قدرت آتش پوتین می تواند برای اوکراین ویرانگر باشد، علیرغم شکست های تحقیرآمیز آن


بوریس جانسون می گوید یوروویژن باید در اوکراین برگزار شود

جاستین برانچ، محقق نیروی هوایی و محقق فناوری در تیم علوم نظامی در مرکز تحقیقات RUSI، گفت که نیروهای اوکراینی از زمان آغاز حمله در ۲۴ فوریه به نیروهای زمینی روسیه “تلفات سنگینی وارد کرده اند”. وی افزود که بین ۱۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ سرباز روسی کشته شدند. مسکو با حدود ۶۰ هزار تلفات در تلاش است تا در مرحله دوم جنگ در منطقه دونباس “موفقیت بزرگی به دست آورد”.

برانک در نشریه The Spectator نوشت: «اما روسیه هنوز قدرت آتش سنگینی برای از بین بردن نیروهای دفاعی اوکراین در مکان‌های خاص دارد، با توجه به زمان و مهمات کافی».

در نتیجه – و با عملیات تهاجمی خود که اکنون در یک منطقه باریک از خط مقدم متمرکز شده است – روسیه از آتش توپخانه خود حداکثر استفاده را می کند تا مواضع دفاعی هر یک از اوکراین را یکی یکی نابود کند.

او توضیح داد که این رویکرد برای اوکراین بسیار دشوار است که بتواند به طور موثر در برابر آن دفاع کند، زیرا روسیه قدرت آتش توپخانه بسیار بیشتری دارد، انبارهای مهمات بیشتری دارد و نیروهای اوکراینی باید در مواضع بمباران بمانند تا آنها را نگه دارند.

آقای برانک افزود که روسیه طی چند هفته گذشته “پیشرفت مستمر” در اطراف شهر شرقی سورودونتسک داشته است.

یک تانک اوکراینی در لیسیچانسک لوهانسک دیده می شود

تانک اوکراینی در لیسیچانسک، لوهانسک (تصویر: گتی)

سربازان روی یک تانک در خیابان های لیسهخانسک

سربازان روی یک تانک در خیابان های لیسهخانسک (تصویر: گتی)

سردبیر مجله اینترنتی RUSI توضیح داد که کمبود مهمات اوکراین برای سلاح‌های سنگین توانایی این کشور را برای انجام ضدحمله‌های بزرگ در سایر نقاط این کشور مانند خارکف و خرسون محدود می‌کند.

اما او خاطرنشان کرد که اگر اوکراین به اعمال فشار بر سایر مناطق ادامه دهد، “وضعیت برای روسیه خطرناک به نظر می رسد” زیرا نیروهای این کشور در بسیاری از خطوط مقدم که اکنون در اختیار دارد ضعیف هستند.

آقای برانک گفت اگر تلفات اوکراینی و کمبود تسلیحات سنگین از حمله در کوتاه مدت جلوگیری کند، “هر دو طرف در آینده قابل پیش بینی” در خط مقدم فعلی ممکن است خود را در موقعیت فرسایشی بیابند.

تحلیل او با درخواست کشورهای غربی برای ارسال هر گونه سلاح و مهماتی که می توانند «در محل» به اوکراین پایان یافت.

درباره گزارش هشدار شعله بیشتر بخوانید

نیروهای اوکراینی یک انبار تخریب شده را که توسط نیروهای روسی در حومه لیشانسک هدف قرار گرفته بود، بازرسی می کنند.

نیروهای اوکراینی انبار ویران شده را که بنا بر گزارش ها مورد هدف نیروهای روسی قرار گرفته بود، بازرسی می کنند (تصویر: گتی)

دود و خاک از شهر Severodonetsk بلند می شود

دود از شهر Severodonetsk بلند می شود (تصویر: گتی)

او گفت: «غرب باید به خاطر داشته باشد که روس‌ها هنوز قدرت آتش زیادی در اوکراین دارند – و اگر بتوانند شرایط خود را در جنگ برآورده کنند، موفق خواهند شد.

اظهارات برانک در حالی مطرح شد که سرهی گایدا، فرماندار منطقه لوهانسک اوکراین، گفت که روسیه تعداد زیادی از نیروهای ذخیره خود را از سایر مناطق جنگی به سورودونتسک می فرستد تا کنترل کامل شهر خط مقدم را در دست بگیرد.

بوریس جانسون، نخست وزیر اوکراین، که روز جمعه در جریان یک سفر غیرمنتظره به کیف به نیروهای اوکراینی آموزش داد، بر لزوم ادامه حمایت از این کشور و اجتناب از “خستگی اوکراین” پس از نزدیک به چهار ماه جنگ تاکید کرد.

جانسون گفت: «روس‌ها اینچ به اینچ حرکت می‌کنند و برای ما حیاتی است که نشان دهیم آنچه می‌دانیم درست است و اوکراین می‌تواند و خواهد برد».

از دست نده:
رئیس‌جمهور ایسلند می‌گوید خریداران با افزایش استفاده از بانک مواد غذایی، هزینه‌های خود را ۴۰ تا ۴۰ درصد کاهش خواهند داد. [REVEALED]
نت‌فلیکس از هری و مگان می‌خواهد که دلیل ناراحتی‌شان را توضیح دهند. [LATEST]
آخرین قدم کیت و ویلیام ساختن برای مگان و هری بود [REPORT]

اطلاعات

قدرت نظامی روسیه از نظر تعداد (عکس: اکسپرس)

وقتی اوکراین خسته شد، مهم است که نشان دهیم برای مدت طولانی با آنها هستیم.»

نخست وزیر همچنین گفت که پیروزی پوتین برای اوکراین یک “فاجعه” خواهد بود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز جمعه گفت که با جانسون درباره تامین تسلیحات سنگین و تحریم های بیشتر علیه روسیه صحبت کرده است.

از زمان حمله روسیه به اوکراین، تعدادی از کشورها به اوکراین اسلحه فرستاده یا قول داده اند.

زنی در حال تماشای خانه ای که در اثر بمباران ویران شده است

زنی در حال تماشای خانه ای که در اثر بمباران ویران شده است (تصویر: گتی)

انگلیس اخیراً اعلام کرده است که چندین سامانه موشکی پرتابگر را برای آموزش نیروهای اوکراینی در مورد نحوه استفاده از آنها ارسال می کند.

جک واتلینگ از RUSI به بی‌بی‌سی گفت: «این سیستم‌ها دقیقاً همان چیزی است که اوکراین به آن نیاز دارد. وی افزود: «آنها به اوکراینی‌ها اجازه می‌دهند از برد بسیاری از سامانه‌های توپخانه روسیه فراتر رفته و همچنین با احتیاط حمله کنند».

این بدان معناست که اوکراینی ها می توانند توپخانه روسیه را که در حال حاضر به طور سیستماتیک شهرهای شرق اوکراین را تخریب می کند، شلیک کرده و به خطر بیندازند.

بریتانیا تاکنون بیش از ۵۰۰۰ سلاح ضد تانک سبک نسل بعدی (NLAW) ارسال کرده است.

همچنین در ماه آوریل اعلام شد که بریتانیا صدها موشک بریمستون را به این کشور جنگ زده ارسال خواهد کرد.

دولت همچنین اعلام کرد که در حال ارسال یا ارسال پهپاد، خودروهای زرهی و سیستم های دفاع هوایی است.

سایر تجهیزات عرضه شده توسط بریتانیا شامل بیش از ۲۰۰ موشک ضد تانک جاولین و ۱۳۶۰ مهمات ضد شاسی است.