متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصصان تغذیه افرادی هستند که در زمینه تغذیه تخصص دارند. یک متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذاهای مناسب و تنظیم یک برنامه غذایی سالم کمک می کند و همچنین رژیم غذایی مناسب بیمار را تهیه می کند و توصیه های غذایی لازم را برای بیمار ارائه می دهد.
متخصصان تغذیه عادات غذایی افراد را مورد بررسی قرار می دهند و غذاهای مورد نیاز بیماران را توصیه می کنند و نحوه اصلاح عادات غذایی و نظارت بر اثرات برنامه را برای اطمینان از موثر بودن برنامه های رژیم غذایی و گزارش نتایج ، آموزش می دهند. توجه به داروهای فرآیندی
این متخصصان برنامه های رژیم غذایی را برای چندین گروه از افراد ، از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و لاغر ، با توجه به شرایط و نیازهای خود تهیه می کنند. او برای آنها قضاوت می کند که چه نوع غذا و چه مقدار در روز مصرف می شود.
بیماران توسط متخصصان تحت نظارت قرار می گیرند تا به آنها در انتخاب غذای مناسب با توجه به شرایط خاص آن و تسریع روند درمان کمک کنند. بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

همه کارها را انجام دهید و وزن آن را تکان ندهید

وقتی احساسی هستید بیش از حد غذا می خورید

بیش از حد سنگین

بارداری

مدام به غذا خوردن فکر می کند

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز ناهار درمانگر ، 20 درصد تخفیف برای همه کسانی که تا 20 مارس برای رژیم غذایی درخواست می کنند ، داریم.

پست های قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی ملی. ارزیابی رژیم های تغذیه ای و درمانی در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، نوزادی و بیماری ، و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *