نکات و مشاوره های تخصصی در مورد اجاره آپارتمان – بیگ ۲۴ نیوز


کارشناسان این لیست از نکات و دستورالعمل ها را برای کمک به شما در اجاره یک آپارتمان جمع آوری کرده اند. این نکات و ترفندها شامل بررسی نگرانی های بهداشتی و ایمنی، بررسی امکانات، دریافت مراجع، و سپرده گذاری امنیتی است. هنگام جستجوی آپارتمان، باید سابقه اجاره و مسئولیت مالی مالک را نیز در نظر بگیرید. اگر سابقه اعتبار بد یا ورشکستگی آشکار دارید، اجاره آپارتمان برای شما دشوارتر از هر کسی با سابقه تمیز است.

مسائل بهداشتی و ایمنی را بررسی کنید

وقتی صحبت از آپارتمان های اجاره ای در دالاس می شود که حیوانات خانگی را مجاز می کند، چند چیز وجود دارد که همیشه باید بررسی کنید. باید از صاحبخانه بپرسید که اخیراً چقدر کپک را بررسی کرده اند. کپک باید به عنوان یک خطر برای سلامتی در نظر گرفته شود و از زندگی در آپارتمان با آن اجتناب شود. علاوه بر این، شما باید علائم آلودگی به آفات را بررسی کنید. در حالی که مالکان مسئول حفظ امنیت ملک اجاره ای خود هستند، همیشه ایده خوبی است که اقدامات احتیاطی را انجام داده و قبل از امضای اجاره نامه سوال بپرسید.

در صورت مشاهده هرگونه نقض بهداشت یا ایمنی در یک آپارتمان، با بخش بهداشت محلی خود تماس بگیرید تا شکایت کنید. اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد، همیشه باید سعی کنید به محض بروز مشکل با مالک تماس بگیرید. بسیاری از دپارتمان‌های بهداشتی نقض این کدها را خطرات قریب‌الوقوع می‌دانند، بنابراین قبل از امضای قرارداد اجاره، حتماً بررسی کنید. همچنین ایده خوبی است که اجاره نامه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چگونه می توانید تعمیرات را سفارش دهید.

امکانات رفاهی را بررسی کنید

هنگام اجاره آپارتمان باید به نکاتی توجه کرد. این شامل سیستم گرمایش، فضای کابینت و وسایل در حال کار می شود. در نهایت، باید مطمئن شوید که قرارداد اجاره روشن است و شرایط را درک می کنید. بسیاری از صاحبان این قوانین را اعمال می کنند. حتما قبل از امضا آن را با دقت بخوانید. به این ترتیب بعداً هیچ سورپرایزی نخواهید داشت. قبل از امضای قرارداد اجاره نامه را به دقت بخوانید. آن را از بالا به پایین بخوانید و مطمئن شوید که در مورد هزینه ها یا الزامات اضافی سؤال می کنید.

هنگام انتخاب آپارتمان، باید امکانات رفاهی اطراف خود را نیز در نظر بگیرید. اگر به ورزش علاقه دارید، باید به دنبال ساختمانی باشید که در نزدیکی آن یک سالن بدنسازی داشته باشد. اگر به آشپزی علاقه دارید، پس باید آپارتمانی با ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی انتخاب کنید. همچنین باید از نزدیکی آن به رستوران ها و مغازه ها آگاه باشید. اگر این ویژگی ها ارائه نمی شوند، ممکن است مجبور شوید به چیز دیگری بسنده کنید.

مراجع دریافت کنید

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که از مستاجر بالقوه درخواست معرفی کنید، اما بهتر است از افرادی که مستأجر بالقوه را می شناسند کمک بگیرید. همکاران و کارفرمایان سابق ممکن است دیدگاه های متفاوتی نسبت به مستأجر بالقوه و سپس صاحبخانه داشته باشند. علاوه بر این، همکاران دیدگاه منحصر به فردی در مورد کار و تعاملات اجتماعی دارند و ممکن است نظرات آنها بی طرفانه نباشد. بنابراین، بهتر است از مستأجر بالقوه خود برای مراجع شخصی و تجاری بخواهید.

نامه ای از کارفرمای فعلی یا سابق شما می تواند به صاحبخانه آینده شما نگاهی اجمالی به شخصیت شما بدهد، زیرا ثبات شغل فعلی یا قبلی شما را تایید می کند. علاوه بر این، کارفرمای قبلی شما می تواند مدرکی دال بر درآمد شما ارائه دهد. اگر کارفرمای فعلی شما سیاستی دارد که نیازی به ارجاع ندارد، ممکن است عاقلانه باشد که درخواست ارجاع را به کلی نادیده بگیرید. با این حال، حتی اگر هیچ مرجع قبلی ندارید، بهتر است آنها را در اسرع وقت جمع آوری کنید.

گارانتی

اولین چیزی که هنگام اجاره آپارتمان باید بدانید این است که باید وثیقه همراه خود داشته باشید. سپرده های تضمین شده به صاحبخانه داده می شود و به عنوان تضمین برای هر گونه خسارت ناشی از مستاجر در هنگام اقامت در آپارتمان استفاده می شود. اگر آپارتمان را در حالت خراب ترک کنید، صاحبخانه ممکن است بخشی از وثیقه را به عنوان هزینه تعمیر نگه دارد. حتماً قرارداد اجاره خود را به دقت بررسی کنید تا ببینید چقدر باید برای محافظت از خود در برابر سوء استفاده از صاحبخانه همراه خود داشته باشید.

هنگام اجاره آپارتمان، احتمالاً باید وام مسکن به همراه داشته باشید. اگر ملک آسیب ببیند یا اجاره نامه شکسته شود، پول نزد مالک یا شرکت مدیریت ملک نگهداری می شود. ودیعه تضمین شده معمولاً برابر با اجاره یک ماهه است، اما بسته به صاحبخانه شما می تواند کمتر باشد. هنگام امضای اجاره نامه حتما این را به همراه داشته باشید تا بعداً دچار این وضعیت نشوید.

قرارداد اجاره را بخوانید

قبل از امضای اجاره نامه، مطمئن شوید که تمام جنبه های اجاره نامه را درک کرده اید. باید مبلغ اجاره ای که هر ماه می پردازید را مشخص کنید و تاریخ شروع و پایان را مشخص کنید. هزینه های تاخیر را نیز بررسی کنید که می تواند کارمزد روزانه یا مبلغ ثابت باشد. مطمئن شوید که صاحبخانه شرایط تأخیر پرداخت را به صورت کتبی بیان می کند. شما باید یک قرارداد اجاره نامه کتبی داشته باشید تا از هرگونه سردرگمی جلوگیری کنید.

در قرارداد اجاره نیز باید مسئولیت های موجر و مستاجر به وضوح بیان شود. اگر سگ یا گربه دارید، باید بپرسید که آیا اجازه دارید آن را در آپارتمان نگهداری کنید. در قرارداد اجاره باید نحوه درخواست نگهداری نیز مشخص شود. همچنین باید به نحوه ورود مالک به آپارتمان و انجام تعمیرات نیز اشاره شود. مطمئن شوید که می دانید صاحبخانه در طول اقامت شما چه کارهایی را انجام نمی دهد. اگر آپارتمانی اجاره می‌کنید که اجازه سگ‌ها یا پیت‌بول‌ها را نمی‌دهد، ممکن است ایده خوبی باشد که یک ملک مناسب برای حیوانات خانگی پیدا کنید.