روز دوشنبه با صدور بیانیه ای از اداره بندر نیویورک و نماینده ای در نیوجرسی خواست تا به دنبال جایگزین هایی باشند ، حداقل برای آژانس که می تواند تا حدی تحت کنترل او باشد.

هوکول در بیانیه ای گفت: “من از اداره بنادر می خواهم تا راه حل های ترانزیتی جایگزین را برای کاهش تردد خودروها و افزایش اتصال به فرودگاه لاگاردیا بررسی کند.” “ما اطمینان می دهیم که پروژه های حمل و نقل ما جسورانه ، بصری و مطابق با الزامات است.” متعهد هستم که برای بازسازی زیرساخت های قرن بیست و یکم و تسریع در ایجاد شغل – نه تنها در لاگاردیا بلکه در همه فرودگاه ها و مراکز ترانزیتی ما در سراسر نیویورک تلاش کنم.

سناتورهای ایالتی ، از جمله جسیکا راموس ، لروی کومی ، مایکل جیوریس و جان لیو ، هوچول را مجبور کردند تا گزینه های دیگر را در نظر بگیرد ، در حالی که مقابل یک سالن ضیافت در Corona ، Corona ، مشرف به خلیج جامائیکا و فرودگاه ایستاده بود. ، سرویس اتوبوس یا فرودگاه یا گسترش مترو به فرودگاه: تنها چیزی که او می خواهد این است که او قطار هوایی را بکشد.

راموس گفت: “من از احساسات فرماندار قدردانی می کنم ، اما این همه چیز است.” ما به فرماندار هوچول نیاز داریم تا پروژه را متوقف کند.

راموس با اشاره به پاکسازی مداوم طوفان ایدا ، چالش های دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و قحطی طولانی مدت در منطقه وی افزود: “المورس شرقی نمی تواند از قطارهای هوایی استفاده کند.”

راه آهن هوایی پیشنهادی ، اداره بندر نیویورک و پروژه نیوجرسی ، راه آهن لانگ آیلند و هفت ایستگاه قطار در متس ویلتز پوینت به قطار هوایی جدید متصل می شوند. فرماندار سابق کوئومو ، که ابتدا این پروژه را در سال 2015 پیشنهاد کرده بود ، مفتخر بود که 30 دقیقه سواری LIRR از مرکز شهر به لاگاردیا خواهد بود تا به تسهیل تردد بین فرودگاه و منهتن کمک کند.

نمونه ای از مسیر قطار هوایی

فلش

نمونه ای از مسیر قطار هوایی

سازمان بنادر

این طرح با تأیید نهایی دولت هوانوردی فدرال در ماه جولای منوط به اظهارنظر عمومی گسترده و بررسی فدرال است. کوومو چند هفته بعد به دلیل اتهامات آزار جنسی استعفا داد.

در صورت احداث ، قطار هوایی در امتداد آبشار از Wilts Point تا فرودگاه LaGuardia حرکت می کند. دوشنبه اخیر ، صدای جیرجیرک ، عقب نشینی آب و بلند شدن هواپیماها را شنیدم. کارگران ساختمانی با اسکوتر پیاده رو را گسترده کردند. کلودیا شلنبرگ ، ساکن قدیمی المهرست ، شرق ، پیاده روی های منظم خود را داشت. او گفت که با پروژه قطار هوایی مخالف است.

او می گوید: “من احساس می کنم این واقعا پارچه را در این منطقه خراب می کند.”

آبشار بوکولیک

جایی که قطار هوایی حرکت می کند

فلش

جایی که قطار هوایی حرکت می کند

استفان نسون / WNYC

این اولین بار نیست که سیاستمداران قصد ترور این پروژه را دارند. مامور Alexandria Occasio-Cortes پرچم را در اوایل سال 2020 بالا برد که چرا FAA به گزینه های دیگر برای قطارهای هوایی گران قیمت توجه نکرده است.

در اوایل سال جاری ، تیمی از نگهبانان ، رودخانه نگهبان ، اسناد اداری شرکت هواپیمایی فدرال را از طریق شکایت هایی دریافت کردند که به اداره بنادر اجازه می داد از خطوط هوایی مانند گزینه های اتوبوس یا کشتی استفاده کنند و افراد بیشتری را از فرودگاه به فرودگاه فرود آورند. هزینه.

در اوایل سپتامبر ، FAA شکایتی را به رودخانه نگهبان و گروه های محلی ، انجمن بلوار Ditmars بلوک و Guardians of Flushing Bay ارائه کرد و ادعا کرد که FAA 45 گزینه به آنها داده است ، اما FAA آنها را جدی نمی گیرد.

مایکل دولونگ ، وکیل ارشد در موسسه ریورکایپر ، می گوید: “ما فکر می کنیم استفاده از معیارهای جانبدارانه منجر به یک تحلیل انتقالی منصفانه به غیر از گزینه های دیگر نشده است.” هدف ما این است که با حذف افراد از اتومبیل و ارائه وسایل حمل و نقل عمومی به فرودگاه ، بهترین پروژه برای نیویورکی ها باشد. انجام این کار با کمترین تأثیر ممکن بر جوامع محلی و محیط زیست. ”

به عنوان بخشی از پرونده ، کنترل کننده رودخانه و گروه های دیگر خواستار توقف پروژه تا بررسی دقیق سایر گزینه های انتقالی شدند.

FAA در بیانیه ای اعلام کرد که از اداره بنادر در مورد اینکه آیا تعلیق پروژه بر پروژه تأثیر می گذارد ، اطلاعاتی را جستجو می کند.

هنگامی که در مورد تماس ها و شکایت لغو پروژه س askedال شد ، هفته گذشته سخنگوی Paninje گفت که مدیر اجرایی ریک کاپون از پروژه دفاع می کند.

تحویل قطار هوایی LaGuardia پیشنهاد شده است

فلش

تحویل قطار هوایی LaGuardia پیشنهاد شده است

از دفتر فرماندار اندرو کوئومو

آقای پنبه گفت: “ابتدا ، این پروژه به طور مفصل و مستقل توسط اداره هوانوردی فدرال مورد بررسی قرار گرفته است ، که این پروژه را تأیید کرده و به طور خاص همه جایگزین های احتمالی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.” مسافران ، آنها را از اتومبیل پیاده کرده و ازدحام را در راه فرودگاه کاهش دهید. “

تیم های مشاهده کننده Rennivent Albany خاطرنشان کردند که پروژه آنطور که طرفدارانش می گویند سبز نیست. با استفاده از اسناد خود اداره بنادر ، تیم می تواند سالانه حدود 2 میلیون کاربر پیدا کند – در مقایسه با تخمین آژانس 4.7 میلیون نفر – که با استفاده از خدمات حمل و نقل بزرگ به فرودگاه می رسند ، که بسیاری از آنها در پارکینگ رها می شوند. یا در قطار هوایی به

پانکاج باتارا ، مالک مشترک نمایشگاه جهانی مارینا و رستوران است که در مجاورت محل قطار هوایی واقع شده است. باتارا می ترسد که این ساختمان به رستوران که در محل دفن زباله ساخته می شود آسیب برساند. او گفت: “این راه ما را غرق می کند.” “این چیزی نیست که هر کسی در کوئینز بتواند به آن کمک کند. شهر نیویورک را فراموش کنید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *