مایکروسافت Call Of Duty را «سال‌ها» فراتر از دهه کنونی روی پلی‌استیشن نگه خواهد داشت.


مایکروسافت متعهد شده است که Call of Duty را «چند سال دیگر» پس از انقضای قرارداد بازاریابی فعلی بین سونی و اکتیویژن بر روی پلی‌استیشن در دسترس نگه دارد – با فرض اینکه اکتیویژن خرید بلیزارد را انجام دهد.

طبق گزارش The Verge، فیل اسپنسر، مدیر بازی های مایکروسافت، این قول را در اوایل سال جاری به صورت کتبی به جیم رایان، رئیس و مدیر عامل پلی استیشن داده است. در بیانیه‌ای به The Verge، اسپنسر این تعهد را تأیید کرد: «در ماه ژانویه، ما یک توافقنامه امضا شده را برای اطمینان از این موضوع به سونی ارائه کردیم. ندای وظیفه در پلی استیشن، با ویژگی ها و محتوای یکسان، حداقل برای چندین سال دیگر پس از قرارداد فعلی سونی، نمایشی که فراتر از کنوانسیون های معمول صنعت بازی است.

اسپنسر قبلاً چندین نظر عمومی در رابطه با همین تأثیر کلی ارائه داده است و به اهمیت جامعه پلی استیشن برای Call of Duty اشاره کرده و از بازی دعوت کرده است مین کرافت، که مایکروسافت از زمان خرید Mojang در سال ۲۰۱۴ آن را بر روی پلی استیشن و سایر پلتفرم ها در دسترس قرار داده است. اما این اولین بیانیه ای است که تضمین می کند Call of Duty فراتر از شرایط قراردادهای موجود، هر چند مبهم باشد، در پلی استیشن در دسترس خواهد بود.

مایکروسافت مراقب است که خرید Activision Blizzard را ضد رقابتی جلوه ندهد، زیرا دولت‌های سراسر جهان آن را به دقت زیر نظر دارند. بنابراین در اینجا یکی از مواردی است که اسپنسر فاش کرد که تیمش از تایید آن بسیار خوشحال خواهند شد.

اما اسپنسر هفته گذشته در پاسخ به نگرانی‌های تنظیم‌کننده رقابت بریتانیا، برای اولین بار گفت که بازی‌های Call of Duty به سرویس اشتراک ایکس‌باکس، Game Pass می‌آیند. با فرض اینکه در محصولات رقیب مانند پلی استیشن پلاس در دسترس نباشد – که به نظر محتمل است – این می تواند عامل بسیار متفاوتی برای مایکروسافت باشد زیرا به نظر می رسد مفهوم پلتفرم های بازی را فراتر از سخت افزار مورد استفاده برای بازی در خانه گسترش دهد.