مکمل های پروتئین بالا اکنون سالم و خوشمزه هستند – خبرگزاری ۲۰


مکمل غذایی غنی از پروتئین

پروتئین برای عملکرد صحیح بدن و سالم ماندن ضروری است. این یکی از سه درشت مغذی است که برای رژیم غذایی ما مهم است. به دلیل عملکرد گسترده و مهمی که در بدن انسان دارد، یک درشت مغذی ضروری محسوب می شود. به آن بلوک اصلی ساختمان بدن انسان می گویند. یک فرد بالغ باید حدود ۵۰ تا ۶۰ گرم پروتئین در روز مصرف کند. یک ورزشکار، بدنساز یا هرکسی که روزانه ورزش می کند، بیش از حد معمول به کالری و پروتئین نیاز دارد.

تکمیل پروتئین دریافتی از غذاهای پر پروتئین کمی چالش برانگیز است زیرا سرعت جذب پروتئین توسط بدن شما محدود است. خوردن غذاهای غنی از پروتئین همیشه می تواند انتخاب خوبی باشد، اما برای جبران هر گونه شکاف تغذیه ای باید از مکمل ها نیز استفاده کنید. سرعت فراهمی زیستی این غذا نیز متفاوت است. بنابراین مکمل های پروتئینی یا پودرهای پروتئینی در این امر نقش دارند.

پودرهای پروتئینی محبوب ترین مکمل غذایی در بازار هستند. انواع مختلفی از مکمل های پروتئینی در هند وجود دارد که می تواند از طرق مختلف برای شما مفید باشد، به خصوص اگر فعالیت بدنی شدیدی داشته باشید. طبق مطالعات تحقیقاتی، پودر پروتئین حیوانی دیگر منبع مطلوبی برای تکمیل پروتئین دریافتی روزانه شما نیست. این می تواند باعث مشکلات گوارشی شود زیرا مواد حیوانی در تجزیه پیچیده تر هستند.

از سوی دیگر، پودر پروتئین گیاهی نه تنها هضم شما را آسان می کند، بلکه از بسیاری جهات برای بدن شما نیز مفید است. طیف گسترده ای از پودرهای پروتئین بالا برای سوخت رسانی به بدن، ساخت عضلات بدون چربی و سرعت بخشیدن به ریکاوری بعد از تمرین وجود دارد.

مکمل پروتئین گیاهی

چرا باید مکمل پروتئین گیاهی را انتخاب کنید؟

حتی اگر از رژیم گیاهخواری یا وگان پیروی نکنید، ممکن است متوجه شوید که ترکیب پودر پروتئین گیاهی در رژیم غذایی شما فوایدی دارد. در اینجا برخی از مزایای افزودن پودر پروتئین گیاهی به رژیم غذایی شما آورده شده است.

  • روده شما را سالم نگه می دارد:

مکمل های پروتئین وگان به دلیل فواید بی شماری که برای سلامتی دارند در هند محبوب شده اند. آنها برای تنظیم فرآیندهای داخلی بدن عالی هستند. پودرهای گیاهی مشخصات روده ای منحصر به فردی دارند که حاوی عوامل بیماری زا و محرک های گوارشی کمتری است. این کار باکتری های سالم روده را تقویت می کند و در عین حال به جلوگیری از التهاب روده نیز کمک می کند. بسیاری از مشکلات سلامتی، از جمله عدم تعادل هورمونی، خستگی و اضطراب، می تواند ناشی از ناراحتی معده باشد.

  • یک درمان سالم برای افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز

ناتوانی در هضم قندی به نام لاکتوز را عدم تحمل لاکتوز می گویند. شیر و فرآورده های آن غنی ترین شکل لاکتوز هستند. اگر بعد از خوردن هر گونه لبنیات احساس تهوع یا ناراحتی می کنید، ممکن است عدم تحمل لاکتوز را نداشته باشید. پودرهای پروتئین گیاهی اگر از رژیم گیاهخواری پیروی می کنید یا اگر به لاکتوز عدم تحمل دارید گزینه بسیار خوبی هستند زیرا کاملاً از منابع گیاهی مانند پروتئین نخود فرنگی، برنج قهوه ای، سویا و غیره به دست می آیند.

  • به اصلاح کمبود ریزمغذی ها کمک می کند

این پودرها با هر وعده غذایی مقدار مورد نیاز پروتئین، ویتامین و مواد معدنی را در اختیار شما قرار می دهند. آنتی اکسیدان ها و ویتامین های موجود در پروتئین نخود، پروتئین سویا و سایر پودرهای پروتئین گیاهی در پودر پروتئین آب پنیر یافت نمی شوند. یک پیمانه پودر پروتئین گیاهی در یک شیک پروتئینی خوشمزه، تمام سبزیجات و پروتئین مورد نیاز روز را برای شما فراهم می کند. این ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های حیاتی نیز با تقویت سیستم ایمنی به بهبود سلامت کلی شما کمک می کنند.

  • پودر پروتئین مناسب برای عضله سازی

همانطور که قبلا ذکر شد، پروتئین به عنوان عنصر سازنده بدن انسان شناخته می شود، این ماده مغذی بسیار مهمی برای رشد عضلات شما است. شما باید یک پروفایل کامل BCAA با مصرف پروتئین خود داشته باشید. در بزرگسالان سالمی که در تمرینات مقاومتی مانند وزنه برداری شرکت می کنند، شواهد نشان می دهد که مکمل های پروتئین به طور قابل توجهی اندازه و قدرت عضلات را افزایش می دهد. از آنجایی که خوردن پودر پروتئین با ایجاد توده عضلانی سالم به حجیم شدن کمک می کند، بسیاری از علاقه مندان به تناسب اندام از پودر پروتئین در شیک های پروتئینی خود استفاده می کنند.

  • طعمی سالم و لذیذ به دستور العمل های شما اضافه می کند

استفاده از پودرهای پروتئینی راهی عالی برای اطمینان از مصرف مقادیر توصیه شده پروتئین است. برخی از دستور العمل های با پروتئین بالا به کیفیت پروتئین گیاهی متکی هستند زیرا معمولاً غلیظ تر است و مایعات را بهتر از سایر مواد مبتنی بر پروتئین جذب می کند. آنها نه طعم گچی دارند و نه مزه ناخوشایندی دارند. اگر دندان شیرینی دارید، می توانید با افزودن این پودر پروتئین گیاهی طعم دار، هوس خود را به روشی سالم و خوشمزه برطرف کنید.

  • بعد از شیک پروتئین قابل استفاده است

شیک های پروتئینی خوشمزه راهی عالی برای افزایش میزان توصیه شده پروتئین در رژیم غذایی شما هستند. با این حال، پودر پروتئین بسیار بیشتر از تقویت اسموتی صبحگاهی شما است. دستور العمل های خوشمزه بسیاری وجود دارد که مزایای پروتئین و سایر مواد مغذی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، می توانید پروتئین بلغور جو دوسر، پودینگ، پنکیک، هوموس، کلوچه و موارد دیگر درست کنید.

ممکن است پس از مصرف پودرهای پروتئینی طعم گچی یا بدی را تجربه کنید. با این حال، برای سالم ماندن نیازی به به خطر انداختن جوانه های چشایی خود ندارید. طعم های مختلفی از پودرهای پروتئین سالم و خوشمزه وجود دارد. ممکن است طعم های رایجی مانند شکلات، وانیل و کره بادام زمینی پیدا کنید، اما طعم هایی نیز وجود دارند که جالب تر و وسوسه انگیزتر هستند. به عنوان مثال، شکلات تلخ، قهوه کارامل و کیک وانیلی قند کمی دارند و هیچ شیرین کننده مصنوعی اضافه ای ندارند.

با پوشش مزایای بی‌شمار پودر پروتئین، هیچ بهانه‌ای برای تنبلی برای تکمیل پروتئین دریافتی روزانه خود ندارید. یک پودر پروتئین خوشمزه و سالم برای انعطاف بدن خود انتخاب کنید.