مهاجمان گمشده کشتی – آیا توسط فرازمینی ها دستگیر شد؟ – بهترین بهترین خبرگزاری


من به طور کلی اهل سینما نیستم، اما یک فیلم تخیلی تمثیلی و ماجرایی از سال ۱۹۸۱ وجود داشت که تخیل همه را در دوران جوانی ما تسخیر کرد. استیون اسپیلبرگ «مهاجمان کشتی گمشده» با بازی هریسون فورد.

هریسون فورد ایندیانا جونز را به عنوان یک باستان شناس توریستی به تصویر می کشد که در سال ۱۹۳۶ با نیروهای آلمان نازی برای بازیابی عهد گمشده رقابت می کند، بنای یادبودی که ارتش را شکست ناپذیر می کند. ویدیوی زیر را تماشا کنید که مقدمه جالب فیلم را نشان می دهد. برای تماشای کل فیلم، مطمئن هستم که سال‌هاست در جایی در کمد شما دفن شده است یا می‌توانید آن را در برخی منابع ویدئویی استریم پیدا کنید.

این فیلم سرگرم کننده فراموش نشدنی بسیاری را شگفت زده کرد – صندوق عهد امروز کجاست؟ آیا هنوز وجود دارد؟ آیا می توان در کشوری مانند اتیوپی در یک غار فراموش شده در مکانی متروک دفن شد؟ یا شاید در نمای ساده اما ناملموس زیر قبه الصخره در اورشلیم. به دلیل قدرت ایدئولوژیکی آن، برخی از بیگانگان ممکن است شکارچیان گنج را از قسمت دیگری از کهکشان هریسون فورد شکست دهند.

اول از همه، آیا توضیحی برای ظاهر جعبه عهد وجود دارد؟ بله، این به طور کامل در خروج ۲۵: ۱۰-۳۰ توضیح داده شده است (همچنین در عبرانیان ۹: ۱-۵ در عهد جدید ذکر شده است). در داخل آن گفته می شود که دو لوح سنگی منقوش به ده فرمان و نوشته خداوند وجود دارد. برای یک ویدیوی ساده و نسبتا خوب همانطور که در کتاب مقدس توضیح داده شده است، به زیر مراجعه کنید.

چرا این همه هیاهو در مورد این کشتی؟ آیا برای خدا ارزش داشت؟ ۱۰۰ آیه کتاب مقدس در مورد صندوق عهد را اینجا ببینید. برای اینکه بفهمید آنها چقدر برای خدا ارزشمند هستند، داستان این که چگونه خشم خدا در یک تصادف ظاهر شد را تماشا کنید. موارد زیر را در دوم سموئیل ۶: ۶-۷ در نظر بگیرید.

۶ و چون به ناخون رسیدند عزّا دست خود را به سوی تابوت خدا دراز کرد و آن را گرفت زیرا گاوها لیز خوردند. ۷ و عصبانیت از دستگاه او را بر روی چوب سوزانیدند و خداوند به خاطر اشتباهش او را در آنجا زد و در کنار تابوت خدا درگذشت.

طبق کتاب مقدس، کشتی ظاهراً دارای تعدادی قدرت جادویی است. در یک داستان، زمانی که گروهی از کشیشان کشتی را از رودخانه عبور دادند، رودخانه اردن از جریان افتاد. داستان‌های دیگر حکایت می‌کند که بنی‌اسرائیل چگونه کشتی را با خود بردند نبردقدرت کشتی به اسرائیلی ها کمک کرد تا دشمنان خود را شکست دهند.

با توجه به مدت زمانی که خداوند برای محافظت از کشتی طول کشید، به نظر نمی رسد که خداوند اجازه داده کشتی و محتویات آن نابود شود. امروز کشتی باید جایی باشد. بنابراین، جستجو برای کشتی امروز چگونه است؟ آیا به یافتن آن نزدیکتر هستیم؟

جیم بارفیلد، یک شکارچی گنج جدید هریسون فورد، در جستجوی سرنخ‌های جدیدی از یک شهر باستانی است که معتقد است محتویات و مکان صندوق عهد را یافته است. داستان او را در ویدیوی کوتاه زیر مشاهده کنید.

این فقط یکی از شکارچیان گنج هریسون فورد است. تئوری های بسیار زیادی در مورد محل اختفای کشتی وجود دارد. در ویدئو، در زیر خلاصه‌ای از آنچه که نویسنده معتقد است ده بهترین مکان‌هایی است که صندوق عهد می‌تواند قرار گیرد، در زیر آمده است.

جالب است که همه این گمانه زنی ها را دنبال کنید. تصور کنید که هریسون فورد امروز با یک بیل در بیابانی گمشده در آفریقا در جستجوی گنج حفاری می کند. روزها در گرمای حفاری بی پایان. هیچ چیز پیدا نمی شود و ایده تسلیم شدن ادامه دارد. سپس ناگهان، با آخرین فشار بیل، “کلیک کنید” را می شنویم. کشتی را پیدا کردیم!

آیا شکارچیان گنج به ثروتمندترین افراد روی زمین تبدیل شده اند؟ یا مثل قبل وقتی انسان ها کشتی را لمس می کنند صاعقه به آسمان می زند و مثل قبل بر گنج مردگان می نشیند. ایده هیجان انگیز اما ترسناک اما کتاب مقدس به جای حدس و گمان چه می گوید و صندوق عهد کجاست؟

وقایع و نمادهای بسیاری در کتاب مکاشفه تا بازگشت مسیح در کتاب مقدس ذکر شده است – که بسیاری از آنها در اینجا به تفصیل مورد بحث قرار گرفته اند. اما در مورد موضوع ما، صندوق عهد در کتاب مکاشفه ذکر شده است. یکی از نمادهای وقایع نبوی، به اصطلاح هفت شیپور است. در شیپور هفتم، مکاشفه با شرح آمدن دوم مسیح آغاز می شود. به ویژه در مکاشفه ۱۹:۱۱ به موارد زیر توجه کنید.

«آنگاه معبد خدا در آسمان گشوده شد و تابوت عهد او در معبد او ظاهر شد، «و رعد و برق و رعد و برق و زلزله و تگرگ شد».

بنابراین، پس از آمدن دوم مسیح، صندوق عهد در بازگشت او به عنوان بخشی از نمادگرایی با قدرت نشان داده می شود. این می تواند به این معنی باشد که کشتی اکنون تا زمان بازگشت ایمن است (به احتمال زیاد در بهشت ​​است، اگرچه ممکن است مسیح روی زمین بهبود یابد) و هریسون فورد به احتمال زیاد در «مهاجمان کشتی گمشده» با آن برخورد نخواهد کرد.

این تصور که این کشتی توسط فرازمینی ها گرفته می شود ممکن است چندان دور از ذهن نباشد. توجه داشته باشید که این انتخاب حتی در ویدیوی بالا برای ۱۰ مکان ممکن برای یافتن کشتی ذکر نشده است. بسیاری دیگر به خدا اعتقاد ندارند. بنابراین، اگر خدای کتاب مقدس کشتی را از زمین به یک گوی در فضا برای ذخیره سازی امن می برد، انسان ها برای ما فقط موجودات فرازمینی بودند.

البته ما حتی در مورد نمادی که تابوت عهد حتی برای ما انسان ها چه معنایی دارد و اینکه چرا خداوند برای این کشتی اینقدر ارزش قائل است صحبت نکرده ایم. به هر حال، این فقط چند سنگ روی آن نوشته شده است. این یک موضوع دیگر و موضوع دیگری برای پست است.

به هر حال، نظرات خود را در مورد جایی که فکر می کنید تابوت عهد ممکن است در قسمت نظرات زیر باشد، با ما در میان بگذارید.

پست های بیشتر یکشنبه را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع اصلی RWR Guild.