مدیرعامل امریکن ایرلاینز اعتراف کرد که روزهای سختی را سپری می کنند – Big 24 Newsبا وجود نزدیک شدن به فصل سفر، خطوط هوایی تجاری هنوز در تابستان امسال با مشکل مواجه هستند. پیچیدگی‌های بازگشت از همه‌گیری، همراه با محدودیت‌های زنجیره تامین و مسائل مربوط به کارکنان، متاسفانه به این معنی است که هیچ راه‌حل آسانی در چشم نیست.

به عنوان مثال، خطوط هوایی آمریکا با بسیاری از این مشکلات مواجه است. رابرت ایسوم، مدیرعامل امریکن ایرلاینز، هفته گذشته در تماس با درآمد شرکت به سرمایه گذاران گفت که این شرکت هر روز برای ارائه امکانات ساده ای که مسافران انتظار دارند، سخت کار می کند.

او می گوید هر روز به اشکال مختلف دچار مشکل می شوند. به عنوان مثال، او می‌گوید: «خلبان‌ها یک تکه هستند، اما روزی نیست که برای تهیه بالش، پتو، لیوان پلاستیکی و غذا برای هواپیمایمان مشکل نداشته باشیم.» «در زمان‌های مختلف، ما مشکل سوخت‌گیری داریم.»

کمبود خلبان مطمئناً بخش بزرگی از آن است، زیرا فقط یک هفته پیش شرکت هواپیمایی ۱۰۰ هواپیمای منطقه ای را زمین گیر کرد زیرا خلبان کافی برای پرواز آنها وجود نداشت. برای بازگرداندن این کارمندان به کار، آمریکایی ها موافقت کردند که از نرخ اولیه افزایش دستمزد برای ۱۴۰۰۰ خلبان تجاوز کنند.

ایسوم ادامه می دهد: «این چیزهای بی شماری است که باید همه با هم جمع شوند تا یک هواپیما به هوا برود. و بله، زنجیره تامین قطعات هواپیما چیزی است که ما به دقت نظارت می کنیم. اما همه این چیزهای دیگر این است که ما واقعاً به بسیاری از بخش‌های دیگر سیستم وابسته هستیم.»

به نظر می رسد که این تنها خطوط هوایی آمریکا را تحت تأثیر قرار نمی دهد. انجمن خلبانان خطوط هوایی (ALPA)، اتحادیه ای که بیش از ۱۴۰۰۰ خلبان دیگر را در خطوط هوایی رقیب یونایتد ایرلاینز نمایندگی می کند، اخیراً با توافق اولیه ای موافقت کرد که طی ۱۸ ماه شاهد افزایش ۱۴.۵ درصدی دستمزدها بود. این قرارداد شامل مزایای دیگری نیز می باشد.