نظرسنجی نشان می دهد که خیابان های باز د بلاسیو هنوز توسط رانندگان استفاده می شود

نظرسنجی نشان می دهد که خیابان های باز د بلاسیو هنوز توسط رانندگان استفاده می شود


بر اساس یک گزارش جدید ، بیش از نیمی از “خیابانهای باز” بیل دی بلاسیو در سراسر شهر برای رانندگان باز است.

این برنامه که در چند ماه اول همه گیری کووید -19 آغاز شد ، خیابان ها را به غیر از ترددهای محلی و اضطراری بسته می کند تا دوچرخه سواری ، پیاده روی و ورزش امکان پذیر باشد ، در ماه مه گذشته توسط شهردار و شورای شهر تأیید شد. بر اساس نظرسنجی از گزینه های حمل و نقل که روز سه شنبه منتشر شد ، تنها 46 درصد از خیابانهای باز فهرست شده توسط وزارت حمل و نقل فعال هستند.

این بدان معناست که اکثریت “خیابان های باز” مناسب برای عابران پیاده (54٪) عملکردی ندارند.

گیاهان آبی سفید و غنی ، که اغلب به داوطلبان و منابع خارجی برای نگهداری متکی هستند ، به احتمال زیاد دارای خیابانهای باز “موفق” خواهند بود. در برانکس ، این نظرسنجی نشان داد که از هر 8 مکان ذکر شده تنها یک مورد فعال است – در مقایسه با 7 از 10 در منهتن.

در نتیجه ، خیابانهای منهتن در فضای باز 14 برابر عملیات برونکسیت انجام می شود. Locations Clin و Queens به طور مشابه رنج می برند ، به ترتیب تنها 40 درصد و 31 درصد برای مکانهای فعال.

این اطلاعات از گزینه های حمل و نقل جمع آوری می شود که 800 گزارش از داوطلبان میدانی را در 274 مکان باز خیابان در پنج شهر جمع آوری کرده است.

خیابان باز De Blasio در عصر طاعون به عنوان میدان نبرد ظاهر شد ، برخی از بحث های داغ در محله و برخی دیگر کاملاً نادیده گرفته شد. یک بررسی از جایگزین های حمل و نقل نشان داد که شهر تعدادی از خیابان های باز شکست خورده را حذف کرده است ، در حالی که برخی دیگر بدون اطلاع یا لذت ناپدید شده اند.

علامتی برای “خیابان باز” در نزدیکی میدان هرالد. در آغاز همه گیری کووید -19 ، شهر ابتدا خیابان هایی را برای تردد وسایل نقلیه بست.
عکس توسط الکسی روزنفلد / گتی ایماژ

داده های شهر نشان می دهد که تصادفات رانندگی در خطوط خیابان باز “بسیار کاهش یافته است”. بر اساس این گزارش ، صدمات دوچرخه سواران در خیابان های باز در 12 ماه قبل از شروع ازدحام ترافیکی 17 درصد کاهش یافته است. – نادیده گرفتن روندهای سراسر شهر در جهت مخالف.

اما دو سوم مکانهای ذکر شده در برنامه متعلق به منهتن و بوکلین است. بر اساس یافته های این تیم ، خیابان های باز ، به ویژه در محله های سفیدپوست ، بیشتر بدون خودرو “مداوم” هستند.

مدیر گروه دنی هریس گفت: “همه جوامع باید به خیابان های باز رفته و از مزایای سلامتی ، آب و هوا و ایمنی که ارائه می دهند ، برخوردار شوند. “ما از مقامات منتخب در شهر نیویورک می خواهیم تغییرات فوری ، به ویژه در جوامع متروکه فعلی ، برای حمایت از موفقیت و رشد برنامه Open Street انجام دهند.”

برنامه خیابان باز در پارک جنگلی کوئینز در 17 مه 2020.
برنامه خیابان باز در پارک جنگلی کوئینز در 17 مه 2020.
جان ناسیون / نورفوتو از طریق ZUMA Press

ست اشتاین ، سخنگوی DOT گفت که خیابان باز در حال انتقال از “واکنش اضطراری به اپیدمی” به یک برنامه “دائمی و پایدار” است.

استاین می گوید: “همسایگان درگیر در برنامه قبلاً منابعی برای تداوم خیابانهای باز محبوب خود دریافت کرده اند.” “برابری و انصاف از ابتدا در این برنامه اصلی بوده است ، و ما به محله هایی می رسیم که هیچ گروه اجتماعی یا مناقصه کننده ای در آن وجود ندارد ، بنابراین آنها از هر گونه پشتیبانی برای شرکت در برنامه برخوردارند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *