مزایای سنجد چیست؟ متخصص تغذیه توضیح می دهد


مزرعه گل ختمی چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، وعده elderberry را برای حمایت از ایمنی و موارد دیگر به اشتراک می گذارد.

مردم قرن هاست که از گل خشخاش برای ارتقاء رفاه استفاده می کنند. این یک گیاه قوی برای سلامت سیستم ایمنی بدن است و در صورت احساس نیاز می تواند بهترین ترکیب باشد.

در حالی که رویکرد طبیعی گاهی اوقات بیش از حد خوب به نظر می رسد ، elderberry لیستی از ترکیباتی را که از ایمنی حمایت می کند ، ارائه می دهد. در این مقاله ، ما مزایای علمی مورد استفاده از گل ختمی را فاش می کنیم.

آلبالو چیست؟

Elderberry یک بوته از است Adoxaceae خانواده است و همچنین درخت پیر یا سمبوکوس نامیده می شود. در حالی که این گیاه به طور سنتی در سراسر جهان استفاده می شود ، بومی اروپا و آمریکای شمالی است. مشخصه آنها گلهای سفید و میوه های سیاه سیاه بنفش کوچک است.

در حالی که آلبالو شهرت درمانی پیدا کرده است ، به دلیل کاربردهای آشپزی و عملی آن نیز مشهور است.

تا کنون ، elderberry برای تهیه مربا ، سس ، پای ، چای ، حتی شراب مزه ترش می کند. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از شاخه ها برای ساخت فلوت ، بسکتبال و سایر وسایل خانه استفاده می کنند.

دختر در آغوشش یک گل خشخاش گرفته است

مزرعه گل ختمی چیست؟

مزایای دارویی گل سنبل الطیب به دلیل مشخصات و ترکیبات تغذیه ای پایدار آن است. این همان چیزی است که آن را متمایز می کند.

1. Elderberry بالا در ترکیبات فنلی

الدربری سرشار از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، آلبالو گروهی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را تحویل می دهد. محققان هنوز در تلاشند تا نحوه عملکرد دقیق آنتوسیانین ها در بدن را بفهمند ، اما مطالعات زیادی وجود دارد که نشان دهنده نقش امیدوار کننده مصرف پلی فنول در سلامت انسان است.

برخی از مزایای پیشنهادی عبارتند از:

2. Elderberry آنتی اکسیدان ارائه می دهد

میوه هایی که عمیقاً دارای رنگدانه هایی مانند آلبالو هستند مقدار بیشتری آنتی اکسیدان در مقایسه با انواع رنگارنگ خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها عبارت خاصی از ویتامین های خاص (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنلی و فلاونوئیدها (مانند موارد ذکر شده در بالا) هستند. این می تواند از اکسیداسیون سلولی جلوگیری کند. به عبارت دیگر ، این ماده به پاکسازی رادیکال های آزاد مضر کمک می کند که در نهایت از استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد که گیاه آلبالو تولید ROS بیش از حد (نوعی رادیکال) را در سلول های روده بزرگ تا 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را 46 درصد کاهش داد.

با توجه به توانایی آنها در خنثی سازی یا جلوگیری از آسیب سلولی ، آنتی اکسیدان های مفید در بسیاری از زمینه های سلامت انسان ظاهر می شوند ، از جمله:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند

نقش الدربری در حمایت از سیستم دفاعی بدن ما یکی از شناخته شده ترین و تحقیق شده ترین مزایای آن است.

محققان بر این باورند که آلبالو با افزایش فعالیت گلبول های سفید از سلامت سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) یک نیروی سیستم ایمنی هستند و برای عملکرد مطلوب ضروری هستند.

مطالعات زیادی وجود دارد که تأثیر خوردن گل سنبل را بر سیستم ایمنی بدن بررسی کرده است.

یک متاآنالیز در سال 2019 بر روی چهار آزمایش بالینی نشان داد که در شروع علائم تنفسی فوقانی ، مکمل گل سنبل الطیب به طور قابل توجهی طول مدت علائم و شدت آن را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد. علائم مطابق سرماخوردگی معمولی از جمله سرفه و آبریزش بینی ارزیابی می شوند.

در حالی که تحقیقات اخیر در مورد مزایای گل سنبل برای حمایت از سیستم ایمنی بسیار امیدوار کننده است ، تحقیقات برای تقویت تأثیر آن بر افراد سالم لازم است.

برای تقویت سیستم ایمنی بدن ساقدق را بپزید

آنچه باید قبل از مکمل های Elderberry بدانید

بدیهی است که نادیده گرفتن فواید گل سنبل دشوار است. با این حال ، قبل از افزودن آن به روال عادی خود ، توجه داشته باشید که مرکز ملی سلامت تکمیلی و یکپارچه در مورد مصرف خام خشخاش هشدار می دهد.

مصرف قسمتهای مختلف درخت مسن – از جمله پوست ، برگها و ریشه های آن – خطرناک است. در شکل خام خود ، آلبالو حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که معده آن را به هیدروژن سیانور (HCN) هیدرولیز می کند. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند باعث ناراحتی دستگاه گوارش در حالت تهوع و استفراغ شود. در تعداد زیاد ، قرار گرفتن در معرض HCN حتی می تواند به بستری شدن نیاز داشته باشد.

چه خبر؟ توت هایی که آماده می شوند این خطر را ندارند. همچنین می توانید آن را در قالب یک مکمل بی خطر مانند آدامس که حاوی عصاره گل سنبل است مصرف کنید.

افکار نهایی

به طور خلاصه ، آلبالو گیاهی است که معمولاً برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. پلی فنول ها با آنتی اکسیدان خوب و محتوای بالایی برای ارتقاء سلامت کلی دارند. آنها همچنین تحقیقات مهمی برای حمایت از خواص درمانی آن انجام دادند.

برای ایمن ترین تجربه ، بهتر است کهرنج را بپزید – یا راحت تر ، مکمل گل سنبل الطیب که حاوی عصاره بوته است را مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *