متاورس چیست – اخبار


جین ساندرو نویسنده آمریکایی گفت: “حقایق ما ساختگی هستند – ما هر چیزی را که فکر می کنیم خواهد بود آزمایش می کنیم.” به نظر شما “متاورس”؟ آیا متاورس می تواند ما را از واقعیت به غیر واقعی و بالعکس، همانطور که Advaita Vedanta برای ما انجام می دهد، ببرد؟ بیایید دریابیم.

داس یک رمان علمی تخیلی نوشته نیل شوسترمن است. این یک داستان «آرمان‌شهری» است که آینده‌ای را بدون بیماری، گرسنگی، جنگ یا جنایت تصور می‌کند و بر جامعه‌ای با عملکرد خوب تحت نظارت Thunderhead تمرکز می‌کند، یک فناوری ابری پیشرفته که همه چیز را زیر نظر دارد. Scythes of the Thunderhead با کشتن مردم با کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی، جمعیت بیش از حد را کنترل می‌کند. سپس داستان از طریق دسیسه‌های داس علیه جامعه می‌گذرد.

آیا می توانیم از کپی هایی از خودمان برای نشان دادن خودمان استفاده کنیم؟ آیا می توانیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم و جامعه خود را به صورت مجازی بسازیم؟ آیا می توانیم از ارز دیجیتال برای خرید غذا یا شاید هر چیزی زیر نور خورشید استفاده کنیم؟ آیا می توانیم برای تفریح ​​در فضا سفر کنیم؟ در یک حماسه فانتزی دیگر، Ready Player One یک فیلم اکشن علمی تخیلی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۸ است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته ارنست کلین و کارگردانی استیون اسپیلبرگ ساخته شده است. داستان فیلم در سال ۲۰۴۵ می گذرد و مردمی را نشان می دهد که از مشکلاتی که زمین را در دنیای مجازی به نام واحه فرار می کنند، فرار می کنند. آیا این سناریوها در آینده امکان پذیر است؟ حالا برای چیز واقعی، البته در دنیای مجازی. ۲۷.۷ میلیون بازیکن در مهمانی مجازی Fortnite تراویس اسکات شرکت کردند، و زمانی که غول مد Gucci آن را در Roblox، یک پلتفرم بازی، پست کرد، شخصی یک کیف دیجیتالی ۴۱۱۵ دلاری گوچی به ارزش ۳۵۰۰ دلار در دنیای واقعی خرید. تنها تفاوت این است که این گوچی قابل استفاده نیست، زیرا یک کپی دیجیتال است. این خرج کردن پول واقعی در دنیای مجازی است که این ضرب المثل قدیمی را ثابت می کند که “برای ساختن این دنیا به همه چیز نیاز است”.

فراجهان، فراجهان است. متا پیشوندی است که چیزی بالاتر و متعالی را بیان می کند. “Metaverse” تکرار بعدی رابط اینترنت است. مارک زاکربرگ آن را به عنوان دنیای مجازی تعریف می کند که در آن افراد می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند، جلساتی برگزار کنند، املاک و مستغلات بخرند و موارد دیگر. دنیای مجازی را تصور کنید که در آن زندگی می‌کنیم، کار می‌کنیم، خرید می‌کنیم و با دیگران تعامل داریم، همه از آسایش خانه یا تخت در دنیای فیزیکی. چیزی که این امکان را فراهم می‌کند شبکه‌ای از جهان‌های مجازی سه بعدی است که از فناوری‌های AR/VR برای تعامل با حوزه دیجیتال به روش‌های واقعی‌تر، تجربی و همه‌جانبه‌تر استفاده می‌کنند. فرض کنید می خواهیم آمازون را مرور کنیم. Metaverse به دست های مجازی اجازه می دهد تا اشیا را نگه دارند و دستکاری کنند. سپس صدای ما می تواند ماشین ها را هدایت کند یا با افراد دیگر صحبت کند. Roblox، Minecraft و دیگر بازی‌های ویدیویی همهجانبه بر روی Metaverse ساخته شده‌اند. Roblox 220 میلیون بازیکن در ماه دارد که ۳۲ نفر از آنها میلیونر شده اند و بازی خود را توسعه داده اند. پیش بینی می شود که متاورس در سال ۲۰۲۲ از ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کند.

Metaverse رابطی خواهد بود که از طریق آن با ابزارها و برنامه های web3 تعامل خواهیم داشت. آیا می تواند یک اقتصاد مجازی به موازات اقتصاد واقعی ما ایجاد کند؟ آیا این در دنیای فانتزی است؟ خیر، فناوری ۵G آن را فعال می کند. آیا همه این فناوری‌های جدید به مجموعه‌ای از مقررات جدید منجر می‌شوند؟ آیا دولت ها اجازه می دهند این اتفاق بیفتد؟ آیا سرمایه خطرپذیر و همکاران محدود آن در آینده وب را کنترل خواهند کرد؟ تمام سوالات مهمی که باید قبل از تسلط بر ابزارهای وب ۳ پاسخ داده شوند.البته نگرانی دیگر مصرف انرژی است زیرا ابزارهای وب ۳ بر روی بلاک چین ساخته شده اند که انرژی زیادی مصرف می کند.

بنابراین، بلاک چین چیست؟ این یک روش جدید برای ذخیره داده ها به صورت آنلاین است که بر اساس مفاهیم مهم رمزنگاری و محاسبات توزیع شده ساخته شده است. اولین رمزگذاری به این معنی است که داده های ذخیره شده در بلاک چین تنها توسط افرادی که مجاز به دسترسی به آن هستند قابل دسترسی است. این داده ها ممکن است در یک کامپیوتر دولتی یا شرکتی ذخیره شوند.

دوم محاسبات توزیع شده است. این بدان معنی است که هر فایل در چندین رایانه یا سرور به اشتراک گذاشته می شود. اگر داده های رایانه با نسخه های آن در رایانه ها یا سرورهای دیگر مطابقت نداشته باشد، این فایل نامعتبر است. به بیان ساده، هیچ کس نمی تواند داده ها را تغییر دهد، به جز شخصی که آن را ایجاد کرده است، بدون اجازه شخصی که آن را دارد یا کل شبکه توزیع شده.

هر دو مفهوم با هم خوانده می شوند، به این معنی که داده ها را می توان به گونه ای ذخیره کرد که همیشه تحت کنترل شخصی باشد که آنها را در اختیار دارد، فرقی نمی کند کجا ذخیره می شود، چه سرور دولتی باشد یا یک سرور اشتراکی.

معنی آن چیست؟ اولاً، مالک، حتی اگر دولت باشد، نمی‌تواند به داده‌ها دسترسی داشته باشد یا آن را تغییر دهد بدون اینکه کلیدهای رمزگذاری مالکیت آنها را ثابت کند. دوم، حتی اگر مالک یا دولت سرورهای خود را خاموش یا حذف کنند، باز هم می توان به داده ها در یکی از صدها رایانه دیگری که در آن ذخیره می شود دسترسی داشت. حدس بزنید چه خبر است؟ سفر به “Metaverse” در راه.

web1 اینترنتی بود که همه ما دوست داریم از آن استفاده کنیم. web2 وب تولید شده توسط کاربران است که تحت تأثیر رسانه های اجتماعی است. Web3 در حال حاضر به گونه ای طراحی شده است که غیرمتمرکز باشد، به این معنی که توسط دولت ها یا شرکت ها کنترل نخواهد شد. Metaverse فناوری جدید وب ۳.۰ است. زیرساخت فنی وب ۳ باز است و بر اساس نرم افزار منبع باز، نامعتبر و بدون مجوز ساخته شده است.

معاملات بین دو شخص یا نهاد بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد انجام می شود، به این معنی که ارتباطات نمی تواند دستکاری شود. “بدون مجوز” به این معنی است که هیچ یک از طرفین نیازی به دریافت مجوز از شخص ثالث مانند ارائه دهنده خدمات یا دولت در حین انجام معامله ندارند. از نظر فنی، به این معنی است که تمام واسطه های به اصطلاح مورد نیاز برای اداره یک سازمان مانند بانکداران، وکلا، حسابداران و صاحبخانه ها بیکار خواهند شد. یا در حال حاضر اتفاقات خیالی در حال رخ دادن است. آیا می دانستید که کاربران Decentraland می توانند از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و یک ارز دیجیتال به نام MANA برای خرید دارایی های دیجیتال استفاده کنند؟ تنها زمان نشان خواهد داد که آیا دولت اکنون به دنبال تنظیم رمزگذاری سرتاسر پیام‌هایی است که ممکن است در آینده ارسال کنیم.

Metaverse یک کار در حال پیشرفت است و ممکن است چند سال دیگر طول بکشد. تحقیق در محاسبات محیطی کلیدی است. برای اتصال به Metaverse به تجهیزات الکترونیکی خاصی نیاز است. برای اینکه دنیای سه‌بعدی زنده شود، به رایانه‌هایی در اطراف خود نیاز داریم که تقریباً در همه چیز صفحه‌نمایش تعبیه شده و به حرکات و شاید حتی افکار ما واکنش نشان دهند. انتظار می رود یک چهارم جمعیت تا سال ۲۰۲۶ حداقل یک ساعت در روز را در متاورس سپری کنند. فیس بوک که در سال ۲۰۲۱ ۱۰ میلیارد دلار در متاورس سرمایه گذاری می کند، پیشگام در کنسول های واقعیت افزوده مبتنی بر مچ است که سیگنال های ارسال شده به آن را می خواند. . دست های ما از طریق نورون های مغز انسان می گذرد. سپس کنترل کننده ژست های ما را حس می کند و آنها را به ماشین ها منتقل می کند. بیشتر علمی یا تخیلی یا هر دو؟ هر چه هست به زودی به واقعیت تبدیل خواهد شد.

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در مقاله فوق متعلق به نویسندگان است و لزوماً بیانگر یا منعکس کننده نظرات این انتشارات نیست. جز در موارد ذکر شده، نویسنده در مقام شخصی می نویسد. آنها در نظر گرفته نشده اند و نباید تصور شود که نمایانگر ایده ها، نگرش ها یا سیاست های رسمی هیچ سازمان یا نهادی هستند.