نگاه آمریکایی ها به میلیاردرها – آیا میلیاردرها جای نگرانی دارند؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


Get Rich or Die Tryin اولین آلبوم استودیویی خواننده رپ آمریکایی ۵۰ Cent است. اما این آهنگ چیزی بیش از یک آهنگ رپ پاپ دیگر بود. این نمادی از فرهنگی است که در چند دهه گذشته در آمریکا رشد کرده است. این می تواند جالب باشد که ببینیم آمریکایی ها در مورد میلیاردرهای (ثروتمند) ما چه فکر می کنند و حدس می زنند که آنها در آینده کجا خواهند بود.

برای بسیاری پوشیده نیست که ثروتمندان در حال ثروتمندتر شدن و فقرا فقیرتر با نابرابری ثروت به طور پیوسته در طول دهه ها افزایش یافته اند. به تازگی، همانطور که در نمودار زیر می بینیم، این روند شتاب گرفته است.

میلیاردر رشد جهانیدر زیر ویدیوی جالبی را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد چگونه ده میلیاردر برتر در طول زمان جایگاه خود را تغییر داده‌اند. در بیشتر موارد، نام ها کمی تغییر می کنند، اگرچه در طول زمان می چرخند.

چگونه “ثروتمندان” به دیگران فکر می کنند. افراد ثروتمند نسبت به افراد معمولی ریسک پذیرتر، برون گراتر، برون گراتر و وظیفه شناس هستند، اما کمتر عصبی هستند. حالا چه کسی این فکر را می کرد؟ خوب، اینجا یک مطالعه است که آن را نشان می دهد، آن را در نمودار خلاصه زیر ببینید.

نظرات ثروتمند در مقابل نه ثروتمند

بین “ثروتمند متولد شده” و “ثروتمند شده” تفاوت وجود دارد – اگر واقعاً بتوان آن را تعریف کرد. ثروتمندان معتقدند که بهبود سلامت اجتماعی در ایالات متحده دشوار است، احساس همدردی بیشتری با فقرا دارند، فقر را به شرایط بیرونی نسبت می دهند و معتقدند که فقرا در زندگی بیشتر از شرایط اجتماعی و اقتصادی خود فداکاری می کنند. شرایط آنها بهبود می یابد و شرایط آنها بهبود می یابد. حمایت از این بازتوزیع تا حدودی با افکار عمومی در تضاد است. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

متولد Rich Viewsعمومی ترین نظرات آمریکایی ها در مورد ۱ درصد برتر به طور کلی در سراسر طیف سیاسی مشترک است. تنها ۲۳ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که میلیاردرها را الگوهای خوبی برای کشور می دانند، در حالی که ۶۵ درصد گفتند که اینطور نیست.

به طور مشابه، تنها ۳۶ درصد گفتند که به طور کلی احساسات مثبتی در مورد میلیاردرها دارند، در حالی که ۴۹ درصد گفتند که اینطور نیست. به اندازه کافی عجیب، سیاه پوستان آمریکایی می گویند که نسبت به سایر زیرگروه های نژادی احساسات مثبت بیشتری نسبت به میلیاردرها دارند. همچنین دشمنی دموکرات ها با میلیاردرها بیشتر از جمهوری خواهان بود. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

نگاه منفی به میلیاردرهابر اساس یک نظرسنجی YouGov، مردم آمریکا نظر مثبتی نسبت به بنیانگذار آمازون ندارند، به طوری که ۴۹ درصد گفته اند که او را بسیار یا تا حدودی نامطلوب می بینند. مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک، حتی بیشتر مورد بی مهری قرار می گیرد، زیرا YouGov دریافت که از هر ۱۰ آمریکایی، ۶ نفر او را بسیار یا تا حدودی نامطلوب نگاه می کنند. در نمودار زیر ببینید آمریکایی ها درباره میلیاردرها چه فکر می کنند و در اینجا بیشتر بدانید.

دیدگاه های میلیاردر

این باور عمومی وجود دارد که مردم نسبت به افراد ثروتمند حسادت می کنند، اما این احساس قطعاً جهانی نیست. جامعه اغلب به “ثروتمندان متولد شده” با تحقیر نگاه می کند، به خصوص زمانی که آنها ثروت خود را به رخ می کشند. با این حال، بسیاری از میلیاردرهای خودساخته، خود را شخصیت های جاه طلبی می بینند که شایسته تقلید هستند. این دیدگاه غالب آمریکایی ها در گذشته بود. اما موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • خیلی بزرگ برای شکست در رکود بزرگ سال ۲۰۰۸ به ما آموخت که ثروتمند شدن با مزایای غیر قابل توجیهی همراه است.
  • کووید یک رونق میلیاردر بود – ببینید چگونه ثروتمندان پول کووید را جذب کردند.
  • شرکت گرایی شرکتی منجر به ازدواج عجیب بین دولت و شرکت ها شده است. فساد در اوبر جدیدترین مورد است. آیا کاری برای آن انجام خواهد شد؟ مستندهای مربوط به فساد شرکت ها را اینجا ببینید.
  • بسیاری از شرکت های فناوری در دره سیلیکون اکنون در حال مدیریت نحوه و آنچه ما فکر می کنیم – این فقط یک مثال است.
  • تقریبا هر روز، هالیوود مدام به ما می گوید که چه چیزی را باور کنیم.

مشکل این است که اگر سرمایه داری تا این حد تحریف شود، مردم ایمانشان را نسبت به آنچه آمریکا در طول دهه ها ساخته است از دست خواهند داد. بنابراین به جای اینکه نخبگان دوباره مشکلات پاکسازی سرمایه داری را حل کنند، زمینه مساعدی را برای سوسیالیست ها و کمونیست ها ایجاد می کنند تا به جوانان تلقین کنند. متأسفانه دقیقاً همین اتفاق افتاد. اینجا بیشتر بیاموزید

نکته این است که جنبه های زمانی آرزوهای ثروتمندان مربوط به گذشته است. در عوض، ثروتمندان اکنون مشغول این هستند که به ما بگویند به چه چیزی اعتقاد داشته باشیم و زندگی خود را بر اساس نظرات آنها اداره کنیم، علیرغم ظاهر شدن دیدگاه های منفی نسبت به آنها. در گذشته، ثروتمندان فقط به ثروتمند بودن راضی بودند. چه افراد ثروتمند متوجه شوند یا نه، افراد ثروتمند مسئول زندگی ما هستند – و این چیزی است که زمانی اتفاق می افتد که شما مالک همه چیز باشید. اگر همه چیز خوب پیش برود چه اتفاقی می افتد؟

درست یا نادرست، میلیاردرها باید سرمایه گذاری خود را در محافظان خار افزایش دهند.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.