“منهتن سیاه” رومر بردون بازتابی از هارلم در دهه 1960 است

"منهتن سیاه" رومر بردون بازتابی از هارلم در دهه 1960 است


تاریخ فرهنگ و هنر سیاه پوست هارلم – به قول دوستان و همسایگان – در نمایشگاه نیو پولونسکی در نمایشگاه گنجینه کتابخانه عمومی نیویورک در حال بررسی است. در یک بخش ماکاکی از Augusta Savage را خواهید یافت تمام یخ را بلند کرده و آواز بخوانید خوانندگان سیاه پوست را نشان می دهد که دست خدا را گرفته اندبه در یک قسمت دیگر ، شاگرد او نورمن لوئیس آهنگ ناشر موسیقی هارلم را در دهه 1940 با ناشر نامحسوس ضبط می کند. موسیقی خیابانیبه اما این Romare Burden است که وحدت (به معنای واقعی کلمه و مجازی) را به هم پیوند می دهد.

بولدن کلاژ منهتن سیاه این بازتابی از هارلم در دهه 1960 است. با این حال ، زندگی بوردن ، شریک ساویج و لوئیس ، و دوست معاصرانش (جیمز بالدوین ، رالف الیسون ، بیلی هالیدی ، دوک الینتون ، جیکوب لارنس و تونی موریسون) به همان اندازه شواهد وحدت و فرهنگ سیاه پوست اوست. آثار.

تامی لاوسون ، مدیر هنری و هنری کتابخانه در مرکز شومبرگ می گوید: “در هر کاری که انجام می دهد ، بردون به رنگ سیاه اشاره می کند – کارهای او نشان دهنده زندگی ، فرهنگ و عشق او به مردم و مکان ها است.” تحقیقات هارلم در مورد فرهنگ سیاه ، از جمله نقاشی های بوردن ، نقاشی ها ، نقاشی ها ، چاپ ها و حتی منسوجات.

بار منهتن سیاه برای ایجاد ابعاد از چشم اندازهای مربوط به ساختمانها ، فرار از آتش و ورودی های Art Deco استفاده می کند. منهتن می تواند همه چیز را برای عنوان پیشنهاد دهد ، اما بایردون با نگاه کردن به محله های خانه های ردیفی و ساختمانهایی که در پیاده رو نشسته اند ، به معنی هارلم است. رنگ مکمل روشن نارنجی و آبی خیابان هارلم را بازسازی می کند – درست مانند خیابان 125 که استودیوی باردن قبلاً در آن بود.

فلش

منهتن سیاه

21 2021 دارای مجوز از بنیاد رومر برد / انجمن حقوق هنرمندان (ARS) ، VAGA ، نیویورک.

این قطعه یکی از بسیاری از نشریات شهر نیویورک ، بردون است ، از تسخیر خرید خیابان 7 تا کلوپ شبانه هارلم. ساویو

“کاری که بوردن می خواست انجام دهد نشان دادن زیبایی شهر بود. افرادی که از پنجره به بیرون نگاه می کنند. ترافیک در این ساعت از شب کم بود. این بازتابی از زندگی شهری است. ”لاوسون گفت. “برخی از عناصر جاز در تصاویر بردون در تعامل بین شخصیت ها و مواد مورد استفاده منعکس می شود.”

مهارت های باردن به عنوان یک جاز و چندوجهی از بزرگترین تأثیرات وی است. او آهنگ هایی را برای بیلی هالیدی و دی سی ژیلسپی نوشت و در دهه 1950 آهنگ او “Zebries” توسط بیلی خشتاین و تیتو پونته ضبط شد. در اوایل زندگی به عنوان جانباز ، فعال و مددکار اجتماعی کار می کرد. او ریاضیات را در دانشگاه نیویورک تحصیل کرد و در مجله اجتماعی اقلیدسی کالج ، کاریکاتوریست و نویسنده برجسته هنری بود.

رالف الیسون ، دوست بوردن ، استعدادهای مختلف این هنرمند را به یاد آورد:

او گفت: “او را می توان به خاطر بازدید از استودیوی 125 خیابان رومی به خاطر آورد و در آن زمان او روی یادداشت آسان خود ایستاده بود و دیدگاه هلندی ها و ایتالیایی ها را توضیح می داد.” “در زمان های دیگر او با ریتم موندریان بازی می کرد و آنها را به ساختار جاز متصل می کرد.”

رومر باردون زندگی خود را وقف مطالعه هنر از جمله اکتشاف در هنر فرانسه ، مجسمه سازی آفریقایی ، موزاییک بیزانس ، چاپ ژاپنی و نقاشی منظره چینی کرد. منهتن سیاه این بیان باردن از یک پیچ و تاب شهری و روزمره از تأثیرات جهانی ، فرهنگی و هنری او است.

لاوسون گفت: “او می تواند یکی از تأثیرگذارترین و نوآورترین هنرمندان قرن بیستم باشد.” او در هویت و عشقش به فرهنگ سیاه پوست قوی بود. “

وی در طول زندگی خود چندین نمایشگاه موفق را رهبری کرد و از حداقل هشت دانشگاه مختلف مدرک افتخاری دریافت کرد و در سال 1987 برنده مدال ملی هنرهای ریاست جمهوری شد.

از تربیت او در جنوب آمریکا گرفته تا تحصیلاتش در سوربن ، آثار بسیار تحسین شده بوردن بیننده را خطیب فرهنگ سیاه می کند. در سراسر نشریات او ، بسیاری از مهارت ها و علایق او به کار بازگردانده می شود.

هنرمند با خودش می گوید: “زمان یک الگو است. با تجربه بیشتر می توانید به همان جایی که شروع کرده اید برگردید و منتظر بینش بیشتری باشید. شما می روید و به قلمرو تخیل خود باز می گردید. ”


این داستان بخشی از مشارکت ما با NYPL اطراف است نمایشگاه پولونسکی در گنجینه کتابخانه عمومی نیویورک، نمایش اقلام مجموعه تحقیقاتی کتابخانه تا 4000 سال – ما روزانه یک مورد مرتبط با نیویورک را در طول ماه سپتامبر منتشر کردیم و می توانید همه آن را مشاهده کنید در gothamist.com/treasuresبه نمایشگاه گنج اکنون در خیابان پنجم و خیابان 42 واقع شده است. ساختمان شوارتزمن باز است. بلیط های به موقع رایگان اکنون در اینجا موجود استبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *