محل کار دیجیتالی بهینه برای خدمات عمومی – اخبار


دولت‌های سراسر جهان مدت‌هاست که نیاز به نوعی تحول دیجیتال را تشخیص داده‌اند. برای مدتی بسیاری بر استراتژی‌های تحول طراحی شده برای حمایت از پذیرش تدریجی فناوری‌های دیجیتال برای افزایش بهره‌وری، بهبود کارایی و امکان مدیریت بهتر منابع تمرکز کرده‌اند.

این استراتژی‌ها به هر شکلی که داشته باشند، یک هدف مشترک دارند – ایجاد یک زیرساخت دیجیتالی نسل بعدی که ارائه خدمات به شهروندان را بهبود می‌بخشد، از خدمات بهداشتی شخصی و آموزش شخصی گرفته تا خدمات اداری شخصی‌شده و مراقبت ایمن‌تر برای همه. با این حال، دو سال پیش، همه‌گیری همه چیز را تغییر داد.

ناگهان اهداف میان مدت و بلند مدت تحول دیجیتال برای دولت ها بی معنا شد. نیروهای کار دولتی به سرعت مجبور شده‌اند به سمت کار از راه دور بروند، در حالی که خود دولت‌ها مجبور شده‌اند راه‌هایی برای ادامه ارائه خدمات به شهروندان بیابند. خوشبختانه، تعداد زیاد ابزارهای دیجیتالی موجود به این معنی است که دولت ها در همه سطوح می توانند عملیات و ارائه خدمات خود را به صورت آنلاین تغییر دهند.

قدم کوتاه

اینها تنها چیزهایی نبودند که تغییر کردند. زندگی در سایه کووید انتظارات جامعه را از نحوه عملکرد جهان تغییر داده است. بیش از نیمی از کارگران در بخش‌های دولتی و خصوصی می‌گویند که مایلند حداقل سه روز در هفته از خانه کار کنند، برای مثال اکنون که بدترین وضعیت همه‌گیری به پایان رسیده است، در حالی که ۵۵ درصد از شرکت‌ها معتقدند که همه‌گیری نیاز به تحریک بیشتر دارد. عمل. دیجیتالی شدن

برای برآورده ساختن این انتظارات، دولت ها باید بار دیگر استراتژی های تحول دیجیتال خود را تسریع بخشند. در واقع، روند فعلی کار ترکیبی باید یک گام میانی کوتاه به سمت محل کار دیجیتال باشد.

در محیط کار دیجیتال، داده های پیشرفته و فناوری های دیجیتال، همکاری و ارتباط بیشتر بین کارمندان دولت و همچنین بین دولت ها و شهروندان را ممکن می سازد. این به نوبه خود از اشکال جدید، نوآورانه، چابک و – مهمتر از همه – مشارکتی حکومتداری و ارائه خدمات عمومی پشتیبانی می کند.

کمیسیون اروپا توضیح می‌دهد که محل کار دیجیتال «ابزارها، سیستم‌ها و خدمات فناوری اطلاعات مناسب را در اختیار کارمندان قرار می‌دهد و کاربران را قادر می‌سازد تا در هر مکان و هر زمان با امنیت کافی کار و همکاری کنند، تجربه کاری و بهره‌وری را بهبود بخشند». برای ترکیب انواع مختلف کاربران، رفتارهای جدید و فناوری های جدید، سازگار و انعطاف پذیر خواهد بود. “

کارمندان از یک پلتفرم واحد برای ارتباطات یکپارچه، همکاری، نامه، تقویم و ابزارهای مدیریت وظایف استفاده خواهند کرد، که همه آنها از هر جایی – و هر زمان – که افراد برای کار انتخاب کنند قابل دسترسی هستند. در نهایت، محل کار دیجیتالی به کارمندان اجازه می‌دهد تا انعطاف‌پذیرتر کار کنند، با استقلالی که برای کار به بهترین شکل برای آنها نیاز دارد.

دیجیتالی شدن کامل

درک مزایای ارائه شده توسط محیط کار دیجیتال به معنای نگاه کردن به فراتر از الزامات فوری کار ترکیبی است تا اطمینان حاصل شود که دولت ها در موقعیتی هستند که انتظارات کارگران و شهروندان را به طور یکسان برآورده کنند – مدت ها پس از پایان بحران. سلامت یک خاطره دور است. برای این منظور، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) پیشنهاد می کند که ایجاد یک محل کار دیجیتالی نیازمند دیجیتالی شدن کامل بخش عمومی است.

این دیجیتالی شدن باید به طور یکسان برای فرآیندهای خارجی و داخلی دولت اعمال شود. پورتال های دیجیتال سلف سرویس باید برای اکثر خدمات دولتی که شهروندان را ملزم به برقراری ارتباط مستقیم با کارمندان دولت ندارند، استاندارد شود. به این ترتیب، شهروندان می توانند در هر کجا و هر زمان که به خدمات مورد نیاز خود نیاز دارند، سریعتر دسترسی داشته باشند.

و در مواردی که شهروندان باید با یک کارمند دولتی تماس بگیرند، این خادمان ابزارهای دیجیتالی مورد نیاز برای دسترسی به اطلاعات و پاسخگویی به سوالات و درخواست‌ها را در زمان واقعی خواهند داشت – تجربه بسیار بهتری برای هر دو طرف.

با این حال، تبدیل شدن به یک محل کار دیجیتالی بدون چالش نخواهد بود.

مقابله با چالش ها

بدون فناوری‌ها و ابزارهای دیجیتال مناسب، تلاش‌های دیجیتالی‌سازی به حداکثر پتانسیل خود نخواهند رسید. بنابراین، دولت ها باید چالش های مختلف فناوری را در نظر بگیرند.

به عنوان مثال، اطمینان از اینکه کارمندان و شهروندان همیشه به برنامه‌ها و داده‌های حیاتی در هر کجا که هستند، چه از طریق محیط‌های ابری عمومی، خصوصی یا ترکیبی، دسترسی ایمن دارند، حیاتی است. اگر کارمندان و شهروندان به شبکه، برنامه‌ها و داده‌هایی که زیربنای محل کار دیجیتالی هستند دسترسی داشته باشند، اتصال قوی نیز ضروری است. سیلوهای فناوری اطلاعات، که در طول زمان با تقسیم مسئولیت‌ها بین تیم‌های داخلی متعدد برای ابزارهای دسکتاپ، رابط‌های شهروندی، خدمات شبکه و ارتباطات ایجاد می‌شوند، اگر بخواهند با هر کارآمدی کار کنند، باید ساده‌سازی شوند. و البته، این موارد باید در هر مرحله از فرآیند ارتباط و همکاری محافظت شوند.

با پرداختن به این چالش‌ها، دولت‌ها می‌توانند یک پایه فنی قوی برای یک محل کار دیجیتالی ایجاد کنند که نیازهای کارکنان را برآورده کند و آنها را قادر می‌سازد تا انتظارات خدمات به شهروندان را برآورده کنند.

ساخت فونداسیون

ارتباطات و همکاری مؤثر و مؤثر باید هدف کلی هر پایه فناوری باشد که دولت بتواند بر اساس آن یک محل کار دیجیتال بسازد. اما، اگر این پایه متشکل از چندین عنصر متفاوت باشد، در آن صورت یکپارچگی یکپارچه فناوری مورد نیاز نه تنها برای پشتیبانی از نیازهای فوری سازمان، بلکه انتقال آرام به محیط های تجاری پیچیده تر در آینده فراهم نخواهد شد.

یک زیرساخت فنی ایده آل باید ارتباط بین کارکنان را ساده کرده و ارتباط موثرتر با شهروندان را ممکن سازد. محیط یکپارچه مبنای ایده آلی برای یکپارچه سازی برنامه های کاربردی تخصصی و افزایش ارتباط با خدماتی مانند تقویم، لیست های مشترک، چت بات ها و پیشرفته ترین فناوری شناختی مبتنی بر هوش مصنوعی است.

اتصال سیمی و بی سیم ارائه شده است که به کارمندان و شهروندان امکان دسترسی به شبکه هایی را می دهد که اتصال را فعال می کند، از برنامه های کاربردی پیشرفته پشتیبانی می کند و جریان اطلاعات را تسهیل می کند. اما دولت ها همچنین باید فناوری فراگیر را برای شهروندانی که ممکن است ابزار دسترسی به خدمات دیجیتال را نداشته باشند، ارائه دهند. این ممکن است شامل ایجاد نقاط دسترسی دیجیتالی در دسترس عموم باشد – کیوسک‌ها یا سایت‌های خدماتی مجهز به تبلت‌ها یا رایانه‌هایی که شهروندان می‌توانند از آنها برای اتصال به خدمات دولتی استفاده کنند.

کل محیط ارتباطی و همکاری باید توسط آخرین شیوه‌ها، سیاست‌ها و رویه‌های امنیتی به‌روزرسانی شده باشد تا از شبکه و داده‌های آن در برابر نفوذهای احتمالی محافظت کند – در هر مرحله از زنجیره ارزش.

این بیماری همه گیر تاثیر زیادی بر تحول دیجیتال بخش عمومی داشته است. استراتژی‌های برنامه‌ریزی‌شده مدت‌هاست که برای اطمینان از «تجارت طبق معمول» متوقف شده‌اند. و اکنون، با بازگشت زندگی به حالت عادی، و موسسات در همه جا روش‌های کار متفاوتی را اتخاذ می‌کنند، به نظر می‌رسد که تأثیر آن غیرقابل برگشت است. دولت ها باید آن را یک گام تکاملی بدانند. آینده بخش دولتی در محیط کار دیجیتال نهفته است. با غلبه بر چالش های بالقوه در حال حاضر، دولت ها و شهروندان از ارائه خدمات کارآمدتر و موثرتر به نفع همه بهره مند خواهند شد.

محل کار دیجیتال خدمات عمومی بهینه

پیوست ها: خدمات عمومی