نمایندگان مجلس از بریتانیا می خواهند که از پتانسیل عظیم فناوری زمین گرمایی استفاده کند


نمایندگان پارلمان از دولت می‌خواهند از ذخایر زمین گرمایی بریتانیا که می‌تواند راه نجات بزرگی در میان عمیق‌تر شدن بحران انرژی باشد، استفاده کند. از آنجایی که افزایش قیمت جهانی گاز باعث افزایش قبوض انرژی برای مصرف کنندگان در سراسر کشور می شود، در حالی که مصرف کنندگان در حال حاضر با قبض های انرژی بیش از ۴۰۰۰ پوند زمانی که ضمانت قیمت انرژی دولت منقضی می شود، مواجه هستند، منابع انرژی جایگزین می توانند به کاهش قبض ها کمک کنند. انرژی زمین گرمایی، یک منبع انرژی کم کربن، با ضربه زدن به آب داغ در کف مخازن نفت و گاز مهار می شود. اما آنها در حال حاضر بخش کوچکی از ترکیب انرژی های تجدیدپذیر را تشکیل می دهند، به گفته برخی کارشناسان، فناوری های زمین گرمایی تنها ۰.۳ درصد از تقاضای گرمایش سالانه انگلستان را تشکیل می دهند.

اکنون، کمیته حسابرسی زیست محیطی به جاکوب ریس-موگ، وزیر بازرگانی نامه نوشته و از او خواسته است تا به‌روزرسانی شواهدی را که به عنوان بخشی از بررسی پتانسیل فناوری‌های زمین گرمایی در بریتانیا دریافت کرده، ارائه دهد.

به گفته این کمیسیون، انرژی زمین گرمایی می تواند بسیاری از نیازهای گرمایشی فعلی بریتانیا را از طریق ترکیبی از پمپ های حرارتی، سیستم های گرمایش منطقه ای و تولید برق برآورده کند.

این گزارش می افزاید که برخی پیش بینی ها انتظار دارند این بخش تا سال ۲۰۵۰ از ۲۵۰۰۰ شغل حمایت کند و می تواند نقشی کلیدی در کمک به بریتانیا برای رسیدن به خالص صفر تا سال ۲۰۵۰ ایفا کند.

اما این کمیته هشدار داد: «دولت در بهره برداری از پتانسیل انرژی زمین گرمایی کند بوده و آن را به طور کامل در استراتژی خالص صفر ادغام نکرده است: به نظر می رسد این امر مانع ایجاد بخشی است که می تواند به توانایی بریتانیا برای دستیابی به آن کمک کند. تغییر در اهداف اقلیمی.”

در حالی که تعدادی از پروژه های زمین گرمایی در حال انجام است، با خطوط لوله بیشتر در جنوب و جنوب غربی انگلستان، این بخشی از سایر بخش های انرژی تجدیدپذیر مانند باد دریایی است که بریتانیا پیشرو در جهان است.

اما به گفته کارشناسان، با توجه به پتانسیل عظیم بریتانیا برای استفاده از منبع انرژی، دلیلی وجود ندارد که این بخش برای رسیدن به چنین ارتفاعی رشد نکند.

به عنوان مثال، کورنوال به دلیل وجود «سنگ داغ» گرانیتی نزدیک به سطح، به عنوان یکی از بهترین مکان‌هایی که فناوری‌های زمین گرمایی را می‌توان در آن اعمال کرد، شناسایی شده است. به عنوان مثال، پروژه Eden در حال سرمایه گذاری در فناوری زمین گرمایی است.

منطقه دیگری که انرژی زمین گرمایی می تواند کار کند آبردین در اسکاتلند است که به دلیل وجود سنگ های فراوان در آنجا شهر گرانیتی نامیده می شود. این منطقه در حال حاضر یک مرکز برای بهره برداری نفت و گاز است و بسیاری از فرآیندها و فناوری ها مشابه هستند، به این معنی که شهر در حال حاضر مهارت ها و دانش را دارد.

بیشتر بخوانید: تهدید انرژی پوتین با تعظیم روسیه در برابر چین نتیجه معکوس دارد

کارل ویلیامز، مدیر مرکز مدیریت پسماند دانشگاه مرکزی لنکاوی، در ماه جولای به Express.co.uk گفت: «بریتانیا دارای پتانسیل زمین گرمایی بسیار خوبی است. انواع بازیافت زمین گرمایی

“خوشبختیم که می توانیم از انواع مختلف بازیافت انرژی زمین گرمایی استفاده کنیم. از پمپ های زمین گرمایی که سطح حرارت پایینی را ارائه می دهند، گرفته تا استخراج انرژی آب – میراث میراث صنعتی ما – تا تزریق گرانیت و دمای بیش از ۱۳۰ درجه سانتی گراد.

وی افزود: «اگر در مورد امنیت انرژی جدی باشیم، همه اینها نقش دارند. پمپ های حرارتی زمین گرمایی به راحتی برای ساختمان های آپارتمانی جدید نصب می شوند و به تعادل تقاضای انرژی مصرف کنندگان کمک می کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که “کشورهای دیگر قبلاً از این فناوری با موفقیت استفاده کرده اند و به همین دلیل است که انگلیس نیز همین کار را انجام می دهد.” به عنوان مثال، پاریس از سال ۱۹۶۹ از انرژی زمین گرمایی برای گرمایش استفاده کرده است و امروزه ۲۵۰۰۰۰ خانه را از طریق ۵۰ شبکه گرمایشی گرم می کند.

از دست نده
یک گام بزرگ در زمینه انرژی به عنوان یک فناوری جدید پشت بام برای تامین انرژی بیشتر از انرژی خورشیدی [REVEAL]
حل بحران انرژی به عنوان بزرگترین مزرعه بادی در جهان برای تامین برق ۸ میلیون خانه [INSIGHT]
کشتی غرق شده نازی ها به نشت مواد شیمیایی سمی به دریای شمال ادامه می دهد [REPORT]

اما در حالی که کارشناسان در سراسر جهان موافق هستند که انرژی زمین گرمایی در اینجا در بریتانیا دارای پتانسیل عظیمی است، همچنین اتفاق نظر وجود دارد که دولت به اندازه کافی سریع برای کمک به پیشرفت فناوری عمل نکرده است.

دارن جونز، زمین شناس ارشد در سازمان زمین شناسی بریتانیا، گفت: “مشکلات اصلی در حال حاضر خرید دولت است. در اروپا، آنها برنامه هایی دارند، به عنوان مثال، سوئیسی ها اعلام کرده اند که ۵ درصد از انرژی تجدیدپذیر آنها از انرژی زمین گرمایی تامین می شود. بنابراین آن را در استراتژی خود گنجانده اند.

به طور خاص، انرژی زمین گرمایی عمیق بسیار گران است، شما به چند میلیون پوند برای حفر چاه نگاه می کنید، بنابراین داشتن یک طرح تشویقی بیمه، مشوق های وام، چیزهایی مانند آن برای جذب سرمایه اکتشافی تنها راه برای شروع آن است.

“اروپا در این زمینه جلوتر است، ما هنوز عقب هستیم زیرا به این خرید از دولت نیاز داریم، و همچنین ما هنوز فاقد یک سیستم نظارتی زمین گرمایی در بریتانیا هستیم، بنابراین ما بسیار به آب، نفت و گاز وابسته هستیم.” این یک نوع رویکرد ترکیبی از این دو است، بنابراین واقعاً به یک نهاد نظارتی برای جذب سرمایه‌گذاری نیاز دارد.”

لینک منبع