نیویورک هزینه تأخیر کتابخانه های عمومی را حذف کرد

نیویورک هزینه تأخیر کتابخانه های عمومی را حذف کرد


کتابخانه عمومی باکلین ، کتابخانه عمومی نیویورک (در برانکس ، منهتن و استیتن آیلند) و کتابخانه عمومی کوئینز پس از شهرهای دیگر مانند سان فرانسیسکو و شیکاگو ، لغو هزینه تاخیر را اعلام کرده اند. سیستم کتابخانه “بزرگترین سیستم حذف جریمه در کشور است”. تغییر این خط مشی ها نه تنها شامل کتابها بلکه سایر مطالب می شود. علاوه بر این ، جریمه های دیرهنگام موجود اکنون برداشته شده است و به همه ساکنان نیویورک محدوده ای از دارندگان کارت کتابخانه داده است.

دیگر هزینه ای برای بازپرداخت دیرکرد از شما دریافت نمی شود و تشویق می شوید تا موارد دیررس فعلی خود را به شعبه محلی خود بازگردانید. شما می خواهید این کار را انجام دهید ، زیرا هزینه دیرکرد حذف می شود و هیچ هزینه جایگزینی برای کتابهای از دست رفته دریافت نمی شود.


آنچه در مورد کتابخانه باید بدانید به شرح زیر است:

سنین نیویورک در هر رده سنی نیازی به پرداخت جریمه دیرهنگام برای کالاهای تاریخ مصرف ندارند

گذشته در گذشته ، کارتهای کتابخانه مسدود می شدند اگر قیمت آنها 15 دلار یا بیشتر بود. دیگر اینطور نیست

اگر نیویورکی ها کالای خود را از دست بدهند هنوز باید هزینه تعویض را بپردازند. پس از حدود یک ماه ، مواد از بین رفته در نظر گرفته می شوند. با این حال ، در صورت بازگشت کالا ، هیچ هزینه ای دریافت نمی شود

در صورت دریافت هزینه جایگزینی (محدودیت های سیستم متفاوت است) ، حامیان Pat مانع از وام گرفتن کارت اضافی کارت می شوند. توجه داشته باشید که حتی در صورت مسدود شدن کارت ها ، حامیان ممکن است همچنان به رایانه ، کتاب الکترونیکی و سایر خدمات دیجیتالی دسترسی داشته باشند.


پرداخت جریمه از ابتدای قرن بیستم بخشی از سیستم کتابخانه بوده است و طبق بیانیه مطبوعاتی ، “با از بین بردن این مانع باستانی دسترسی ، کتابخانه ها می توانند مأموریت خود را بهتر انجام دهند: دسترسی رایگان به دانش و فرصت. “

در سال 2019 ، ما گزارش کردیم که حدود 50،000 حامی کتابخانه شهر نیویورک وجود دارد ، “یک آژانس جمع آوری بدهی که با هر سه سیستم کتابخانه عمومی شهر سروکار دارد … بیش از 25 دلار یا بیش از 50 دلار جمع آوری کرد.”

حتی کسانی که به آژانس جمع آوری بدهی مراجعه نکنند ، در صورت دریافت بیش از 15 دلار جریمه ، کارت های کتابخانه آنها مسدود می شود. طبق بیانیه مطبوعاتی ، “در آن زمان [this] اطلاعیه حدود 400،000 نیویورکی در این گروه جای می گیرند ، بیش از نیمی از جوامع نیازمند. ”

کتابخانه عمومی بروکلین خاطرنشان می کند که بیشترین درصد کارت های مسدود شده در هر سیستم کتابخانه در جوامع پر تقاضا است و شعب آنها با بیشترین کارت مسدود شده در محله هایی است که بیش از 20 درصد خانواده ها زیر خط فقر زندگی می کنند. . “

لیست شعبه NYPL در سراسر شهر توزیع شده و بالاترین درصد کارت های مسدود شده را نشان می دهد:

  • استون استریت (شرق نیویورک) ، Bro Bro Clin – 24
  • موریتانی ، برونکس – 22.5
  • بیسلی پارک ، کوئینز – 20.2
  • اروارن ، کوئینز – 19.98
  • سدویک ، برانکس – 19.9
  • تریمونت ، برانکس – 19.8
  • فور راکوی ، کوئینز – 19.39
  • خیابان 125 منهتن – 19.1
  • جامائیکای جنوبی ، کوئینز – 18.96
  • تعداد زیادی ، باک تمیز – 18.8

آنتونی دبلیو رئیس NYPL مارکس سالها درخواست یک سیستم کتابخانه ای بدون جریمه را داشت و در سال 2017 ، هنگامی که جایگزینی برای آنها نوشت ، هر سه سیستم در یک زمان نزدیک به 2.25 میلیون دلار وام کتابخانه اعطا کردند. بنیاد JPB یک طبقه تمیز برای حدود 161000 کودک

مارکس در مورد حذف نهایی جریمه ها گفت: “در طول طاعون ، واضح تر از زندگی در داستان دو شهر محل زندگی ما است ، شهروندان آسیب پذیر ما اغلب رها می شوند.” “برای افراد کم درآمد نابرابر نیویورکی که قادر به پرداخت جریمه نیستند-آنها مانعی واقعی برای رویکردی هستند که دیگر برای ما قابل قبول نیست. ما این کار را خواهیم کرد.”

جریمه ها در طول همه گیری همه گیر تعلیق شده است و در سال مالی 2019 ، هر سه سیستم کتابخانه حدود 3.2 میلیون دلار جریمه دریافت کردند.

اینجا درباره سیاست جدید کتابخانه خاص خود بیشتر بدانید: bklynlibrary.org، nypl.org، و queenslibrary.orgبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *