“هرجا به جز اینجا:” دولت کالیفرنیا در حال تحقیر سایر ایالت ها است تا از شکست های آنها منحرف شود.


پمپ بنزین های کالیفرنیا اکنون ۸ دلار برای هر گالن بنزین دریافت می کنند.

بخش هایی از سانفرانسیسکو به بازار مواد مخدر در فضای باز تبدیل شده است.

به دلیل خشکسالی شدید، این ایالت اکنون آب را جیره بندی می کند.

اینها فقط تعداد انگشت شماری از مشکلاتی است که اکنون با دیوانه خانه ای که قبلاً به عنوان The Golden State شناخته می شد با آن روبرو هستند. اما یکی از بزرگترین روزنامه های ایالت، ساکرامنتو بی، ماهی بزرگتری برای سرخ کردن دارد. این روزنامه به جای تمرکز بر بسیاری از مسائل مربوط به ساکنان کالیفرنیا، توجه خود را به مقاله سن سنتینل فلوریدا معطوف کرد که در آن اظهار تاسف کرد که وزیر امور خارجه تازه منصوب شده در ایالت فلوریدا “دروغ بزرگ را رد نکرده است:”

دولت کورد برد، رئیس جدید انتخابات رون دیسانتیس، می‌توانست روز سه‌شنبه خود را از بسیاری از انتقادات موجه نجات دهد، اگر او به سادگی آنچه را که اکثر آمریکایی‌ها می‌دانند درست است – اینکه جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری عادلانه و درست در سال ۲۰۲۰ برنده شد، تصدیق می‌کرد.

اگر هنوز ساکن کالیفرنیا بودم و برای امرار معاش کار می کردم، نگران بودم که دیگر توان خرید خانه را نداشته باشم زیرا میانگین قیمت خانه به یک میلیون دلار نزدیک می شود. مطمئناً چندان اهمیتی نمی‌دهم که یک مقام دولتی در یک ایالت در سراسر کشور در مورد انتخاباتی که دو سال پیش رخ داد، چه فکر می‌کند. از این گذشته، کوربرد به نظر نمی‌رسد که «بر شورش اصرار کند» و اقتدار جو بایدن را کاملاً پذیرفته است:

برد گفت: «جو بایدن پس از شمارش رأی دهندگان از سوی کنگره تأیید شد و او رئیس جمهور ایالات متحده است».

اما این استانداردهای زنبور ساکرامنتو را برآورده نمی کند. این روزنامه از هر مقام دولتی در کشور می‌خواهد که تابع “خط رسمی حزب” باشد – وگرنه:

اعلام نکردن بایدن به عنوان رهبر قانونی آمریکا، دموکراسی را تضعیف می کند و دوره دروغ بزرگ را تداوم می بخشد.

توجه دقیق به آنچه در هر کجا اتفاق می افتد به جز در ایالت خودشان، تبدیل به یک شغل تمام وقت برای مقامات دولتی کالیفرنیا شد. در همین حال، بر اساس گزارش جدید برای دانشگاه چپمن، کالیفرنیا در حال حاضر در وضعیت بحران وجودی:

بدتر از یک مورد سیاست‌های مترقی که پیامدهای قهقرایی ایجاد می‌کند، به نظر می‌رسد کالیفرنیا در حال نزول به چیزی شبیه فئودالیسم امروزی است، با فقرا و ضعیفان در دام سیاست‌هایی که توسط مالیات‌هایی که ثروتمندان و قدرتمندان پرداخت می‌کنند یارانه می‌گیرند.

با این حال، مقامات ایالتی به شدت از ساکنان کالیفرنیا می خواهند که به چیزهایی که در سایر نقاط کشور اتفاق می افتد توجه کنند. اینجا گاوین نیوسام است که از گرگ ابوت به دلیل مدیریت او در قتل عام Uvalde انتقاد می کند. گاوین در مورد میزان مرگ و میر اسلحه صحبت کرد و گفت که این میزان در تگزاس از کالیفرنیا بالاتر است و به آمار CDC اشاره کرد. با این حال، گاوین فراموش کرد که ذکر کند که طبق همان CDC، کالیفرنیا در مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر بسیار جلوتر است. حتی نزدیک هم نیست – اما، برای گاوین، تنها مرگ‌هایی که به حساب می‌آیند، آنهایی هستند که او می‌تواند برای منافع سیاسی از آن استفاده کند.

اخیراً، گاوین نیوسام علاقه خاصی به امور ایالت سان شاین داشته است:

هر کسی به آن مرد توجه کند – چیست؟ دی – دیسانتیس؟ دسانتوس؟ – آیا در فلوریدا کار می کند؟ حملات به جامعه LGBTQ؟ منظورم این است که آنها در حال حاضر به دنبال یادگیری اجتماعی-عاطفی هستند، منظورم CRT است، که فقط پس از یک پارچه کامل آرایش شده است.

فرماندار کالیفرنیا، که فکر می‌کند به‌هم زدن نام فرماندار فعلی دیگر به عنوان یک استدلال معتبر واجد شرایط است، به شدت نگران برنامه درسی مدرسه فلوریدا است. با این حال، گاوین امیدوار است ساکنانش هرگز متوجه نشوند که نرخ بیکاری ایالت او بسیار بالاتر از میانگین ملی ۳.۶٪ است، در حالی که فلوریدا بسیار پایین تر، یعنی ۳٪ است.

اگر گاوین توجه می‌کرد، می‌دانست که تلفظ اشتباه نام‌ها به محبوبیت جو بایدن کمکی نکرده است. برای اکثر مردم این کشور، این اقتصاد است که نظرسنجی ها را هدایت می کند. اما برای گاوین خوش شانس، او لازم نیست نگران این موضوع باشد. با وجود عقب ماندگی بهبود اقتصادی، انتظار نمی رود که وی با انتخاب مجدد خود در سال جاری با هیچ چالشی مواجه شود. دلیل آن ساکنان کالیفرنیا است که در ایالت باقی می مانند به عملکرد نیوسام به عنوان فرماندار اهمیتی نمی دهند. ساکنان باقیمانده کالیفرنیا بین افراد بسیار ثروتمند یا بسیار فقیر تقسیم می شوند:

با شاخص جینیبر اساس داده‌های نظرسنجی جامعه آمریکا، کالیفرنیا، معیاری برای توزیع درآمد در میان یک جمعیت است. کالیفرنیا همچنین از بیشترین شکاف بین درآمدهای متوسط ​​و متوسط ​​رو به بالا در بین هر ایالت رنج می برد.

ثروتمندان اهمیتی نمی‌دهند که برای یک گالن بنزین ۱۰ دلار بپردازند، زیرا توانایی پرداخت آن را دارند. فقرا اهمیتی نمی دهند زیرا دولت هزینه آن را می پردازد. و طبقه متوسط ​​در حال فرار از دولت است زیرا صدای آنها به حساب نمی آید.

ساکنان کالیفرنیا که بر روی ویرانه‌های ایالتی مرفه و پر رونق باقی مانده‌اند، اکنون چیزی جز «ارزش‌های اخلاقی عالی» ندارند. درست مانند اروپایی‌ها، که اکثر آنها دارایی بسیار کمی دارند و شرایط زندگی پایین‌تری دارند، با تحقیر آمریکایی‌ها به دلیل «فساد اخلاقی» احساس خوبی به خود می‌دهند، ساکنان کالیفرنیا نیز به سایر ایالت‌ها نگاه تحقیر آمیز دارند.

کالیفرنیایی‌های بیدار به اشتباه معتقدند که کیفیت زندگی را فدای «ارزش‌های اخلاقی بالا» می‌کنند. از نظر آنها، هزینه گزاف گاز بهای ناچیزی برای «وجدان پاک» است و اجازه سرقت از مراکز خرید نسخه آنها از «عدالت اجتماعی» است.

همه اینها البته توهم است. مردم در سایر ایالت‌ها بسیار با ملاحظه‌تر و بردبارتر هستند، حتی اگر با پوشاندن لباس‌های رنگین‌کمان به کودکان نوپا یا شرکت در مسابقات برای بزرگ‌ترین برچسب پنجره BLM نشانه‌های فضیلتی نشان نمی‌دهند. به عنوان مثال، در فلوریدا، اکثر جوامع بسیار متنوع هستند و دره سیلیکون جداشده ترین مکان در کشور است.

اما فرماندار نیوسام از رعایای وفادارش می خواهد که بر برتری اخلاقی خود تمرکز کنند، در حالی که سیاست های او ایالت را از صخره دورتر می کند. برای معکوس کردن مهاجرت انبوه کسب و کار، گاوین با ایجاد “فرصت های انگیزشی برای مشاغل برای نقل مکان به کالیفرنیا” صفحه را از کتاب بازی ایالت های قرمز خارج می کند. در حالی که از پول مالیات دهندگان برای رشوه دادن به مشاغل برای ماندن استفاده می کند، نیوسام تلاش می کند ساکنانش را متقاعد کند که واقعاً سقط جنین رایگان، آموزش هویت جنسیتی پیش دبستانی و سایر موارد دستور کار چپ افراطی است که کالیفرنیا را بسیار جذاب می کند. و در حالی که ساکنان کالیفرنیا از “برتری اخلاقی” خود مطمئن هستند، قطار آبدار گاوین نیوسام به حرکت خود ادامه خواهد داد.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.