مرکز پزشکی Sunny Downstairs به ​​دلیل نگهداری واکسن در کارکنان ، جراحی ها و سایر خدمات را لغو می کند.

مرکز پزشکی Sunny Downstairs به ​​دلیل نگهداری واکسن در کارکنان ، جراحی ها و سایر خدمات را لغو می کند.


مرکز پزشکی سانی داون تاون در بروکلین در پی دستور واکسن کووید -19 برای کارکنان بیمارستان و پرستاران در نیویورک دچار کمبود نیرو شده است.

سخنگوی بیمارستان ، که به دانشگاه علوم بهداشتی سانی داون استیت نیز معروف است ، گفت که بیمارستان مجبور شد قرار ملاقات رادیولوژیست ها را به تعویق بیندازد و سزارین ها و بستری شدن بیماران باردار را لغو کند ، زیرا این نیاز از روز دوشنبه اعمال شد.

مرکز پزشکی جراحی های سرپایی را از پردیس Bay Ridge به پردیس اصلی خود در Prospect Leoferts Park منتقل کرده است. شامل مجموعه مدرسه برای متخصصان مراقبت های بهداشتی در Sunny Downstate و بیمارستان دانشگاه بروکلین است.

اتحادیه های کارگری نماینده کارمندان Sunny Downstate می گویند که بیمارستان قبل از ماموریت با مشکلات کارکنان روبرو بود و اقدامات کافی را برای حفظ کارکنان یا پر کردن جای خالی در طول همه گیری انجام نداده است. از زمان اجرایی شدن دستور از روز دوشنبه ، بیمارستان 221 کارمند واکسینه نشده را اخراج کرد و حدود 5.5 درصد از تقریباً 3 هزار و 980 عضو آن باقی ماند.

این تعداد تقریباً از هر 18 کارمند یک نفر را نشان می دهد ، و چون یک نوع سیال است ، بسیاری از کارکنان تصمیم می گیرند در آخرین لحظه برای نجات شغل خود اخراج شوند.

سخنگو گفت: “ما به کار با کارکنان غیر واکسینه شده برای تشویق واکسیناسیون ادامه می دهیم.”

بیمارستان های آفتابی توسط دولت اداره می شود و هفته گذشته فرماندار کتی هوچول اعلام کرد که قبل از اجرایی شدن دستور ، حقوق اضافه کار تسهیلات را افزایش می دهد. برخی از کارکنان بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز ، بیمارستان دانشگاهی Stonebuck در لانگ آیلند و Downstate تا پایان سال 2021 ، 2.5 برابر متوسط ​​حقوق پرداختی برای اضافه کار تا پایان سال 2021 دریافت خواهند کرد. منتقدان می گویند چنین اقدامی برای رفع رکود کارکنان کافی نخواهد بود.

وین اسپنس ، رئیس انجمن کارمندان دولتی که نماینده پرستاران بیمارستانهای SUNY است ، می گوید: “شما نمی توانید اضافه کار کنید تا از این وضعیت خارج شوید. او تخمین می زند که حدود 90 پرستار از کار بیکار شده اند. سخنگوی Sunny Downstate با این شماره موافق نبود اما جایگزینی ارائه نکرد.

“شما فقط می توانید این کار را سه بار انجام دهید [triple shifts] قبل از افزایش خستگی ، “اسپنس گفت. وی گفت: به دلیل ترک یا بازنشستگی کارکنان در چند ماه گذشته ، کارکنان بیش از حد معمول در حال حاضر در بیمارستان اضافه کار می کنند.

یک پرستار که در بیمارستان کار می کرد ، گفت که کارکنان به ویژه بین ماه های مارس و ژوئن 2020 ، زمانی که این مرکز در مرکز شهر COVID-19 تعیین شده بود ، به شدت تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفتند و گفت که این تیم هرگز در بدترین مواقع حقوق خطرناکی دریافت نکرده است. اپیدمی یک عمل رایج در سایر بیمارستانها است. سرپرستان آنها بازنشسته شدند ، بقیه بدون جایگزین رفتند و بقیه بیشتر کارها را انجام دادند.

پرستار در پاسخ به این سوال که از ترس انتقام ، نام خود را حفظ نمی کند ، گفت: “مردم بیش از حد مشغول هستند و نیروی کافی برای پوشش بیشتر اردوگاه ها وجود ندارد.”

سخنگوی Sunny Downstate در پاسخ به سوالی در مورد تلاش برای حفظ کارکنان ، گفت که دولت افزایش حقوق افرادی را که در مرکز شهر کار می کنند به دلیل هزینه بالای زندگی در شهر نیویورک تصویب کرده است و بیمارستان در حال انجام تغییر است. حقوق اضافه کار بیشتر.

اسپنس گفت که او همچنین در مورد قطع خدمات در نقاط دیگر سیستم بیمارستان SUNY شنیده است. سخنگوی بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز گفت که به دلیل کمبود کارکنان ، جراحی های منتخب را قبل از واکسیناسیون روز دوشنبه به تعویق انداخته است. بیش از نیمی از سالن های فعالیت خود را تعطیل کرده و 35 تا 13 نفر در آن مشغول به کار هستند.

سخنگوی بیمارستان دانشگاه آپستیت گفت: “اولویت ها برای جراحی های ضروری و حساس به زمان و موارد آسیب های ناشی از مراقبت های ویژه است.” وی گفت که از 6600 کارمند آن ، 113 نفر مهلت واکسیناسیون را روز دوشنبه رعایت نمی کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “ارزیابی پرسنل در مناطق بالا ادامه خواهد داشت و تغییرات در عملیات و خدمات در صورت لزوم انجام می شود و با بهبود وضعیت به خدمات کامل باز می گردد.”

در همین حال ، سخنگوی بیمارستان دانشگاهی استونی باک در لانگ آیلند گفت که میزان رعایت آن تا این لحظه 94.7 درصد بوده و 133 کارمند واکسینه نشده اخراج شده اند.

سخنگو گفت: “بیمارستان دانشگاه استونیبوک برای خدمت به جامعه در طول همه گیری همه گیر باز است و همه خدمات طبق برنامه ریزی انجام می شود.”

یکی از مدیران پرستاری در استونی بوک که خواست نامش فاش نشود ، گفت که اکثر کارکنان واحدهایی که تحت نظارت آنها هستند ، کار درستی انجام داده اند و واکسینه شده اند ، اما این تصمیم باعث ناراحتی روانی کسانی شده است که آن را دوست ندارند. آنها گفتند که به آنها اجازه داده می شود تا برای جایگزینی دائمی تعداد انگشت شماری که ترک کرده اند ، تسریع شود و بزرگترین مانع افزایش تعداد کارکنان جدید مورد نیاز برای آموزش است.

هوچول روز پنجشنبه در کنفرانس خبری کووید -19 گفت ، هر بیمارستان برنامه پرسنل اضطراری خود را دارد که در صورت وجود کمبود می تواند فعال شود. او می گوید: “برای برخی ، این به معنی تاخیر موقت برخی از جراحی های انتخابی است.” “بنابراین ، بله ، من می دانم که این اتفاق می افتد.” از روز سه شنبه ، حدود 92 درصد از کارکنان بیمارستان در سراسر کشور به دستور عمل کرده اند.

فرماندار هوچول گفت ، هیچ بیمارستانی به دلیل کمبود تعطیل نشده است و یک مرکز عملیاتی شبانه روزی که توسط وزارت بهداشت ایالت نیویورک اداره می شود روند کارکنان را زیر نظر دارد.

هوچول روز پنجشنبه گفت: “ما هزاران پرستار دانشجو داریم که می توانند به راحتی و هنوز در موقعیتی قرار بگیرند که بتوانند به کمک مورد نیاز خود برسند و همچنین هزاران نفر که برای کمک به ما آمده اند.”

فرماندار روز دوشنبه فرمان اجرایی برای ارائه آموزش پزشکی به دانشجویان ، بازنشستگان و متخصصان غیردولتی خارجی در نیویورک را امضا کرد و قوانین صدور مجوز و قرارداد در مواقع اضطراری را موقتاً تسهیل کرد.

فرماندار گفت: “با حذف شرط تأیید قبلی برای ماه آینده ، بیش از 3000 کارمند بهداشتی حتی از پایین به بالا آزاد شدند.” ما به هر طریق ممکن حمله می کنیم تا مطمئن شویم کمبود کارمند نداریم. “

علیرغم کاهش شغل ، مرکز شهر به دلیل این وظیفه تعداد کارمندان کمتری را از آنچه انتظار می رفت اخراج کرده است. به گفته رئیس اتحادیه فرد کاول ، مدیران بیمارستان روز دوشنبه به اتحادیه های حرفه ای دانشگاه (UUP) ، اتحادیه ای که نماینده طیف وسیعی از کارکنان بالینی در بیمارستان های SUNY است ، گفتند که حدود 175 عضو با مجازات انضباطی روبرو خواهند شد و می توانند از دستور منصرف شوند. کووال گفت ، تا روز چهارشنبه ، این تعداد تنها 75 بود و مشخص نیست که آیا برخی از این کارکنان استعفا کرده اند یا خیر.

سخنگوی Sunny Downstate گفت: “ما هیچ داده ای نداریم که پیشنهاد تسریع بازنشستگی / استعفا به دلیل حکم را بدهد.”

حتی در حال حاضر ، بسیاری از بیمارستان های نیویورک می گویند که می توانند خرابی های ناشی از دستورات واکسیناسیون را مدیریت کنند و کارمندان از فرصت های مهلت ارائه شده توسط کارفرمایان برای ادامه تیراندازی و جلوگیری از از دست دادن شغل استفاده می کنند. برخی از بیمارستان های شهر نیویورک می گویند که آنها می توانند از بین رفتن کارمندی که واکسینه نشده است را بدون قطع مراقبت از بیمار جبران کنند.

تعداد کارکنان واکسینه نشده در بیمارستان های NYC Health + از 5000 نفر در روز دوشنبه به کمتر از 3000 نفر در روز چهارشنبه کاهش یافت. دکتر میشل کاتز ، رئیس بیمارستان های نیویورک بهداشت + گفت: اگرچه حدود 500 پرستار از کار اخراج شدند ، اما سیستم بیمارستان دولتی توانست تعداد مساوی را برای پر کردن این فاصله استخدام کند. او گفت که این امر تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بیمارستان به طور کلی نخواهد داشت.

پرستار مرکز شهر ، که گفت کارکنان بیش از حد کار می کنند ، گفت که او هنوز از دستور واکسیناسیون حمایت می کند.

“برخی نتوانسته اند تصمیم بگیرند [whether to get vaccinated]، من فکر می کنم فرمان با یک ضربه کوچک به پشت آنها ضربه زد تا آنها را از حصار پایین بیاورند. “

داستان با بیانیه ای از بیمارستان دانشگاه Upstate در سیراکوز به روز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *