نروژ محصولات اسرائیلی از یهودیه و سامرا را برچسب گذاری می کند – پاپ نیوز


اعتبار تصویر: پرچم نروژ

نروژ برای توصیف محصولات اسرائیلی از یهودیه و سامرا
پرچم نروژ

اسرائیل تصمیم نروژ برای چسباندن برچسب روی محصولات صادر شده از جوامع یهودی در یهودیه و سامره را محکوم کرد. نروژ با صدور بیانیه ای به تصمیم دولت و دلیل آن اشاره کرد.

وزارت امور خارجه تصمیم دولت نروژ برای برچسب گذاری محصولاتی که از مناطق اسرائیلی یهودیه و سامره می آیند را محکوم می کند.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرد: این تصمیم به توسعه روابط اسرائیل و فلسطین کمکی نخواهد کرد و تأثیر منفی بر روابط دوجانبه اسرائیل و نروژ و همچنین روابط نروژ برای تقویت روابط اسرائیل و فلسطین خواهد داشت.

مانیفست نروژی با عنوان “غذاهای سرزمین های اشغالی” برای راحتی خوانندگان توسط این وزارتخانه ترجمه شده است.

در این بیانیه آمده است: اقلام غذایی که منشأ آن سرزمین‌های اشغالی است، باید بر اساس منطقه‌ای که محصول از آنجا آمده است متمایز شود و اگر چنین است، باید از شهرک‌های اسرائیلی آمده باشد.

رای دیوان دادگستری اروپا در ۱۲.۱۱.۲۰۱۹ بیان می‌کند که مقررات اطلاعات مواد غذایی باید به گونه‌ای تفسیر شود که مواد غذایی از سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل باید جداگانه برچسب‌گذاری شوند تا مصرف‌کنندگان در مورد عدم وجود برچسب روی آنها گمراه نشوند. محصولات خاستگاه. محصولات

اقلام غذایی که از سرزمین‌های اشغالی می‌آیند باید با منطقه‌ای که محصول از آن می‌آید علامت‌گذاری شود، و اگر چنین است، از شهرک‌های اسرائیلی می‌آیند، به‌ویژه شراب، روغن زیتون، میوه‌ها، سبزیجات و سیب‌زمینی‌هایی که از مناطق مرتبط می‌آیند.

در راستای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و ارزیابی‌های دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه، موضع نروژ این است که «اسرائیل» و «سرزمین اسرائیل» شامل سرزمین‌هایی می‌شود که قبل از ۴ ژوئن ۱۹۶۷ تحت کنترل اسرائیل بود.

اراضی اشغالی اسرائیل شامل بلندی های جولان، غزه و کرانه باختری از جمله بیت المقدس شرقی است.

نروژ شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های اشغالی را مغایر قوانین بین المللی می داند. این بیانیه به این نتیجه رسید که تعیین مرزهای اسرائیل همچنین مبنایی برای درک محدوده جغرافیایی توافقنامه تجارت آزاد سازمان تجارت آزاد اروپا با اسرائیل است.