ملکه بریتانیا تاریخ ساز شد! بریتانیا دومین پادشاه سلطنتی جهان شد


الیزابت دوم از بومیبول آدولیادج پادشاه تایلند پیشی گرفت. او از سال ۱۹۲۷ تا ۲۰۱۶ به مدت ۷۰ سال و ۱۲۶ روز حکومت کرد. با این حال، با سلطنت ۷۲ سال و ۱۱۰ روز بین سال های ۱۶۴۳ و ۱۷۱۵، لوئی چهاردهم پادشاه فرانسه طولانی ترین سلطنت را حفظ کرد.

آخر هفته گذشته بریتانیا مسابقه ملکه پلاتینیوم ۹۶ ساله را جشن گرفت. من ۷۰ سال خدمت به یک ملت بزرگ را جشن گرفتم. این مناسبت فوق العاده مملو از عظمت و شکوه بود. او روز یکشنبه از پادشاه تایلند پیشی گرفت و دومین سلطنتی جهان شد.

ملکه الیزابت دوم در سال ۱۹۵۳ به سلطنت رسید. او اکنون طولانی ترین پادشاه بریتانیا از سپتامبر ۲۰۱۵ است. با انجام این کار، او از مادربزرگ خود ملکه ویکتوریا پیشی گرفته است.

شاه در نامه ای از ملت تشکر کرد. آنها گفتند که او “متواضع و عمیقا متأثر است.” همچنین، “در سال های آینده حس جدیدی از کار گروهی وجود خواهد داشت.” پس از چهار روز مهمانی های خیابانی، رژه های سلطنتی، جشن های باشکوه و دیگر رویدادهای زیبا در سراسر بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع رخ داد.

اگرچه ملکه مشکلات سنی دارد، اما اغلب از بالکن کاخ باکینگهام به مردم سلام می کند. این بار در پایان مسابقه شاهد جوبیلی بودیم.

همچنین گزارشی از ساندی تایمز دریافت کردیم مبنی بر اینکه ویلیام هفته آینده تولد ۴۰ سالگی خود را جشن می گیرد. او با خانواده اش از لندن تا برکشایر خواهد بود. با این حال، کاخ کنزینگتون خانه کیت و ویلیام باقی خواهد ماند. آنها اغلب از سالن آنمر در نورفولک دیدن می کنند.

دختر او، پرنسس شارلوت، ۷ ساله، و پسر ارشد، شاهزاده جورج، در مدرسه نزدیک ویندزور خواهند رفت. آنها مدرسه مقدماتی خود را در لندن در پایان این ترم ترک خواهند کرد. شاهزاده لویی چهارم، کوچکترین پسر ویلیام و کیت، تحصیلات خود را در ویندزور آغاز خواهد کرد.

جهان شاهد گذار زیبا و تدریجی خانواده سلطنتی بریتانیا خواهد بود، زیرا نسل بعدی برای جانشینی صف می کشد.