ماشین زمان ۲۰ جولای – نگاهی به آنچه در این روز در تاریخ رخ داد


آیا تا به حال از یک مکان تاریخی مانند کوه ورنون جورج واشنگتن یا مونتیسلو توماس جفرسون دیدن کرده اید و در مورد دیدن آنها در خانه هایشان صدها سال پیش خیال پردازی کرده اید؟ من اغلب متوجه می شوم که این کار را در هر روز تصادفی انجام می دهم – تعجب می کنم که پنجاه یا صد سال پیش در چنین روزی در همین لحظه چه اتفاقی افتاده است. بنابراین برای کسانی از شما که این کنجکاوی را به اشتراک می گذارند، در اینجا نگاهی به آنچه در ۲۰ ژوئیه رخ داد است. برخی رویدادها جادویی، برخی غم انگیز، برخی آرامش بخش و برخی وحشتناک هستند. پس بیایید تقویم را به عقب برگردانیم.

۵۳ سال پیش، در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹، در ساعت ۱۰:۵۶ شب، ششصد میلیون نفر در سراسر جهان نیل آرمسترانگ را تماشا کردند که این کلمات جاودانه را گفت: “این یک قدم کوچک برای یک مرد است، یک جهش غول پیکر.” برای بشریت آرمسترانگ از ماژول فرود بر ماه Eagle خارج شد و به عنوان اولین انسانی که بر روی ماه قدم گذاشت وارد کتاب های تاریخ شد.ادوین “باز” ​​آلدرین جونیور آرمسترانگ از Eagle پیروی کرد و دومین انسانی بود که بر روی ماه قدم گذاشت. مایکل کالینز در آن باقی ماند. واحد.

۴۲ سال پیش در چنین روزی در سال ۱۹۷۵ فرودگر وایکینگ ۱ بر روی ماسه های قرمز مریخ فرود آمد و ۱۴۰۰ تصویر از سطح مریخ را ارسال کرد. ماموریت وایکینگ ۱ در هفتمین سالگرد فرود آپولو ۱۱ بر ماه انجام شد.

چهل و نه سال پیش در چنین روزی، بروس لی، بازیگر مشهور و متخصص هنرهای رزمی، بر اثر ادم مغزی که تصور می‌شود ناشی از واکنش به مسکن‌های تجویزی است، درگذشت. بروس در برنامه تلویزیونی ظاهر شد هورنت سبز (۱۹۶۶-۱۹۶۷). چند سال بعد، لی قبل از بازگشت به آمریکا برای نوشتن، کارگردانی و بازی در Enter The Dragon (1973) به یک ستاره سینما در آسیا تبدیل شد. این فیلم در گیشه موفق بود. لی کمی بعد درگذشت.

هیتلر هفتاد و هشت سال پیش در ۲۰ جولای، زمانی که مقامات ارشد تصمیم گرفتند که هیتلر باید استیضاح شود، از مرگ فرار کرد. پس از مرگ او، آنها دولت را در یک کودتا تصرف کردند و آلمان را از نابودی کامل به دست متفقین نجات دادند. در طول یک کنفرانس برنامه ریزی شده، یک توطئه کننده یک بمب کیسه ای را زیر میزی که نقشه ها در آن خوانده می شد قرار داد. هیتلر پشت میز ایستاده بود و نقشه را می خواند که یک مقام دیگر (نه توطئه گر) چمدان را دور کرد تا بتواند جایی روی میز پیدا کند. در نتیجه چهار نفر کشته شدند و فقط هیتلر زخمی شد. او آنقدر خوب بود که بعداً آن روز با موسولینی ملاقات کرد.

در ژوئیه ده سال پیش در سال ۲۰۱۲، زمانی که جیمز هولمز تیرانداز دسته جمعی در یک سالن سینما در آرورا، کلرادو، در جریان نمایش فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد، ۱۲ نفر را کشت و ۷۰ نفر دیگر را زخمی کرد، غم انگیز و وحشتناک بود. این مرگبارترین تیراندازی جمعی در آمریکا از زمان تیراندازی در دبیرستان کلمباین در سال ۱۹۹۹ بود که در آن ۱۲ نفر کشته شدند.

امیدوارم از این ظاهر در آینه عقب خود در ۲۰ جولای لذت برده باشید. هفته آینده برای یک سفر دیگر برگرد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.