مکان مخازن سوخت خودروها – بهترین خبرگزاری بهترین


موقعیت مخازن سوخت

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا همه خودروها در یک طرف باک سوخت ندارند و آیا اخیراً متوجه شده اید که مهندسان شرکت خودروسازی درب گاز را در کدام سمت قرار می دهند؟ مهندسان در نصب درب های سوخت در کنار خودرو آزادند و ساده ترین بسته بندی را ارائه می دهند. اگرچه در هر طرف یکی قرار می گیرد، اما نیازی به درب دو طرفه یا دوگانه سوز نیست، زیرا اگر سوخت گیری از یکی از آنها انجام شود، موتورها پر می شوند.

محل قرارگیری درب بنزین جزء ضروری طراحی مخزن سوخت و محل و پر شدن زیر بدنه است. از آنجایی که تمام ساختارها و اجزای سازنده در زیر خودرو قرار دارند، لوله پرکننده را می توان به سرعت کنترل کرد و سعی کرد در هر وسیله نقلیه در یک جهت ریشه کن شود. در برخی از کشورها درب های سوخت را به سمت چپ خودروهای خود ترجیح می دهند، شاید برایشان راحت تر باشد که درب سمت چپ خودرو را نزدیک پمپ بنزین بگذارند.

به همین دلیل، در کشورهای دیگر مانند بریتانیا، استرالیا، نیوزلند و هند، رانندگانی که در سمت چپ جاده رانندگی می‌کنند، درب سوخت سمت راست را ترجیح می‌دهند، اما نمی‌توان نشان داد که ترجیح راننده یک عامل است. .

در محل درب سوخت محدودیت هایی وجود دارد. اما مشخص نمی کند که اینها در سمت راست یا چپ خودرو هستند. در صورتی که همه خودروها درب بنزین یک طرفه داشته باشند و ساعت ها در صف بنزین بمانند ۵۰ درصد پمپ بنزین ها استفاده نمی شود.

اگر مکان درب گاز را به خاطر نمی آورید، به فلش الماس کوچک روی نشانگر گاز روی داشبورد نگاه کنید که نشان می دهد درب گاز دارای کدام وسیله نقلیه است. این به جلوگیری از خجالت از سوار شدن به ماشین و رانندگی به پمپ دیگری کمک می کند.

آیا دقت کرده اید که برخی از خودروها دارای مخزن سوخت در سمت راننده هستند، آیا تا به حال فکر کرده اید که برای رانندگان سمت راست چه اتفاقی می افتد زیرا باک های سوخت همیشه در کنار خودرو هستند، همه آنها در سمت راست پارک می کنند. پمپ را برای سوخت گیری باز کنید؟

تمام نقاط سمت راست پمپ ها پر از افرادی است که برای خرید بنزین وارد می شوند، در حالی که بیشتر نقاط سمت چپ خالی مانده است. خودروسازان درهای پرکننده سوخت را در طرف های مختلف خودرو نصب کرده اند تا اطمینان حاصل شود که برخی از رانندگان به چپ و برخی دیگر به راست می چرخند. این ویژگی‌های طراحی، مدت زمانی را که بیشتر افراد برای شارژ مجدد خودروهای خود منتظر می‌مانند، کاهش می‌دهد.

جهت پیکان موقعیت درب باک بنزین است و اگر شما را به سمت چپ ببرد، می دانید که سمت راننده است. برخی از خودروهای قدیمی نیز همین ویژگی ها را دارند. علاوه بر این، انتخاب سوخت مناسب برای خودرو بسیار مهم است. در غیر این صورت، گزینه فروش خودرو به شرکت خودروسازی است.