مجسمه توماس جفرسون می تواند از ساختمان شهرداری برداشته شود

مجسمه توماس جفرسون می تواند از ساختمان شهرداری برداشته شود


مجسمه ای از رئیس جمهور سابق و مالک برده ها ، توماس جفرسون ، قرن ها در غرفه شهرداری بوده است ، اما به دلیل فشارهای چند دهه ای به زودی می توان آن را برداشت.

کمیسیون برنامه ریزی عمومی در مورد حذف مجسمه رای گیری می کند ، که می تواند “وام بلند مدت” به نیویورک یا انجمن تاریخی ارائه دهد. رای گیری دوشنبه 18 اکتبر به پایان می رسد.

مريبت ايل گوتهاميس ، مدير روابط عمومي انجمن تاريخي نيويورك ، گفت: “ما در مورد مجسمه بحث مي كنيم.

در سال 2001 ، چارلز بارون ، عضو شورا از مالکوم ایکس خواست مجسمه جفرسون را که در سال 1833 توسط پیر ژان دیوید ساخته شده بود ، نصب کند. پنج سال بعد ، صندلی بارون در اتاق به طور مستقیم در کنار مجسمه منتقل شد. او در سال 2006 گفت: “این مجازات من برای کار برای دموکراسی است.”

در سال 2020 ، پس از ترور جورج فلوید توسط پلیس ، وی نامه ای به شهردار بیل دو بلاسیو ، به همراه کوری جانسون ، رئیس شورای شهر و سایر اعضای شورا ارسال کرد و از آنها خواست مجسمه را بردارند. دبی رز ، یکی از اعضای آن زمان مجلس نمایندگان ، می گوید: “من معتقدم که شورای شهر نیویورک نباید این جنبه تاریک تاریخ آمریکا را نادیده بگیرد یا جلوه دهد.”

وی در بیانیه ای که این هفته از سوی شورای سیاه ، لاتین و آسیای قفقاز منتشر شد ، گفت: تاریخ شهر ما و تنوع آن ، اما طبیعت بی چون و چرا. “

همچنین از بلازیو در جریان کنفرانس خبری روز پنجشنبه در مورد احتمال برداشتن مجسمه سوال شد. او توضیح داد: “این یک دموکراسی است ، من به حق آنها احترام می گذارم که این درخواست را از کمیسر برنامه ریزی عمومی ارائه دهند.” [that] این نه از جانب من و نه از طرف بانو ، بلکه از کلیسا آمده است. “

دی بلاسیو شروع کرد به صحبت در مورد جفرسون – “گفتن برای او خیلی پیچیده است. من می فهمم چرا آنها زحمت می کشند و چرا چیزی را می یابند که نمی توان نادیده گرفت … اما او مردی است که باید چنین قسمت عمیقی را ببیند. از تاریخ خود … ما باید متعادل باشیم تا پیش برویم و در مورد هر دو طرف تاریخ او صادق بودیم.

قفقاز در بیانیه ای گفت که تاریخ جفرسون شامل “تسلط بیش از 600 برده آفریقایی” است و “کوکوس ما در خط مقدم تلاش های منطقه ای قرار دارد تا اطمینان حاصل شود که تاریخ واقعی آمریکا برای همه کسانی که در آنجا زندگی کرده اند معتبر است.”دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *