نحوه عملکرد کیت های تست دارو را شرح دهید


روش‌های مختلفی وجود دارد که کیت‌های تست دارو کار می‌کنند – هر کدام با زمان تشخیص، کارایی و قابلیت اطمینان متفاوت. هدف ما در این مقاله کمک به کاربران برای درک بهتر هر روش آزمایش مواد مخدر است.

به طور کلی مبارزه با مواد مخدر در استرالیا بسیار سختگیرانه است. طبق استانداردهای استرالیا، سطوح پایین قطع انواع مختلف داروها در این کشور مشخص است. علاوه بر کوکائین، مواد افیونی، آمفتامین ها، شاهدانه، مت آمفتامین یا یخ و همچنین بنزودیازپین ها یا والیوم، این استانداردها طیف گسترده ای از مواد مخدر دیگر را هدف قرار می دهند.

انواع مختلفی از کیت های تست دارو برای تعیین وجود یا عدم وجود انواع مختلف دارو استفاده می شود. به منظور تشخیص وجود این داروها، این گروه ها آنالیز فنی نمونه هایی مانند بزاق، خون، عرق، فولیکول های مو یا ادرار را انجام می دهند.

کاربردهای زیادی برای کیت های تست دارو وجود دارد. علاوه بر استفاده از آن توسط سازمان های مجری قانون، سازمان های ضد دوپینگ از آن در پزشکی، ورزش و محل کار استفاده می کنند. تعدادی از کارفرمایان ممکن است بخواهند بدانند که آیا کارمندان آنها عاری از مواد مخدر هستند، به ویژه در مورد عملیاتی مانند معدن و هوانوردی که کارگران را ملزم می کند بدون قرار گرفتن در معرض مواد مخدر در حالت آماده باش کامل باشند.

طبق استانداردهای تست داروی استرالیا، آگاهی از سطوح آستانه موجود نیز مهم است. هنگام خرید لوازم آزمایش دارو، توجه داشته باشید که قطعات استاندارد استرالیا معمولاً مانند قطعات استاندارد بین المللی در مقیاس بزرگ تولید نمی شوند.

افشای داروهای مورد استفاده در کیت های تست دارو

کیت‌های آزمایش دارو باید تمام استروئیدها و موادی را که تحت AS4308 هستند، که استاندارد استرالیا ۴۳۰۸ نیز نامیده می‌شود، شناسایی کنند.

AS4308 دستورالعمل ها، خط مشی ها و روش هایی را برای آزمایش و اندازه گیری نمونه های ادرار حاوی رایج ترین داروها ارائه می دهد. استرالیا از آن برای آزمایش مواد مخدر قانونی استفاده می کند و عموماً در محیط های پزشکی و غیرپزشکی برای غربالگری مصرف مواد مخدر استفاده می شود.

علاوه بر این، استاندارد AS4760 در استرالیا وجود دارد که رویه‌ها، دستورالعمل‌ها و سیاست‌هایی را برای آزمایش داروها در مایعات خوراکی مانند بزاق تعیین می‌کند. استانداردهایی مانند اینها برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل نمونه دارو اجباری هستند و همچنین در توسعه کیت‌های تست دارو که در استرالیا فروخته می‌شوند استفاده می‌شوند.

آزمایش داروی خون

کیت‌های آزمایش ادرار و خون تعیین می‌کنند که آیا متابولیت‌های غیرروان‌فعال (غیر فعال) وجود دارد یا نه، در حالی که کیت‌های آزمایش ادرار و خون وجود داروهای اصلی غیرقانونی را تعیین می‌کنند.

آزمایشات دارویی را می توان تحت یک پنجره غربالگری کوچک انجام داد که به نتایج قابل اعتمادی منجر می شود. LSD می تواند ۰ تا ۳ ساعت طول بکشد، در حالی که شاهدانه می تواند تا ۲ روز طول بکشد. همانطور که سواب های ادرار و بزاق از نظر دارو مورد آزمایش قرار می گیرند، آزمایش خون نیز این کار را با روش ایمونواسی آنزیمی انجام می دهد.

کیت برای بررسی فولیکول های مو برای دارو

دلیل ارجحیت آزمایش مو برای برخی موقعیت‌های بسیار بحرانی این است که داروها می‌توانند برای مدت طولانی‌تری نسبت به بزاق، ادرار و خون در مو باقی بمانند. برنامه های انحراف، مشروط و آزادی مشروط معمولاً در دادگاه ها استفاده می شود. نزدیکتر به پوست سر، روش برداشت ایده آل برای نتایج دقیق است.

در صورتی که موی سر وجود نداشته باشد، می توان موهای بدن انسان را برداشت. موهای سر یا موهای صورت می‌توانند برخی داروها را تا ۳۰ روز نگه دارند، اما موهای بدن داروها را برای مدت طولانی‌تری، معمولاً تا ۱۲ ماه، ذخیره می‌کنند. با این حال، قسمتی از موی حاوی این دارو تا ۵ تا ۷ روز پس از مصرف روی پوست سر رشد نخواهد کرد.

اگر پست را دوست داشتید به ما اطلاع دهید، این تنها راهی است که می توانیم آن را بهبود ببخشیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/