نحوه تماشای فیلم های مردان ایکس به ترتیب زمانی – پاپ نیوز


فرانچایز X-Men مجموعه ای چشمگیر از ۱۳ فیلم است که در سال ۲۰۰۰ با حضور افرادی مانند چارلز خاویر پاتریک استوارت و ولورین هیو جکمن آغاز شد. با این حال، فیلم‌ها کمی از رویکرد جنگ ستارگان استفاده می‌کنند و بعداً با داستان‌های بسیاری از شخصیت‌ها قبل از بازگشت به اصل خود شروع می‌شوند.

این بدان معناست که راه‌های مختلفی برای تماشای این فیلم‌ها وجود دارد و انتخاب نحوه تماشای آن‌ها تعیین می‌کند که اکتشافات و لحظات خاص چقدر می‌توانند موثر باشند. اگرچه تماشای آن در حین انتشار آسان است، اما ما ۱۳ ویدیو را بر اساس ماهیت آنها انتخاب کرده ایم تقریبا در یک برنامه زمانی بزرگ تنظیم شده است. این به شما این امکان را می دهد که داستان مردان ایکس را از ابتدا تجربه کنید و سفر هر شخصیت را از ابتدا دنبال کنید.

هنگامی که مردان ایکس پس از تقلید چارلز خاویر پاتریک استوارت در فیلم Doctor Strange در Multiverse of Madness وارد دنیای سینمایی مارول می شوند، ما فکر کردیم بهترین راه برای آماده شدن برای آینده احترام گذاشتن به گذشته است. اگر می خواهید به ترتیب انتشار آن ها را تماشا کنید، در زیر قرار داده ایم.

بدون هیچ مقدمه ای، تمرکز ما در اینجا بیشتر بر روی اسپویلر است که چگونه می توانید فیلم های X-Men را به ترتیب زمانی تماشا کنید!

پرش به:

فیلم های مردان ایکس به ترتیب (تایم لاین).

فیلم های مردان ایکس به ترتیب زمانی

۱. X-Men: First Class (2011)

کجا تماشا میکنی: دیزنی +

X-Men: First Class شروع فصل جدید X-Men است که ساعت را به نقطه شماره یک در برنامه فرنچایز فیلم بازمی گرداند. این فیلم در سال ۱۹۴۴ در اردوگاه کار اجباری آشویتس شروع شد و تا سال ۱۹۶۲ ادامه یافت. داستان چارلز جافر جوان و اریک لنچر/مگنیتو ریشه هر دو مردان ایکس و برادران جهش یافته را نشان می دهد.

برای ما بخوانید نقد و بررسی مردان ایکس: کلاس اول.

۲. X-Men: Days of Future Past (2014)

کجا تماشا میکنی: دیزنی +، FX

قرار دادن X-Men: Days of Future Past در جدول زمانی کمی مشکل است، زیرا مردان ایکس را از فیلم های اصلی و جدید نشان می دهد. بیشتر داستان در سال ۱۹۷۳ اتفاق می‌افتد، اما زمان زیادی برای جایگزینی ۲۰۲۳ صرف شده است. برخی از عناصر داستانی که در اینجا خراب نمی‌شوند، ما را مجبور می‌کنند آنها را در اینجا برنامه‌ریزی کنیم، اما علاقه به بازیگران اصلی قطعاً کمک می‌کند تا آن را به یک تبدیل کنیم. تجربه فیلمسازی خاص تر به این معنی که در صورت تمایل می توان آن را دقیقاً در انتهای لیست قرار داد.

برای ما بخوانید نقد و بررسی X-Men: Days of the Future Past.

۳. X-Men Origins: Wolverine (2009)

کجا تماشا میکنی: دیزنی +

اولین اسپین آف X-Men در سال ۱۸۴۵ شروع شد، اما بیشتر داستان در سال ۱۹۷۹ اتفاق می افتد، و… نزول نوشته ولورین هیو جکمن. نه تنها می‌توانیم ببینیم که او چگونه پنجه‌های معروف آدامانتیوم خود را به دست آورد، بلکه اولین معرفی خود را با وید ویلسون/ددپول رایان رینولدز نیز دریافت کردیم.

برای ما بخوانید نقد و بررسی فیلم X-Men Origins: Wolverine.

۴. X-Men: Apocalypse (2016)

کجا تماشا میکنی: دیزنی +، FX

X-Men: Apocalypse نقش اسکار آیزاک را در نقش ان صباح نور / آخرالزمان بازی می کند و او را از مردان ایکس پیشی می گیرد. در حالی که فیلم در ۳۶۰۰ قبل از میلاد شروع می شود، بیشتر داستان در سال ۱۹۸۳ اتفاق می افتد.

برای ما بخوانید نقد و بررسی فیلم X-Men: Apocalypse.

۵. X-Men: Dark Phoenix (2019)

کجا تماشا میکنی: دیزنی +

X-Men: Dark Phoenix جدیدترین فیلم با بازی خدمه X-Men به رهبری جیمز مک آووی و مایکل فاسبندر است و داستان تبدیل سوفی ترنر به فینیکس توسط ژان گری را روایت می کند. فیلم در سال ۱۹۷۵ شروع شد، اما بیشتر اتفاقات آن در سال ۱۹۹۲ رخ می دهد.

برای ما بخوانید نقد و بررسی فیلم X-Men: Dark Phoenix.

۶. مردان ایکس (۲۰۰۰)

کجا تماشا میکنی: دیزنی +

بسته به نحوه پخش فیلم ها، تغییر از Dark Phoenix به X-Men به آرامی در فیلمی مانند Rogue One که به A New Hope تبدیل می شود اتفاق نمی افتد، بلکه اولین فیلم زنده X-Men را دنبال می کند. جدول زمانی همانطور که در اوایل دهه ۲۰۰۰ رخ می دهد. در حالی که جیمز مک‌آوی و مایکل فاسبندر نسخه‌های کوچک‌تری را در فیلم‌های قبلی بازی کرده‌اند، پاتریک استوارت و ایان مک‌کلن نسخه‌های قدیمی‌تر چارلز خاویر و اریک لانچر/مگنیتو را بازی کرده‌اند.

برای ما بخوانید نقد و بررسی فیلم مردان ایکس.

۷. X2: X-Men United (2003)

کجا تماشا میکنی: دیزنی +

مدت ها پس از انتشار اصلی، X2: X-Men United داستان را به عنوان یک خزنده شبانه شستشوی مغزی شروع می کند که سعی می کند رئیس جمهور ایالات متحده را ترور کند. اکشن بزرگی در اواخر فیلم اتفاق افتاد، فیلم The Last Stand را راه اندازی کرد و تکرار سه گانه ققنوس را ناراحت کرد.

برای ما بخوانید نقد و بررسی X2: X-Men United.

۸. X-Men: The Last Stand (2006)

کجا تماشا میکنی: دیزنی +

X-Men: The Last Stand اولین فیلم اکشن زنده ای بود که داستان Phoenix را روایت می کرد، اما دومین فیلم از لحاظ زمانی داخلی است. به هر حال، ما شاهد ظهور مجدد یان گری فامکه جانسن در نقش ققنوس قدرتمند و خطرناک خواهیم بود و در این آخرین فیلم، با مردان ایکس مورد علاقه خود در سه گانه اصلی روبرو خواهیم شد.

برای ما بخوانید نقد و بررسی فیلم X-Men: The Last Stand.

۹- ولورین (۲۰۱۳)

کجا تماشا میکنی: HBO Max

The Wolverine دنباله ای بر هر دو X-Men Origins: Wolverine و X-Men: The Last Stand است و اندکی پس از فیلم دوم اتفاق می افتد و به پیامدهای رویدادهایی می پردازد که به تصویر می کشد. او همچنین Yukio را معرفی کرد که نسخه بعدی آن در Deadpool 2 ظاهر می شود.

برای ما بخوانید نقد و بررسی فیلم Wolverine.

۱۰. ددپول (۲۰۱۶)

کجا تماشا میکنی: با تبلیغات در Amazon Freevee به صورت رایگان تماشا کنید، FX

رایان رینولدز وید ویلسون/ددپول هنگام اولین حضور در فیلم X-Men Origins: Wolverine، اولین فیلم بلند خود را در سال ۲۰۱۶ در Deadpool انجام داد. این فیلم عمدتاً جدا از وقایع فیلم های اصلی است، اما Deadpool در همان جهان است بنابراین تصویری کامل از فرنچایز به شما ارائه می دهد. زمان دقیقی وجود ندارد که Deadpool چه زمانی اتفاق می افتد، اما به نظر می رسد که این اتفاق در زمان اکران آن رخ می دهد – ۲۰۱۶. به عنوان یکی از بهترین فیلم های رایان رینولدز، در صورت لزوم می توانید این فیلم را به موقع تماشا کنید.

برای ما بخوانید فیلم Deadpool را ببینید.

۱۱. ددپول ۲ (۲۰۱۸)

کجا تماشا میکنی: با تبلیغات در Amazon Freevee به صورت رایگان تماشا کنید، FX

Deadpool 2، درست مانند نسخه اصلی، تاریخ دقیقی برای وقوع ندارد و اتفاقات آن بیشتر خارج از هر چیز دیگری در سری X-Men رخ می دهد. با این حال، این نسخه حاوی مردان ایکس جوان‌تر و قابل برگشت‌تر است، و این یک لحظه اسپویلر/مرجع برای لوگان است، بنابراین احتمالاً در اواخر سال ۲۰۲۰ اتفاق می‌افتد. همه گفته‌ها ددپول است، و همه جوک‌ها بازی جوانمردانه برای دیوار چهارم هستند. دهان مرموز.

برای ما بخوانید بررسی بررسی Deadpool 2.

۱۲. The New Mutants (2020)

کجا تماشا میکنی: HBO Max

به نظر می رسد که The New Mutants در اواخر سال ۲۰۲۰ اتفاق می افتد زیرا با Logan گره خورده است که در سال ۲۰۲۹ اتفاق می افتد. مانند Deadpool، The New Mutants بیشتر داستان خود را روایت می کند و می توان با خیال راحت در این نقطه یا نزدیک به آن مشاهده کرد. او او.

برای ما بخوانید بررسی جهش یافته های جدید.

۱۳. لوگان (۲۰۱۷)

کجا تماشا میکنی: با تبلیغات در Amazon Freevee به صورت رایگان تماشا کنید، FX

همانطور که قبلا ذکر شد، فیلم Logan در سال ۲۰۲۹ می گذرد و در دنیایی که جهش یافته ها تقریباً منقرض شده اند، هیو جکمن و ولورین چارلز جفر به کارگردانی پاتریک استوارت را دنبال می کند. این به وضوح فیلمی است که در یک دوره طولانی در جریان بوده است و بنابراین باید تمام شود. و پایان فوق العاده است.

برای ما بخوانید بررسی لوگان.

فیلم های مردان ایکس را به ترتیب مشاهده کنید

 • مردان ایکس (۲۰۰۰)
 • X2 (2003)
 • X-Men: The Last Stand (2006)
 • X-Men Origins: Wolverine (2009)
 • X-Men: First Class (2011)
 • ولورین (۲۰۱۳)
 • X-Men: Days of Future Past (2014)
 • ددپول (۲۰۱۶)
 • X-Men: Apocalypse (2016)
 • لوگان (۲۰۱۷)
 • Deadpool 2 (2018)
 • دارک فینیکس (۲۰۱۹)
 • New Mutants (2020)