ماسک های تنفسی N95 می توانند بستری شدن ناشی از دود آتش سوزی را در بیمارستان کاهش دهند: مطالعه

ماسک های تنفسی N95 می توانند بستری شدن ناشی از دود آتش سوزی را در بیمارستان کاهش دهند: مطالعه


محققان می گویند دستگاه تنفس N95 می تواند محافظت قوی در برابر دود آتش سوزی ایجاد کند.

با توجه به مطالعه ماه آگوست توسط مجله AGO GeoHealth ، ماسک های استاندارد نظارتی “روشی وعده داده شده” را برای کاهش استنشاق نسبی آلودگی هوا و کاهش خطر عوارض جانبی منفی بر سلامتی ارائه می دهند.

نویسندگان این مطالعه در دانشگاه ایالتی کلرادو و دانشکده بهداشت عمومی کلرادو خاطرنشان کردند که مزایای سلامت عمومی بستگی زیادی به تعداد و تعداد افرادی دارد که از دستگاه تنفس N95 استفاده می کنند.

نسخه همراه آن بیان می کند که سبک گروه تحت تأثیر انواع مختلف ماسک های صورت ، میزان مناسب بودن آنها ، علائم آلودگی هوا و خطر آلودگی هوا که باعث بیماری های تنفسی می شود ، بوده است.

علاوه بر این ، درصد افرادی که می توانند از ماسک استفاده کنند و نحوه استفاده مداوم از آنها در نظر گرفته شد.

روز چهارشنبه ، 9 سپتامبر 2020 ، ماسک صورت N95 روی شیشه آویزان شد و آسمان نارنجی ناشی از دود آتش سوزی شمال کالیفرنیا را که در اوکلند کالیفرنیا مشاهده شده بود ، پوشانده بود.
گروه اخبار رسانه از طریق گتی ایماژ

محققان با استفاده از ماسک روی یک لوله “تنفسی” از هوا و ذرات ، به بررسی قابلیت های ماسک های صورت و دستگاه های تنفس برای فیلتر کردن ذرات دود و آلودگی هوا پرداختند تا نتیجه گیری کنند. داخل جعبه پلاستیکی

در مطالعه ای در سال 2012 در مورد فصل آتش سوزی در ایالت واشنگتن ، تیم تخمین زد که استفاده از ماسک تنفسی N95 می تواند تعداد بستری شدن های ناشی از دود آتش سوزی در بیمارستان را از 22 درصد به 39 درصد کاهش دهد. N95 میزان تماس افراد را 16 برابر کاهش داد.

متناوبا ، روکش پارچه ای محافظت محدودی در برابر آلودگی هوا ایجاد می کند ، در حالی که روکش های مصنوعی و پنبه ای نوردهی را 2.2 برابر کاهش می دهد. به ترتیب و 1.4.

جراحی بیش از 90 درصد ذرات ماسک را از بین می برد و تحقیقات قبلی نشان داده بود که ماسک ها نیمی از هوای اطراف صورت را نشت می دهند و به اندازه جایگزین های مصنوعی و پنبه مثر هستند.

ماسک های جراحی و ماسک های مصنوعی می توانند خطر مراجعه به بیمارستان را به ترتیب 17 و 13 درصد کاهش دهند ، در حالی که اندازه گیری سواب پنبه تنها 6 درصد است.

به گفته نویسندگان ، N95 به خوبی در برابر ذرات گرد و غبار بزرگ و آلودگی هوای شهری عمل کرده است.

    در حالی که جمهوری خواهان ملی در 18 آگوست 2021 در آتش سوزی جنگل در منطقه اودیمیرا در اودیمیرا ، پرتغال ، زنی با ماسک ایمنی در کنار جاده ایستاده است.  این آتش سوزی پس از مدت طولانی هوای خشک شدید در چوب پنبه ، اکالیپتوس و جنگل های کاج شهرداری Odemira پرتغال رخ داد.
در حالی که جمهوریخواهان ملی در 18 آگوست 2021 در آتش سوزی جنگل در منطقه اودیمیرا در اودیمیرا ، پرتغال ، یک زن با ماسک ایمنی در کنار جاده ایستاده است. این آتش سوزی پس از مدت طولانی هوای خشک شدید در چوب پنبه ، اکالیپتوس و جنگل های کاج شهرداری اودمیرا پرتغال رخ داد.
گتی ایماژ

این مطالعه به تاثیر تغییرات آب و هوایی بر فصل آتش سوزی در کشور اشاره کرد. دانشمندان می گویند که آتش سوزی جنگل ها به دلیل تغییرات آب و هوایی مکرر و شدیدتر می شود.

در سالهای اخیر ، دود ناشی از آتش سوزی – که با نام PM2.5 نیز شناخته می شود – آسمان ساحل شرقی را پر کرده است و باعث بدتر شدن کیفیت هوا و تحریک ریه ها ، ایجاد التهاب ، تغییر عملکرد سیستم ایمنی و افزایش حساسیت به عفونت های تنفسی می شود.

این بیماری با مشکلات سلامتی بلند مدت و کوتاه مدت ، از جمله ترک سیگار همراه است عملکرد ریهتضعیف سیستم ایمنی بدن ، افزایش تب و بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ.

طبق CDC ، افراد مبتلا به آسم ، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) ، بیماری قلبی، زنان حاملهکودکان به ویژه در معرض علائمی مانند تنگی نفس ، تنگی نفس ، سرفه ، آسم ، خارش چشم ، گلودرد ، آبریزش بینی ، تحریک سینوس ها ، سردرد ، خستگی ، درد قفسه سینه و افزایش ضربان قلب هستند.

به گروه های خطر توصیه می شود که قرار گرفتن در معرض را به حداقل برسانند ، N95 بپوشند ، درها و پنجره ها را ببندند و یک فیلتر هوا را برای تمیز کردن هوای داخلی فعال کرده و از فعالیت در فضای باز اجتناب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *