قیمت نفت بدون توجه به جنگ روسیه و اوکراین به طرز چشمگیری افزایش می یابد – خبرگزاری بست بیست


رسانه های اصلی تمایل دارند اینطور به نظر برسند که گویی همه مشکلات اقتصادی ما و به طور خاص تر، تورم انرژی مشکلات موقتی مربوط به حمله روسیه به اوکراین است.

واقعیت این است که بسیاری از وضعیت اقتصادی که امروز می بینیم، قبل از حمله روسیه به اوکراین رخ داده است. این درگیری به سیاستمداران این امکان را می دهد که به رای دهندگان خود به راحتی بگویند که مشکل تصمیمات سیاسی آنها نیست، بلکه “هیولا شیطانی” پوتین است.

همه می دانند که قیمت بنزین سر به فلک کشیده است. پس با تولید جهانی نفت چه اتفاقی می افتد؟ در واقع، تولید نفت خام جهان از سال ۲۰۱۹ از سطوح مورد نیاز عقب‌تر بوده است. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

World-Crude-Oil-Production-1991-2021

رشد تولید نفت خام جهان رابطه ثابت شگفت انگیزی را با رشد جمعیت جهان از سال ۱۹۹۱ نشان می دهد. استثنای اصلی کاهش مصرف است که در سال ۲۰۲۰ رخ داد، با قرنطینه هایی که الگوهای مصرف را تغییر داد. این محدودیت‌های کووید ممکن است تأثیر دائمی‌تری داشته باشند. این نشان می دهد که یک تغییر جهانی در ثروت اقتصادی آینده ما در حال رخ دادن است.

داده های سه ماهه نفت خام نشان می دهد که فرصت های کمی برای افزایش تولید نفت خام به سطح مورد نیاز برای اقتصاد جهانی وجود دارد تا بتواند در سطحی که در سال ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ در آن کار می کرد عمل کند. نمودار زیر تولید سه ماهه نفت خام جهان را به چهار گروه تقسیم می کند: اوپک، آمریکا، روسیه و «همه دیگر». همه گروه‌ها هنوز به سطح قبل از کووید نرسیده‌اند.

Global-Oil-Production-Breakdown-2021

رشد تولید نفت خام آمریکا تماماً به سیاست بستگی داشته است. در دولت ترامپ، تولید نفت تشویق شد. از زمان دولت بایدن، حتی با در نظر گرفتن «همه‌گیری» کووید، این همه معکوس شده است. این را در نمودار زیر ببینید.

ایالات متحده-تولید نفت خام-2021

نمودارهای قبلی صرفاً نشان می دهد که در تولید نفت چه اتفاقی می افتد. سوال این است که چرا سطوح تولید به رشد خط روند باز نمی گردد – حتی پس از کووید؟ پاسخ این است که اگر کسی در اکتشاف و تولید نفت جدید سرمایه گذاری نکند، نفت جدیدی به بازار نخواهد آمد.

انتظار می رود که سرمایه جهانی برای شرکت های اکتشاف و تولید تا ۱۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ کاهش یابد که حدود ۱۷ درصد کمتر از سطح سال ۲۰۱۹ است. تا سال ۲۰۲۱ آنها از این ۱۳ سال کمتر بهبود نخواهند یافت. این تفکیک را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بیاموزید.

Upstream CapX Investments Historical 2021ممکن است بپرسید چرا این همه عدم سرمایه گذاری در تولید انرژی وجود دارد، زیرا به نظر می رسد قدرت قیمت گذاری و تقاضا در بازار وجود دارد. پاسخ بسیار ساده است – تغییرات آب و هوا. رهبران جهان بر این باورند که ضروری است که ما به عنوان یک نژاد بشر از سوخت های مبتنی بر کربن برای نجات سیاره زمین خودداری کنیم.

اینکه آیا فکر می‌کنید این سیاست‌های سرمایه‌گذاری به‌طور قابل‌توجهی بر تغییرات آب و هوایی تأثیر می‌گذارد یا روایت تغییرات آب و هوایی ارائه شده توسط رسانه‌های جریان اصلی، داستان دیگری است. صرف نظر از هرگونه مشکل واقعی عرضه و تقاضای نفت یا حتی نگرانی های ژئوپلیتیکی، قرار است نفت در یکی دو سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

به سختی می توان با اطمینان گفت که قیمت نفت در نهایت به کجا می رسد. از یک سو، این شوک های عرضه باعث افزایش قابل توجه قیمت ها می شود. از سوی دیگر، چه کسی در صورت رکود جهانی (یا بدتر از آن) به نفت نیاز خواهد داشت؟

پست های نمودار روز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.