نژادپرست ترین کشورهای جهان کدامند؟ آیا چین در این لیست است؟ – بهترین بهترین خبرگزاری


اخیراً با یک مستند وحشیانه کوچک بی‌بی‌سی درباره فرهنگ نژادپرستی در چین برخوردم. ایالات متحده اغلب به عنوان کشوری به شدت نژادپرست به خاطر تاریخ برده داری اش سرزنش می شود. گویی برده داری در هیچ کشور دیگری در طول یک قرن گذشته اتفاق نیفتاده است.

این باعث شد به این فکر کنم که کدام کشورهای جهان نژادپرست ترین هستند؟

اگرچه مطالعات در مورد این موضوع ممکن است مشکوک باشد، اما انتشارات زیادی در زیر وجود دارد که می توانید در اینترنت در مورد نژادپرست ترین کشورهای جهان بیابید. ایالات متحده در برخی از لیست ها در نظرسنجی های صادقانه تر ظاهر می شود، اما اینطور نیست. جالب اینجاست که چین به سختی به یاد می‌آید.

اخبار آمریکا نظرسنجی جهانی US News نشان می دهد که ایالات متحده یکی از بدترین کشورها از نظر برابری نژادی است. همچنین توسط World Population Review به آن اشاره شده است. اینها ۱۰ کشور بدترین برای برابری نژادی هستند.

۷۸. قطر
۷۷- صربستان
۷۶. عربستان سعودی
۷۵- سریلانکا
۷۴- امارات متحده عربی
۷۳- اسلواکی
۷۲- میانمار
۷۱- اسرائیل
۷۰- اوکراین
۶۹- ایالات متحده آمریکا

میمون شما نتایج دو نظرسنجی نژادی جداگانه را ترکیب کرده و نژادپرستانه ترین کشورها را رتبه بندی می کند. در اینجا ۱۰ مورد برتر از آنها آورده شده است.

ملت کسانی که همسایگان نژاد دیگری را نمی خواهند درصد افرادی که شاهد رفتار نژادپرستانه بوده اند
۱ هندوستان ۴۳.۶ ۶۴.۳
۲ لبنان ۳۶.۳ ۶۴.۴
۳ دو دریا ۳۱.۱ ۸۵.۷
۴ لیبی ۵۴.۰ ۳۳.۵
۵ مصر غیر قابل دسترسی ۳۹.۷
۶ فیلیپین ۳۰.۶ ۴۹.۱
۷ کویت ۲۸.۱ ۳۷.۹
۸ فلسطین ۴۴.۰ ۳۲.۰
۹ آفریقای جنوبی ۱۹.۶ ۶۱.۸
۱۰ کره جنوبی ۲۹.۶ ۳۶.۵

ردیاب کشور وب سایتی که واشنگتن پست را به عنوان بخشی از منبع خود برای نژادپرست ترین کشور جهان ذکر می کند.

رتبه ده کشور برتر نژادپرست
۱. اردن
۲. هندوستان
۳. بنگلادش
۴. هنگ کنگ
۵. مصر
۶. پادشاهی عربستان سعودی
۷. ایران
۸. ویتنام
۹. اندونزی
۱۰. کره جنوبی

واشنگتن پست گزارش دیگری نشان می‌دهد که کشورهایی با بالاترین درصد افراد «مدارا» که همسایگان مشابهی را می‌خواستند، اردن بود، جایی که ۵۱.۴ درصد از جمعیت آن از زندگی با فردی از نژادهای متفاوت خودداری کردند. پس از آن هند با ۴۳.۵ درصد قرار گرفت.

بر اساس این نظرسنجی که ادعا می کند تنها ۳.۸ درصد از مردم تمایلی به داشتن همسایه از نژاد دیگر ندارند، دیدگاه های نژادی در ایالات متحده بسیار نادر است. به گزارش واشنگتن پست، این داده ها از نظرسنجی ارزش جهانی بدست آمده است که نگرش های اجتماعی مردم را در کشورهای مختلف اندازه گیری می کند. در زیر نقشه ای از این نتایج آورده شده است و در اینجا بیشتر بدانید.

WAPO کشورهای نژادپرست

لیست های بیشتر – اینجا، اینجا، اینجا، اینجا، و در اینجا لیست های بیشتری وجود دارد که نژادپرست ترین کشورهای جهان را نشان می دهد، اگرچه نقل قول های کمی داده شده است. باز هم به ندرت از چین نام برده می شود.

در فوریه ۲۰۲۰، یک کلیپ ویدیویی تکان دهنده در رسانه های اجتماعی چین پخش شد. گروهی از کودکان آفریقایی برای خواندن عبارات به زبان چینی با صدای خارج از دوربین آموزش می بینند. کودکان کلمات را با لبخند و اشتیاق تکرار می کنند – اما نمی فهمند چه چیزی به آنها گفته می شود. “من یک جانور سیاه هستم و ضریب هوشی من پایین است.”

این کلیپ باعث خشم شد. اما هیچ کس به چند سوال مهم پاسخ نداد: چرا فیلمبرداری شد؟ تیراندازی کجا بود؟ چه کسی آن را ساخته است؟ این پرسش‌ها، خبرنگاران آفریقایی بی‌بی‌سی، آی روناکو سلنا و هنری مانگو را به سفری به صنعت فیلم چین می‌فرستد که از کودکان آسیب‌پذیر در سراسر این قاره سوء استفاده می‌کند. این مستند کوچک را در زیر ببینید.

این مستند به بررسی منبع این صنعت نژادپرستانه وحشیانه در چین می پردازد. موضوع واقعی که در مستند به آن پرداخته نشده است، پاسخ به این سوال است که چگونه یک فرهنگ می تواند بازار عظیمی برای چنین محتوایی داشته باشد. آیا می توانید تصور کنید که این اقلام را در ایالات متحده بفروشید؟

چین، با بیشترین جمعیت و دومین اقتصاد بزرگ جهان، به سختی در فهرست “نژادپرست ترین کشورها” قرار دارد. با توجه به گزارش بی بی سی در مورد فرهنگ و اشتهای نژادپرستانه در چین، این چگونه می تواند باشد؟

پست های برنامه ریزی شده امروز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع اصلی RWR Guild.