مصرف آسپرین برای پیشگیری از حمله قلبی می تواند بیشتر از فایده آن مضر باشد

مصرف آسپرین برای پیشگیری از حمله قلبی می تواند بیشتر از فایده آن مضر باشداین زمان ممکن است زمان تجدید نظر در رژیم روزانه آسپرین باشد.

کارشناسان بهداشتی ایالات متحده خواستار تجویز روزانه نسخه آسپرین با دوز پایین برای جلوگیری از حملات قلبی و سکته مغزی شده اند و مطالعات نشان داده است که بزرگسالان سالم در معرض خطر دیگر عوارض جدی هستند.

گروه ویژه پیشگیری ایالات متحده روز سه شنبه پیش نویس جدیدی از توصیه ها را منتشر کرد که تا 8 نوامبر تحت بررسی همکاران خواهد بود.

در گزارش پانل آمده است که دوز پایین آسپرین 81-100 میلی گرم می تواند خطر بیماری های قلبی و سکته را کاهش دهد ، اما در عین حال “افزایش” [the risk of] خونریزی عمده GI ، خونریزی خارجی و خونریزی داخلی ، “آنها نوشتند.

شواهد نشان می دهد که سرطان روده و میزان مرگ و میر “دراز مدت در حال کاهش است” ، اما این نتیجه از نظر این که آیا مزایا بر مزایای بیماران سالم بدون علائم بیماری قلبی بیشتر است ، “محدود” است.

این دستورالعمل های جدید به ویژه برای افراد زیر 60 سال و کسانی که در معرض خطر بالای بیماری قلبی یا سکته مغزی هستند ، مناسب است. در همین حال ، کسانی که روزانه برای درمان حمله قلبی از آسپرین استفاده می کنند ، باید با پزشک مشورت کنند تا مشخص شود که آیا باید به مصرف آن ادامه دهند یا خیر.

گذشته از سابقه قلب ، گروه ویژه ملی در حال حاضر بیش از 60 نفر را از تجدیدنظر در میزان مصرف روزانه خود منع می کند زیرا خطر خونریزی با افزایش سن به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

دکتر Chien-Wen Tsheng ، محقق و عضو دانشگاه هاوایی ، می گوید: «دیگر این جمله خالی وجود ندارد که آسپرین باید در معرض خطر سکته قلبی قرار گیرد ، حتی اگر سکته قلبی نداشته باشند. هیئت بهداشت پیشگیری ایالات متحده روز سه شنبه در بیانیه ای به تایمز گفت. ما باید در تطبیق پیشگیری اولیه با افرادی که بیشتر در معرض کاهش آسیب قرار دارند و احتمال بیشتری برای آنها مفید است ، احتیاط بیشتری داشته باشیم.

این توصیه سه سال پس از آن صورت گرفت که انجمن قلب آمریکا و کالج قلب آمریکا هشدار مشابهی را با دستورالعمل های به روز شده برای دادن دوز پایین آسپرین به بیماران سه سال بعد صادر کردند. قبلا، پیش از این بیماری قلبی تشخیص داده شده است – اما نه برای سایر افراد سالم. گزارش آنها که توسط محققان مرکز پزشکی هاروارد و بث اسرائیل تهیه شده است ، نشان داد که تقریبا نیمی از همه آمریکایی های 70 ساله خود روزانه آسپرین مصرف می کنند و برخی از آنها نسخه ای از پزشک خود ندارند.

همانطور که قبلاً مطالعه شده بود ، AHA همچنین بر خطر خونریزی در بیماران مسن که توسط آسپرین ، یک عامل ضد انعقاد تسهیل می شد ، تمرکز کرد.

دکتر جفری برگر ، مدیر مرکز پیشگیری از بیماری های قلبی در NYU Langone Health ، در آن زمان در مصاحبه با The Post این روند را “تکان دهنده” توصیف کرد. آزمایشگاه او پلاکت ها و لخته شدن را به عنوان شاخص سلامت قلب مطالعه می کند.

وی گفت: “بسیاری از مردم از مشورت با آسپرین بدون مشورت با پزشک خود شگفت زده می شوند ، که ممکن است نتیجه این تصور باشد که آسپرین کمبود دارد.”

دستورالعمل های AHA ، مشابه به روز رسانی گروه پیشگیری ایالات متحده ، بیان می کند که بزرگسالان بالای 70 سال و افراد بدون بیماری قلبی و افراد زیر 40 سال که در معرض خطر خونریزی هستند باید از مصرف منظم آسپرین خودداری کنند. هر کسی خارج از آن گروه ها باید ابتدا به پزشک خود مراجعه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *