مزایای سلامتی NADH | داروخانه های جامعه


تصور می شود که مکمل NADH باعث افزایش تولید طبیعی NADH در مغز می شود. کسانی که ادعا می کنند می توانند زوال شناختی مرتبط با زوال عقل را معکوس کنند، ادعا می کنند که قادر به بازسازی عملکرد حافظه هستند.

امکان تجویز NADH از طریق تزریق یا داخل وریدی (داخل وریدی) برای کاهش بیماری پارکینسون در حال بررسی است.

جستجوی فعلی نتایج زیر را نشان داد:

سندرم خستگی (خستگی مزمن)

اکثر تحقیقات NADH بر درمان ME/CFS با آن در حال حاضر متمرکز است. اکثر متون مبتنی بر مورد یا برگرفته از نظریه های عقلانی هستند تا اطلاعات بالینی.

دلایل متعددی وجود دارد که NADH ممکن است مفید باشد، از جمله:

  • آدنوزین تری فسفات (ATP) محصول جانبی فرآیند متابولیسم تبدیل غذا به انرژی در بدن است. چندین مطالعه نشان داده اند که بیماران ME/CFS سطوح پایین ATP دارند.
  • علاوه بر این، NADH همچنین ممکن است عملکرد مغز را تحریک کند، که به تسکین ضعف عصبی ناشی از CFS/ME کمک می کند.
  • به طور خاص، NADH با بازیابی عملکرد میتوکندری (ساختارهای کوچک در سلول های شما که انرژی تولید می کنند) کار می کند. اعتقاد بر این است که بیماران مبتلا به ME/CFS دارای اختلال عملکرد میتوکندری هستند.
  • ممکن است انتقال دهنده های عصبی در مغز شما مانند سروتونین، اپی نفرین و دوپامین با NADH ایجاد کند.

اثراتی که ممکن است رخ دهد

زمانی که قرص های NADH در حد متعادل مصرف شوند، به ندرت مضر هستند. با این حال، مصرف بیش از حد NADH ممکن است باعث عصبی شدن، عصبانیت و بی خوابی شود. اگر NADH از طریق تزریق انجام شود، محل تزریق ممکن است متورم و قرمز شود.

تحقیقات کمی در مورد ایمنی NADH در استفاده طولانی مدت انجام شده است. مکمل‌های حاوی NADH برای کودکان، زنان باردار یا مادران شیرده توصیه نمی‌شوند، اگرچه تصور می‌شود که این مکمل‌ها بی‌خطر هستند.

نحوه استفاده و تهیه

نیازی به نسخه برای مکمل های NADH به شکل کپسول یا قرص مقاوم در برابر گوارش نیست. داروخانه های آنلاین و فروشگاه های مکمل های غذایی مکمل های غذایی و همچنین فروشگاه های بزرگ خرده فروشی را ارائه می دهند.

تا به امروز، هیچ دوز موثر یا بی خطری برای درمان ME/CFS نشان داده نشده است. میانگین دوز NADH در روز پنج تا ده میلی گرم (میلی گرم) است. مصرف آن با معده خالی ۳۰ دقیقه قبل از غذا بهترین زمان است.

مکمل NADH برای بیماران پارکینسونی، صرف نظر از دوز آنها، تفاوتی ایجاد نمی کند. NADH به جای اینکه یک درمان واحد برای بیماری پارکینسون باشد، بخشی جدایی ناپذیر از یک برنامه درمانی کلی است. از پزشک خواسته می شود که دوز را به صورت تزریق در عضله یا ورید انجام دهد.

تداخل بین NADH و سایر داروها یا مکمل ها ناشناخته است. شواهد کمی برای حمایت از چنین تعاملی یافت شد. در صورت بروز عوارض جانبی ناخواسته، هرگز از مکمل های غذایی یا درمان های بدون نسخه بدون مشورت با پزشک خود استفاده نکنید.

به دنبال این برچسب ها باشید

مکمل‌ها مانند داروهای دارویی مشمول تحقیقات و آزمایش‌های دقیق نیستند. بسیار مهم است که محصولاتی را انتخاب کنید که به طور مستقل توسط سازمان هایی مانند American Pharmacy، ConsumerLab و سایر سازمان های بی طرف آزمایش شده باشند. مکمل های دارای این گواهی مطابق با مقررات دولتی تولید می شوند و حاوی مقادیر مواد موثره درج شده بر روی بسته بندی می باشند.

اگر پست را دوست داشتید به ما اطلاع دهید، این تنها راهی است که می توانیم آن را بهبود ببخشیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/