محبوب ایرانی اسپات لایت با کافه جدید بروکلین گسترش می یابد

محبوب ایرانی اسپات لایت با کافه جدید بروکلین گسترش می یابد


کافه سوفی هفته گذشته با افزودن گلوله خود به گفتگو در مورد ظاهر غذاهای ایرانی ، بی سر و صدا دربوشویک درهای خود را باز کرد. به عنوان رستوران خواهر سوفی ، که اکنون به خوبی در Prospect Heights مستقر شده است ، کافه جدید حاصل ذهن نسیم علی خانی و علی صبور است.

علیخانی ، که هنگام افتتاح Sofre در سال 2018 ، رستوران های ایرانی را به سطح دیگری رساند ، یکی از 10 سرآشپزی بود که اخیراً منوی Met Gala 2021 را تهیه کرده بود. او مأموریت دارد تا غذای ایرانی را برای توده مردم به ارمغان آورد و از سرآشپز اصلی خود ، علی صبور ، که به پیشرفت سفره کمک کرد ، قدردانی کند. با کافه سوفری ، ناظم علی کنترل را در دست می گیرد و نقش گسترده تری را به عنوان شریک ، سرمایه گذار و زن ایده بازی می کند.

بیشتر بخوانید: با خانم پشت مبل ، پر زرق و برق ترین رستوران ایرانی نیویورک آشنا شوید

به همین ترتیب ، کافه سوفری ، فضایی کوچک و جادار با منوی ساده اما بسیار پیچیده ، در ابتدا قهوه و شیرینی سرو می کند اما نانوایی و چای فروشی است.

صبور ، سرآشپزی که 20 سال در صنعت رستوران داری کار کرده است ، می گوید: “کافه از نان سفره رشد کرد ، بنابراین من اشتیاقم برای تهیه نان را دوباره زنده کردم.” “من سابقه ای در تهیه فوکوکیا ، سیاباتا و دیگر نان های محلی ایتالیایی داشتم ، اما هنگام کار در Sofre به ایران رفتم و با ناظم وقت گذاشتم … خاطرات به سرعت جریان یافت و فکر کردم که معرفی فرهنگ چای و زبان فارسی چقدر جالب است. زبان صبحانه به روشی بسیار ساده. “

نسیم علیخانی و علی صبور

فلش

اگرچه ناظم و علی ، که ساعت ها در آشپزخانه سفره به سر می بردند ، زمان زیادی برای صحبت در مورد بازکردن فضایی مانند این داشتند که می توانند رهبری آن را بر عهده بگیرند ، اما همه آنها در سفر تابستانی گذشته به ایران جمع شدند. در آنجا ، آنها از انواع مختلف نان و شیرینی های ایرانی الهام می گیرند و به دنبال غذاها و طعم های اساسی هستند که با آنها رشد کرده اند. با این حال ، برای تأسف آنها ، برخی از غذاهایی که آنها با علاقه به خاطر می آورند از نظر طعم و کیفیت بدتر شده اند-پیروشکی تولید انبوه پر از هات داگ و ، شگفت آورتر ، چای از هر گوشه و کنار.

فرهنگ ایرانی فرهنگ چای است ، اما صبور با گلایه می گوید: “من احساس می کنم آنها فرهنگ چای خود را در ایران از دست داده اند.” در حال حاضر قهوه خوب و اسپرسو خوب وجود دارد ، اما وقتی به رستوران ها و چای خانه ها می رویم و چای می خواهیم ، یک کیسه چای برای ما می آورند! در فرهنگی که بر پایه نوشیدن چای بنا شده است این اتفاق نمی افتد! دلم گرفته بود. امیدواریم دوباره آن را به چیزی تبدیل کنیم که مردم به آن علاقه مند شوند. برای من ، بزرگترین انگیزه برای این پروژه چای است. ”

چای در کافه Sofrey برای این بسیار عالی است – آنها ترکیبی از چای سیاه و خانگی مخلوط با پوست دارچین ، گلبرگهای رز وارداتی و غلاف هل را ارائه می دهند. در نهایت آنها قصد معرفی دارند لعنتی چای یک چای گیاهی است که از گیاهان مختلف ، گیاهان معدنی ، گلها ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شود.

علیخانی گفت: “امیدوارم در اینجا قهوه بخورم و روی چای تمرکز کنم.” “اسپرسو ما فوق العاده است ، اما چیزی در چای شما را وصل می کند. در راه چای دریافت نخواهید کرد. باید بنشینی. شما باید با کسی تماس چشمی داشته باشید و از یک فنجان چای لذت ببرید. ”

بله ، قهوه آنها عالی است ، اما واقعا در کافه Sofrey پیشنهاد می شود باید آن را با چای سیاه سنتی ایرانی ترکیب کنید. اینها طعم هایی هستند که قرن ها با یکدیگر رقصیده اند و برای تکمیل یکدیگر ساخته شده اند.

نان زرشک را با فتا ، کره و آلبالو مخلوط می کند

نان زرشک را با فتا ، کره و آلبالو مخلوط می کند

فلش

حالا بیایید در مورد غذا صحبت کنیم: مواردی که نمی توان در منو نادیده گرفت در واقع نان است. پس از 4-5 روز در سرما ، نان زرشک خوشمزه آنها در Sofrey مشهور شد و محبوب ترین غذای آنها در اینجا باقی ماند. برای به دست آوردن تجربه کامل ، فتا بلغاری ، کره ، کنسرو آلبالو و البته با چای را امتحان کنید. نان شیر واقعا الهی نیست. به خوبی با کمی شیرینی صاف کنید. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک عدد (خوب ، دو) نان داغ را مستقیماً از فر قورت دادم و در واقع در مورد آن فکر کردم. کاک ، که ممکن است پدربزرگ نان شیرینی کنجد باشد ، نیز عالی است. به همان میزان که نمک اضافه می شود ، من شخصاً آن را سخاوتمندانه به کره و آلبالو اضافه می کنم.

درباره دسر: مورد علاقه شخصی من کیک یزدی بود ، یک کیک مافینی سنتی از شهر یزد ، سبک ، نازک و منجمد ساخته شده از زعفران وارداتی ایرانی ، هل و گلبرگ گل رز. صبور در مورد سرمازدگی کرم الهی گفت: “ما در مشکل نیستیم. نه قربان شما نیستید.

یکی دیگر از دسرهای خوشمزه ، نوع میگوهای شیرین آنهاست: پیراشکی صورتی صورتی-یک پیراشکی بسیار خوب و پر از خامه صورتی. نان نخل موز دلپذیر و خوشمزه است ، روی آن کارامل تاهینی قرار دارد. در انتهای سنتی تر ، هم باقلوا و هم شیرینی های ایرانی عالی هستند. بله ، همه چیزهایی که به معنای کامل کلمه ذکر شده است باید با چای سیاه فارسی ترکیب شود.

دونات رز کاستارد

فلش

همانطور که در فضا مستقر می شوند ، منو به تکامل خود ادامه می دهد و آنها به زودی قصد دارند ماست ، یکی دیگر از غذاهای اصلی ایرانی را معرفی کنند.

صبور می گوید: “نسیم در حال حاضر زمان زیادی را صرف بازدید از کشور برای بازدید از مزارع و امتحان مقادیر مختلف شیر با چربی های مختلف می کند.” وی افزود: “ما هر دو به شدت به کیفیت پایبند هستیم.” ما تا آنجا که می توانیم تلاش می کنیم تا همه چیز را به سطح خوبی برسانیم. ” آنها به آرامی در حال برنامه ریزی برای افزودن بیشتر و بیشتر محصولات اصلی با کیفیت بالا به یخچال خود هستند.

نسیم می گوید: “من حدود 30 سال است که رویای این همه را می بینم.” وقتی من (آمریکا) آمدم ، در هر چیزی که آرزو می کردم چنین خلأ وجود داشت. “

علی می گوید: “من فکر می کنم هدف همه کارهای ما این است که به ایرانیان اجازه دهیم فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند.” “چه زمانی در کالیفرنیای جنوبی بزرگ شدم و هر رستوران ایرانی که رفتم شبیه موزه ای با ستون های بزرگ بود؟ با نگاه تمیز به غذا ، نحوه ارائه آن بدون همه حوله ها متفاوت است. بخشی ، بخشی از حافظه من. برای من ، 99 درصد کاری است که من انجام می دهم. “

داخل کافه سوفری

از بسیاری جهات ، کافه Sofrey با سایر کافی شاپ ها یا نانوایی های با کیفیت بالا که در شهر نیویورک پیدا می کنید هیچ تفاوتی ندارد و به عنوان یک ایرانی به نظر من فوق العاده هیجان انگیز است. به منظور ارائه اجزای اصلی ضیافت ما به شیوه ای متفکرانه و تصفیه شده ، طلاق گرفته از ایرانیان (و بسیاری از فرهنگ های دیگر) اغلب در ارائه آنها اغراق می کنند تا احساس کنند “بیشتر بیگانه” و شناخته شده اما به نوعی اصالت کمتری دارند.

منظور Sabur از “غذا محور” است و به همین دلیل بسیار مهم است. این غذاها فارسی هستند: رژیم غذایی ایرانی بیشتر از چای سیاه و نان وجود دارد. طعم آن کمی بیشتر از گلاب ، هل و زعفران است. سرآشپز علی زبور به عنوان یک مهاجر ایرانی که در آمریکا بزرگ شده است ، درک می کند که نسل جوان ایرانی تا چه اندازه به مکانهایی کشیده شده است که ما را به خود باز می گرداند. نمی توانم به شما بگویم چقدر تازه است ، من می گویم که سفره و اکنون کافه سفره یک زیارت بسیار مورد نیاز ایرانیان و دوستداران فرهنگ ایرانی (و نان عالی) است.

کافه سوفی در 252 ، خیابان ویرات ، بروکلین واقع شده است ، و در نزدیکی آنها در حال ساخت یک رستوران خدمات متفاوت در Ewall هستند ، با سرآشپز علی زبور ، منویی در اطراف شومینه زنده ارائه می دهد. علی و نسیم امیدوارند Ival را در اوایل سال 2022 باز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *