نازک شدن نادرست و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی

نازک شدن نادرست و پوکی استخوان - دکتر رضا اطمینانانی


نازک شدن نادرست و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، هشدار می دهد که افرادی که دچار کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان می شوند کمتر به بیماری های دیگر مبتلا می شوند.

به عنوان مثال ، رژیم غذایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم خاص برای بیش از سه هفته می تواند منجر به از دست دادن کلسیم و پوکی استخوان شود. تصورات غلط در مورد الگوهای غذایی ناسالم توسط افراد غیر متخصص ، سلامت عمومی را تهدید می کند

برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در قلب ، افراد از رژیم غذایی پیروی می کنند که شامل میوه ها است که قندهای ساده ای هستند و با مصرف زیاد آنها می توانند به چربی تبدیل شوند. غذاهای منحصر به فرد میوه و سبزیجات نمی تواند برای همه نازک و م effectiveثر باشد ، این رژیم برای سلامتی فرد مضر است. کاهش وزن طبیعی با توجه به دانش تغذیه ای یک یا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است و فردی که کاهش وزن را دنبال می کند باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی به شرایط و وضعیت بدن افراد کاملاً متفاوت دارد. برای تثبیت این گرایش در دراز مدت ، ما باید تمایل کلی به کاهش وزن داشته باشیم.

پوکی استخوان یک بیماری خاموش زنان است

با یک ضربه کوچک ، استخوان ها به تدریج ضعیف شده و در حین سرفه و عطسه شکسته می شوند. علل پوکی استخوان شامل وراثت ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها است. اگر والدین یا خواهر و برادرها دچار پوکی استخوان شوند ، شیوع بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های فرد نیز بستگی دارد.

زمانی که هورمون های بدن به ویژه استروژن تخلیه می شود ، استخوان ضعیف می شود. به همین دلیل ، زنان در صورت عدم مراقبت از خود پس از یائسگی در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند. این بیماری در مردگان پیشرونده است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که باعث ترشح بیش از حد می شود که می تواند منجر به شکستگی استخوان شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین می توانند به استخوان برخی از بیماران آسیب برسانند. در مراحل اولیه پوکی استخوان ، علائم ظاهر نمی شود ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، درد در پشت ستون فقرات کوچک بدن ، کوتاه شدن قد ، چمباتمه زدن و شکستگی به سرعت رخ می دهد.


دکتر ریسا آتمینانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی تغذیه و میزان و روش غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه در اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت نخورید و نخورید

بوی بد دهان را از خوردن حذف کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *