مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه: سلامت کارکنان و مسئولیت شرکتی

الگوی فعلی ما از مراقبت های بهداشتی، مراقبت های بیمار است و متاسفانه کارفرمایان با دنبال کردن همین مسیر در حال غرق شدن هستند. دلارهای مراقبت های بهداشتی از مدل مراقبت حاد تعاملی و متعالی و البته نیازهای بلندمدت و منابع مراقبت مزمن غصب شده است. بسته به اینکه کدام یک از هزاران هزینه محاسبه می‌شود، می‌توانیم مقادیر دلاری متفاوتی را پیدا کنیم، اما کافی است بگوییم که هزینه‌های مراقبت مزمن، بین مراقبت و بهره‌وری از دست رفته صدها میلیارد در سال است.

فرصت بزرگ برای سلامت جامعه و اقتصاد ما: مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه

داشتن یک زندگی سالم تر (که بیانیه ای کلی است) و توقف شروع بیماری جام مقدس تحول و پایداری مراقبت های بهداشتی است. این همچنین بهترین سرمایه گذاری است که یک شرکت سرمایه گذاری می تواند انجام دهد – همه ما قبول داریم که به اندازه افراد خود قوی، انعطاف پذیر و پر انرژی هستیم. در رابطه با سلامت شرکت، مدل مراقبت پیشگیرانه را می توان برای اجرا و دقت بیشتر مشخص کرد:

راه حل های مراقبت پیشگیرانه: ارائه دانش مستحکم مبتنی بر علم برای زندگی سالم، و کمک به کارکنان در اجرا و تعهد، محیطی برانگیزاننده و سلامت محور برای احترام به ارزش بی‌نهایت سلامتی را فراهم می‌کند. یک رویکرد پیشگیرانه همچنین تضمین می کند که اقدامات پیشگیرانه برای مداخله مدت ها قبل از ظهور علائم، بسیار قبل از بیماری انجام می شود. سلامت پیشگیرانه را نباید با تشخیص، که بخشی از سلامت پیشگیرانه است، اشتباه گرفت، اما مطمئناً تنها جنبه فرآیند پیشگیرانه نیست.

راه حل های مراقبت پیش بینی کننده استفاده از فناوری‌های بهداشتی پیشرفته و جمع‌آوری داده‌های پیچیده نه تنها برای طبقه‌بندی خطرات، بلکه حتی برای پیش‌بینی خطرات و مداخله بیشتر در بالادست. این را می‌توان با ارزیابی‌های مؤثر خطر سلامت (HRA)، معیارها و گزارش‌دهی از ابزارهای پیشگیرانه، و راه‌حل‌های مراقبت پیش‌بینی‌کننده انجام داد و زمانی که آنها اجرا نمی‌شوند، فرصتی برای سلامت از دست می‌رود. با افزایش جمع‌آوری داده‌های مربوط به سلامت شخصی و شیوه زندگی و تجزیه و تحلیل بهبود یافته، می‌توانیم از قبل بینش دقیقی ایجاد کنیم. این به ما امکان می‌دهد مشکلات را پیش‌بینی کنیم، تعیین کنیم که در کجا به مداخله رفتاری نیاز است و اقداماتی را که باید قبل از ظهور عوامل خطر انجام دهیم، ارائه دهیم.

غیر عفونی: بیماری‌های غیرواگیر و غیرواگیر که ممکن است در اثر عوامل ژنتیکی یا رفتاری ایجاد شوند و عموماً پیشرفت آهسته دارند (امیدواریم بتوانیم سال‌ها قابل انکوبه شدن باشند) و درازمدت. از جمله بیماری های قلبی عروقی، سرطان، بیماری مزمن تنفسی و دیابت است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، ۸۰ درصد بیماری های مزمن مربوط به شیوه زندگی و رفتاری است، با این حال، مردم باید از بسیاری از این رفتارها و مواجهه ها آگاه باشند.

طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ توسط مجمع جهانی اقتصاد، دانشکده بهداشت عمومی هاروارد منتشر شد “تلاش های دولت ایالات متحده و بیماری های غیرواگیر جهانی (NCD):”

  • بیماری‌های غیرواگیر عامل اصلی مرگ و میر و ناتوانی در سراسر جهان هستند، بیش از سه نفر از هر پنج نفر را در سراسر جهان می‌کشند و تقریباً نیمی از بار جهانی بیماری را بر عهده دارند.

  • از جمله علل عمده بیماری قابل پیشگیری و ناتوانی مرتبط است

  • بیماری های قلبی عروقی، سرطان، بیماری مزمن تنفسی و دیابت حدود ۸۰ درصد از مرگ و میرهای غیرواگیر را تشکیل می دهند.

  • بیماری‌های غیرواگیر مسئول ۳.۹ میلیون مرگ در سال در منطقه قاره آمریکا هستند و سه چهارم مرگ‌ها را تشکیل می‌دهند.

  • تخمین زده می شود که ۲۰۰ میلیون نفر در قاره آمریکا با بیماری های غیرواگیر زندگی می کنند که تأثیر زیادی بر زندگی، رفاه و توانایی کار آنها دارد. این به نوبه خود چالش های مهمی را برای اقتصاد، نظام سلامت و سایر بخش های جامعه ایجاد می کند.

  • اگر عوامل خطر قابل اصلاح (رفتاری) حذف شوند، ۸۰ درصد از بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع ۲ پیشگیری می شود و بیش از ۴۰ درصد از سرطان ها پیشگیری می شود.

  • علل بیماری های غیر واگیر و عوامل خطر مرتبط با آن تا حد زیادی توسط محیط اجتماعی، فیزیکی و اقتصادی تعیین می شود. بنابراین، مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر مستلزم کار بر روی عوامل اجتماعی تعیین‌کننده محیط یک فرد است، نه فقط مراقبت‌های بهداشتی. ایجاد محیط های سالم و ایجاد انتخاب های سالم در دسترس و شناخته شده بسیار مهم است.

فقط یک آمار ترسناک: دیابت و انسولین، هورمون اصلی ما: ۲۴۵ میلیارد دلار در سال. دیابت ۹۰ درصد قابل پیشگیری است.

نتیجه گیری از مطالعه مجمع جهانی اقتصاد در مورد بیماری های غیر واگیر:

“سیاست گذاران اقتصادی به طور طبیعی نگران رشد اقتصادی هستند. شواهد ارائه شده در این گزارش نشان می دهد که مراقبت از رشد اقتصادی در عین نادیده گرفتن بیماری های غیرواگیر غیرمنطقی و غیرمسئولانه است. مداخلات در این زمینه بدون شک پرهزینه خواهد بود. هیچ اقدامی نتیجه نمی دهد. در آن بسیار گران تر است.”

برنامه های سلامتی شرکتی به طور بالقوه راهی بسیار موثر و مقرون به صرفه برای کاهش بار اقتصادی، شخصی و اجتماعی بیماری است. تغییر به مدل پیشگیرانه نیازمند رویکردی کل نگر و کارمند محور است که شامل مشارکت و تعهد کارفرمایان و کارمندان می شود. از علم سخت پیروی کنید. تعدادی از مطالعات مبهم منتشر شده است که بیان می کند برنامه های پیشگیرانه سلامت و تندرستی واقعاً بر درآمد شرکت تأثیر نمی گذارد. جایی که این ذهنیت بسیار تنگ نظرانه کوتاه می آید… آنها چه چیزی را می سنجند؟ آیا آنها ابزار دقیق علمی برای جمع آوری داده ها در مورد بیماری های قابل پیشگیری دارند؟ آیا آنها همه ابتکارات سلامت شرکتی را در یک بلوک دسته بندی کردند؟ معیارهای انطباق چیست؟ برای اینکه این مطالعات تأثیر آموزش بهداشت پیشگیرانه و اجرای آنها را رد کنند، آیا مطالعات بیشتری توسط محققان و سازمان های بهداشت جهانی انکار می شود… مسئولیت شرکت کجاست؟

ارائه اطلاعات بهداشتی یک شروع است، اما فقط یک شروع است. مسئولیت شرکت به گروه ها و افرادی می رسد که بر آنها تأثیر می گذارند: سهامداران، مشتریان، تأمین کنندگان، کارمندان، خانواده های آنها، جوامع، تأمین کنندگان مالی، جامعه… و البته بقای خودشان. اثر سلامتی همه کاره است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر