مارک زاکربرگ با در ذهن متاورس با مدیران مد ایتالیایی ملاقات می کند – باب خبر


بنیانگذار و مدیر اجرایی متا، همانطور که در اینستاگرام مشاهده می شود، با چندین بازیگر قدرتمند مد در میلان ملاقات کرد تجارت مد.

زاکربرگ با ملاقات با سازندگان لوازم جانبی لوکس و شرکت‌های لوکس ایتالیایی، گام‌های بزرگی در جهت وارد کردن متاورس به جریان اصلی برمی‌دارد.

روز چهارشنبه، زاکربرگ تصویری از خود در کنار لئوناردو دل وکیو، رئیس میلیاردر شرکت عینک سازی EssilorLuxottica و موسس گروه Luxottica منتشر کرد. دل وکیو در حال آزمایش دستگاهی مبتنی بر مچ دستی بود که متا برای جفت شدن با عینک‌های هوشمندی که شرکت‌ها در یک همکاری چند ساله ایجاد می‌کنند، توسعه می‌داد. در سال ۲۰۲۱، آنها Ray-Ban Stories – اولین نسل عینک هوشمند خود را منتشر کردند.

زاکربرگ در توضیح این پست نوشت: «خیلی خوب است که به میلان برگشتم تا با لئوناردو دل وکیو و تیم EssilorLuxottica درباره برنامه‌های عینک هوشمند جدید صحبت کنیم. “در اینجا لئوناردو از نمونه اولیه مچبند EMG رابط عصبی ما استفاده می کند که در نهایت به شما امکان می دهد عینک و سایر دستگاه های خود را کنترل کنید.”

این تنها ملاقات او در شهر نبود. روز پنجشنبه، فدریکو مارکتی، بنیانگذار Yoox و مدیر عامل سابق Yoox Net-a-Porter، تصویر خود را با زاکربرگ در اینستاگرام منتشر کرد. متاپورتر در میلان. سیائو مارک! او در کپشن نوشت

لورنزو برتلی، پسر میوچیا پرادا از پرادا و پاتریزیو برتلی که او نیز آماده تصدی این شرکت است، و همچنین جفروی لوفور، مدیر عامل فعلی Yoox Net-a-Porter، در این عکس برچسب گذاری شده اند. افراد دیگری در این عکس عبارتند از رنزو روسو، بنیانگذار گروه OTB، و برونلو کوسینلی، که گفته می‌شود برچسب لوکس مورد علاقه زاکربرگ است.

دلیل ملاقات زاکربرگ با مارکتی و دیگر رهبران تجاری در عکس کمتر از دیدار او با دل وکیو مشخص بود. اگرچه می توان حدس زد که سال گذشته، زاکربرگ دیدگاه خود را برای متاورژن در ارائه ای ارائه کرده بود که شامل ایده او از اینکه مد در ادغام دنیای دیجیتال و فیزیکی، آنطور که او آن را تصور می کند، چگونه می تواند باشد، ارائه کرده بود.

روسو در پست اینستاگرامی خود در مورد این دیدار نوشت: “بحث الهام بخش در مورد آینده متا”.
متا در بیانیه ای خاطرنشان کرد که متاورس توسط یک شرکت ساخته نخواهد شد و کسب و کارهای مد ایتالیایی در حال حاضر از “فناوری های جدید مانند واقعیت افزوده و مجازی” برای فروش کالاهای خود استفاده می کنند. در این بیانیه آمده است: «ما از ادامه همکاری با شرکای ایتالیایی برای زنده کردن این چشم‌انداز برای متاورس هیجان‌زده هستیم.