محافظ سابق اشرف غنی می گوید که وی میلیون ها نوار را به سرقت برده است

محافظ سابق اشرف غنی می گوید که وی میلیون ها نوار را به سرقت برده است


اشرف غنی ، رئیس جمهور پیشین افغانستان ، که دارای دو فرزند در خانه های یک میلیون دلاری است ، خروج از شهر را با چهار اتومبیل و هلی کوپتر 169 میلیون دلاری تکذیب کرد – اما محافظان اصلی سابق وی می گویند این سیاستمدار ترسو دروغگو است.

سرتیپ پیراس آتا شریفی ، که مسئول امنیت روزانه رئیس جمهور اشرف غنی بود ، گفت که او نه تنها ندیده است که کیسه های بزرگ پول از بانک مرکزی افغانستان به کنترل غنی منتقل شود ، بلکه مدارک تصویری نیز در اختیار دارد.

شریف که در افغانستان رها شده بود و اکنون توسط طالبان شکار می شود ، آخرین روزی که غنی به قدرت رسید ، از مخفیگاه خود به دیلی میل فراخواند.

شریف به روزنامه گفت: “کار من خلع سلاح سربازانی بود که قبل از رسیدن رئیس جمهور از وزارت محافظت می کردند.” “ما منتظر بودیم که رئیس جمهور بیاید آنجا ، اما بعد از آن با من تماس گرفتند تا بگویند به جای آمدن به وزارت دفاع ، رئیس جمهور به فرودگاه رفت. وزیر دفاع نیز فرار کرد. رئیس من نیز فرار کرد. همه نزدیکترین غنی خانواده و اطرافیان این کار را کردند. “

غنی در بحبوحه تصرف طالبان در ماه اوت از افغانستان خارج شد.
عکس-پیت ماروویچ-استخر / تصاویر گیت

شریف بعداً اطلاعات مخرب فاش کرد که غنی و او میلیون ها نفر را دزدیده اند.

“من دارم [CCTV] ضبط [from the palace] این نشان می دهد که یک مرد بانکی افغان مبلغ زیادی پول برای غنی قبل از رفتن وی آورده است. ” “صدها میلیون ، شاید میلیاردها دلار. تعدادی کیسه بزرگ و سنگین بود. برنج نیست … این پول باید برای بازار ارز باشد. دلارها هر پنجشنبه آورده می شد. در عوض ، توسط رئیس جمهور گرفته شد. غنی می دانست که در نهایت چه خواهد شد. بنابراین او تمام پول را گرفت و فرار کرد. ”

شریف با ناامیدی افزود: “من هرگز فکر نمی کردم (غنی) این کار را انجام دهد. اما من شواهدی دارم که می توانم در جایی امن قرار دهم. ”

وی گفت: “رئیس جمهور هرگز به ما نگفت که می رود.” آنها بلند شدند و مرا ترک کردند. »

سرتیپ پیراس اطه شریفی می گوید صحنه هایی وجود دارد که بانک مرکزی افغانستان به غنی پول می آورد.
سرتیپ پیراس عطا شریفی می گوید صحنه هایی وجود دارد که بانک مرکزی افغانستان به غنی پول می آورد.
مشتریان / عمر سبحانی

رئیس جمهور سابق ، که اکنون با خیال راحت و مجلل در امارات متحده عربی زندگی می کند ، گفت که کابل را با اصرار مقامات امنیتی قصر که از “جنگ وحشتناک از خیابان ها تا روستا” ترسیده بودند ، ترسیده است. جنگ دهه 1990.

اما در این راه ، شریف و دیگران تسلیم شده اند.

شریف به این روزنامه گفت: “طالبان می گویند من 300 اسلحه ندارم ، اما من یک اسلحه و یک گلوله دارم.”

“اگر طالبان به اینجا بیایند ، من خودکشی می کنم. اگر مرا بگیرند ، به نحوی مرا خواهند کشت. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *