مروری بر بحث سقط جنین توسط نمودارها – خبرگزاری بست بیست


چشم انداز سقط جنین در آمریکا از زمان دادگاه عالی Roe v. تصمیم وید در سال ۱۹۷۳. یک پیش نویس لو رفته از تصمیم دادگاه عالی (SCOTUS) حاکی از آن است که اکثر قضات از کنار گذاشتن این حکم که سقط جنین را در سراسر کشور قانونی می کرد، حمایت می کنند.

جدا از موضوع نشت SCOTUS و نظراتی که ممکن است در مورد سقط جنین داشته باشید، بررسی آمار سقط جنین برای آگاهی بهتر در بحث ممکن است مفید باشد. ما مجموعه ای از نمودارها و پیوندهای داده را برای کمک به این بحث گرد هم آورده ایم.

توجه: برخی از داده های اینجا مربوط به چند سال پیش است. با این حال، روندها به خوبی تثبیت شده است و تغییر قابل توجهی نسبت به آنچه که در مورد موضوع اصلی سقط جنین ارائه شده است، تغییر نکرده است، به جز در مورد سقط جنین دیررس و نیاز به محدودیت های اضافی.

نظرات آمریکایی در مورد سقط جنین

نظر آمریکایی ها در مورد سقط جنین چیست؟ ما در اینجا دو مورد از Gallup و Pew را ارائه می دهیم، اما در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد – اینجا و اینجا. نظرسنجی های زیر را از گالوپ ببینید و در اینجا بیشتر بدانید. این نشان می دهد که موضوع سقط جنین تا حد زیادی به وسط تقسیم می شود.

ProLife vs ProChoice 2021

در اینجا یک نظرسنجی دیگر درباره سقط جنین از Pew وجود دارد که نشان می دهد طرف مناظره طرفدار انتخاب مزیت دارد – این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

پیو پول سقط جنین 2021

نظرسنجی در مورد سقط جنین های دیررس و محدودیت های خاص، اطلاع رسانی های والدین و پدر و همچنین به تعویق انداختن این عمل در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته به طرز چشمگیری تغییر کرده است:

Axios: ۲۰۱۹

با اعداد: این نظرسنجی نشان داد که آمریکایی ها در حال حاضر به همان اندازه که طرفدار زندگی هستند (۴۷ درصد) به احتمال زیاد طرفدار زندگی هستند (۴۷ درصد). ماه گذشته، یک نظرسنجی مشابه Marist نشان داد که آمریکایی‌ها بیشتر به احتمال زیاد طرفدار انتخاب هستند تا طرفدار زندگی بین ۵۵ تا ۳۸ درصد، یک شکاف ۱۷ درصدی.

 • این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۸۰ درصد آمریکایی‌ها از محدود شدن سقط جنین در سه ماه اول بارداری حمایت می‌کنند که نسبت به نظرسنجی ماه گذشته Marist، ۵ درصد افزایش داشته است.

بین خطوط: Marist بیش از یک دهه است که نگرش آمریکایی‌ها در مورد سقط جنین را نظرسنجی می‌کند، و کاروالیو به Axios گفت که این اولین بار از سال ۲۰۰۹ است که به همان اندازه آمریکایی‌ها طرفدار زندگی هستند که طرفدار انتخاب هستند.

 • اما آنچه که کاروالیو گفت مهم‌تر از همه این بود که دموکرات‌ها، به‌ویژه افراد زیر ۴۵ سال، به نظر می‌رسد در این تغییر پیشتاز هستند: نظرسنجی این ماه نشان داد که ۳۴ درصد از دموکرات‌ها طرفدار زندگی در مقابل زندگی هستند. ۶۱% طرفدار انتخاب. ماه گذشته، این اعداد به ترتیب ۲۰ درصد و ۷۵ درصد بودند.
 • در میان آمریکایی‌های زیر ۴۵ سال، ۴۷ درصد به عنوان طرفدار زندگی در برابر زندگی شناخته می‌شوند. ۴۸ درصد طرفدار انتخاب. در ژانویه، این اعداد به ترتیب ۲۸ و ۶۵ درصد بود.

برای تغییرات اخیر در نگرش در مورد سقط جنین که در نظرسنجی ها ذکر شده است، اینجا و اینجا را بخوانید.

آمار سقط جنین در آمریکا

موسسه Guttmacher داده هایی را در مورد تعداد سقط های انجام شده در سراسر جهان جمع آوری می کند و تخمین می زند که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ به طور متوسط ​​حدود ۸۹۰۰۰۰ سقط جنین در سال در گروه سنی ۱۵ تا ۴۴ سال در ایالات متحده از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ وجود داشته است. این میزان سقط ۱۳.۵ سقط جنین در هر ۱۰۰۰ است. زنان ۱۵ تا ۴۴ ساله و ۱۸.۴ سقط در هر ۱۰۰ بارداری که به سقط جنین یا تولد زنده ختم می شود. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

نرخ سقط جنین تاریخی 2017

از نظر تعداد خام سقط جنین (از جمله بر اساس نژاد) در ایالات متحده، نمودار زیر را ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

اعداد خام سقط جنین 2017

abortion-class_demographicsجالب است بدانید که سقط جنین در دهه ۱۹۷۰-۱۹۸۰ به میزان قابل توجهی افزایش یافت و به نزدیک به ۱.۶ میلیون سقط در سال رسید. از این بالاتر، تعداد سقط جنین به طور چشمگیری کاهش یافته است.

اینفوگرافیک داخلی، نسبت بیماران سقط جنین در ایالات متحده را بر اساس ویژگی های جمعیت شناختی تا سال ۲۰۱۴، از جمله نژاد و قومیت، سطح درآمد و وضعیت فقر، مذهب و وابستگی مذهبی، سن، و اینکه آیا بیماران قبلاً دارای فرزند هستند، نشان می دهد. این داده ها از یک نظرسنجی ملی از بیماران سقط جنین غیر بیمارستانی در ایالات متحده بدست آمده است.

علاوه بر این، در اینجا گزارش CDC در مورد نرخ سقط جنین و در زیر نمودار موسسه Guttmacher در مورد نرخ سقط جنین بر اساس نژاد را ببینید.

نرخ سقط جنین بر اساس نژاد

لازم به ذکر است که Planned Parenthood 86 درصد از امکانات سقط جنین خود را در محله های اقلیت قرار می دهد. زنان آفریقایی-آمریکایی شش درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند اما ۳۸ درصد از کل سقط جنین در این کشور را تشکیل می دهند.

در می‌سی‌سی‌پی، ایالتی که این مورد کنونی SCOTUS را آغاز کرد، به دنبال تفاوت نژادی در سقط جنین باشید.

دلایل رایج سقط جنین

در یک مطالعه در مورد دلایل سقط جنین، برخی از افراد دلایل متعددی را ذکر کردند. این نظرسنجی از سؤالات باز استفاده می‌کرد، نه فهرستی از دلایل ایجاد شده توسط محقق. نتایج خلاصه را در زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

دلایل % یادداشت
از نظر مالی آماده نیست ۴۰%
زمان بندی بد، آماده نبودن یا برنامه ریزی نشده ۳۶%
دلایل مرتبط با شریک رابطه جدید یا بد
تک والد خواهد بود
شریک حمایت نمی کند
شریک زندگی کودک را نمی خواهد
شریک متجاوز است
شریک “مرد اشتباه” است.
باید روی کودکان دیگر تمرکز کرد ۲۹%
با برنامه های تحصیلی یا شغلی تداخل دارد ۲۰%
از نظر عاطفی یا ذهنی آماده نیست ۱۹%
دلایل مرتبط با سلامتی ۱۲% نگران سلامتی خود باشند
نگرانی برای سلامت جنین
استفاده از داروها، سایر مواد مخدر، الکل یا تنباکو
برای یک نوزاد زندگی بهتری از آنچه که می توانند فراهم کنند می خواهند ۱۲%
به اندازه کافی مستقل یا بالغ نیست ۷%
تأثیر خانواده یا دوستان ۵%
بچه نمی خواهد یا او را برای فرزندخواندگی قرار نمی دهد ۴%

در حالی که بخش کوچکی از زنانی که سقط جنین می کنند به دلیل نگرانی های سلامتی یا ناهنجاری های جنینی این کار را انجام می دهند، اکثریت بزرگ در پاسخ به بارداری ناخواسته سقط جنین را انتخاب می کنند. قابل ذکر است که سلامت مادر حدود ۱۰ درصد است. برای تجاوز جنسی و زنای با محارم کمتر از ۱ درصد است. این را در جدول دقیق زیر ببینید و بیشتر بدانید اینجا

دلایل سقط جنین

داده های CDC ثابت می کند که برخی از نوزادان در حین سقط جنین زنده به دنیا می آیند “سقط های ناقص” و اجازه مرگ به آنها داده می شود، اینجا را ببینید.

برگه ای حاوی اطلاعات مشخص درباره چیزی : آمار سقط جنین دیررس:

در مورد برداشت اعضای بدن جنین توسط Planned Parenthood برای فروش – آنها با قسم اعتراف کرده اند که این یک عمل است، اینجا را ببینید.

نکات کلیدی برای بحث

 • نظرات در مورد سقط جنین تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است. اما نظرات در مورد محدودیت ها به طور چشمگیری تغییر کرده است. نظر طرفدار انتخاب ممکن است یک مزیت جزئی داشته باشد، اگرچه ممکن است به نحوه انجام نظرسنجی بستگی داشته باشد. آمریکا همچنان در مورد موضوع سقط جنین تا حد زیادی اختلاف نظر دارد.
 • سالانه حدود ۸۹۰۰۰۰ سقط جنین در ایالات متحده انجام می شود. روند سقط جنین زنان اخیراً کاهش یافته است. نرخ سقط جنین ۱۳.۵ سقط به ازای هر ۱۰۰۰ زن ۱۵ تا ۴۴ ساله و ۱۸.۴ سقط در هر ۱۰۰ حاملگی است که به سقط جنین یا تولد زنده ختم می شود.
 • CDC گزارش داد ۲۰۲۱ و افزایش سقط جنین در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹. اینجا را ببین.
 • اگر زنی سیاه پوست و/یا فقیر باشد، نرخ سقط جنین به طور قابل توجهی بالاتر خواهد بود – تقریباً سه برابر بیشتر.
 • دلیل اصلی سقط جنین، بارداری ناخواسته است. حدود ۱۰ درصد به دلیل سلامت مادر و کمتر از ۱ درصد به دلیل تجاوز جنسی یا زنای با محارم است.
 • لازم به ذکر است که جمع آوری آمار به خود صنعت سقط جنین بستگی دارد.
 • در سیستم نظارت CDC: tاو CDC اطلاعاتی را که این مناطق گزارش جمع آوری می کنند برای تولید برآوردهای ملی جمع آوری می کند. ایالت ها هیچ الزام فدرالی برای جمع آوری یا گزارش آمار مربوط به سقط جنین به CDC ندارند. Planned Parenthood نهاد گزارشگر اولیه در سیستم نظارت است. علاوه بر این، CDC بر گزارش دهی داوطلبانه متکی است. این بدان معنی است که آمار توسط صنعت سقط جنین بدون نظارت یا تأیید ارائه می شود.
 • موسسه Guttmacher توسط Planned Parenthood برای جمع آوری داده ها برای سازمان قرارداد دارد، تضاد منافع؟
 • نمی توان هیچ آمار دولتی در مورد عوارض و خطرات سقط جنین پیدا کرد زیرا آنها آنها را جمع آوری نمی کنند. چرا؟
 • در اینجا یک سازمان حقوق بشر آماری در مورد عوارض و خطرات بیان کرده است.

شیفت نظرسنجی ۴ مه ۲۰۲۲:

آ نظرسنجی جدید نشان می دهد که بیش از نیمی از رای دهندگان آمریکایی می گویند سقط جنین باید حداقل در برخی زمینه ها غیرقانونی باشد و از قانونی حمایت می کند که از نوزاد متولد نشده از هفته ششم یا پانزدهم بارداری محافظت می کند.

یک نظرسنجی ملی جدید فاکس نیوز یک روز قبل از افشای یک سند دیوان عالی تکمیل شد که نشان می داد Roe v. وید لغو می شود نشان می دهد که مردم طرفدار موضع ضد سقط جنین با حاشیه ۵۴ تا ۴۴ درصد هستند.

در میان بحث های تازه در مورد اینکه آیا قانونی بودن سقط جنین باید در سطح فدرال یا ایالتی مدیریت شود، این نظرسنجی نشان می دهد که نگرانی عمومی در مورد سیاست سقط جنین از ۶۲ درصد در سپتامبر به ۶۹ درصد در حال حاضر افزایش یافته است. از میان کسانی که ابراز نگرانی شدید کردند، ۶۰ درصد می گویند Roe v. وید باید حمایت شود.

دارون شاو، یک نظرسنجی جمهوری خواه، گفت: «نظرات آمریکایی ها در مورد سقط جنین بسیار متفاوت تر از آن چیزی است که معمولاً تصور می شود. شصت درصد معتقدند سقط جنین باید قانونی باشد، اما با محدودیت. سوال این است که کجا باید خط کشید.»

اینکه چگونه این داده ها از نظر سیاسی جمع می شوند و سیاست هایی که باید اتخاذ شود، موضوع دیگری است. با بازبینی Roe v. Wade by SCOTUS، این موضوع به طور قطع در میان ترم های سال ۲۰۲۲ یک موضوع مهم خواهد بود.

پست های نمودار روز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.