هشدار بایدن درباره “آرماگدون هسته ای” – این فرصت چقدر واقعی است؟ ۲۰ خبرگزاری برتر


رئیس جمهور جو بایدن اعلام کرد که تهدید “آرماگدون” هسته ای به بالاترین حد خود از زمان بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۲ رسیده است، زیرا مقامات روسیه پس از متحمل شدن شکست های عظیم در تهاجم هشت ماهه به اوکراینی زبان خود از استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی خودداری کردند.

بایدن پنجشنبه شب در یک گردهمایی دموکرات ها گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه “مردی است که من نسبتاً خوب می شناسم” و رئیس جمهور روسیه “وقتی درباره استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی، سلاح های بیولوژیکی یا شیمیایی صحبت می کند شوخی نمی کند.”

بایدن افزود: «از زمان کندی و بحران موشکی کوبا، ما با چشم انداز آرماگدون مواجه نبودیم. وی خاطرنشان کرد که تهدید پوتین واقعی است “زیرا ارتش او – همانطور که شما می گویید – عملکرد قابل توجهی ندارد.” گزارشی از NBC را در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

از سوی دیگر، کرملین «حملات پیشگیرانه» را که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین علیه اظهارات روسیه در روز قبل انجام داد و او را به تلاش برای راه اندازی جنگ جهانی متهم کرد، محکوم کرد. زلنسکی در یک سخنرانی فرضی به مؤسسه لاوی استرالیا، از متحدان تحت رهبری ایالات متحده خواست تا حملات پیشگیرانه ای را علیه روسیه انجام دهند تا بداند در صورت استفاده از سلاح هسته ای چه انتظاری دارد. چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟

ما می‌توانیم سرمان را در شن فرو کنیم و به چنین افکار منفی فکر نکنیم، اما اگر به انسانیت ایمان داریم و می‌خواهیم آن ادامه یابد، باید به این افکار غیرقابل تصور فکر کنیم – وگرنه احمقانه خواهیم مرد. پس می پرسیم، آیا جنگ هسته ای اجتناب ناپذیر است؟

دنیا زیر آن زندگی کرده است به همین ترتیب نابودی قطعی (دیوانه). این یک دکترین استراتژی نظامی و سیاست امنیت ملی است که در آن استفاده دسته جمعی از سلاح های هسته ای توسط دو یا چند طرف مخالف منجر به نابودی کامل مهاجم و مدافع هر دو می شود. در یک دنیای عاقل، هیچ کس ماشه را نمی کشد. با این حال، جهان تا دندان مسلح به سلاح های هسته ای است – آیا این عاقلانه است؟ درگیری‌های زیادی در سرتاسر جهان وجود دارد – کشمیر، خاورمیانه و دریای چین، به نام چند.

هیرام ماکسیم مخترع مسلسل اظهار داشت: تنها ژنرالی که بربر بود افراد خود را در برابر قدرت متمرکز سلاح جدید من به مرگ حتمی می فرستاد. اما آنها را فرستادند. در جنگ جهانی اول، مسلسل ها اغلب ده ها هزار مرد را در یک روز کشتند. اورویل رایت نیز دیدگاه مشابهی داشت: “زمانی که من و برادرم اولین ماشین پرنده حامل انسان را ساختیم، فکر کردیم که اختراعی را به جهان معرفی می کنیم که جنگ های بعدی را عملا غیرممکن می کند.” با این حال، به دور از پایان دادن به جنگ، هواپیماها توانایی خود را برای حمله و کشتن افزایش دادند. در حملات بمباران آتش در لندن، هامبورگ و توکیو، هواپیماها باعث تخریب غیرقابل تصوری شدند. در یک شب، ۹ مارس ۱۹۴۵، ۲۵ درصد توکیو ویران شد، ۸۰۰۰۰ نفر کشته شدند و بیش از یک میلیون نفر آواره شدند.

ژنرال داگلاس مک آرتور در سخنرانی خود در کنگره فیلیپین در سال ۱۹۶۱ گفت: “هر چند شما فوراً خواهید گفت. لغو جنگ رویای بشر بود برای قرن ها، هر پیشنهادی از این هدف به سرعت به عنوان غیرممکن و خارق العاده رد می شد. اما این قبل از آن بود که علم دهه گذشته قتل عام را به واقعیت تبدیل کند. بحث در آن زمان بر سر زمینه های معنوی و اخلاقی بود و شکست خورد. اما اکنون، توسعه عظیم هسته ای و سایر پتانسیل های مخرب به طور ناگهانی این مشکل را از توجه اولیه به عنوان یک مشکل اخلاقی حذف کرده است. پرسش معنوی و تلفیق آن با واقع گرایی علمی.

نکته این است که قبل از دوران مدرن، انسان به سادگی توانایی تخریب خود را نداشت. این بار متفاوت است. بنابراین ما باید این رویداد غیرقابل تصور کتاب مقدس را در نظر بگیریم.

از آنجایی که ما در مورد یک رویداد کتاب مقدس صحبت می کنیم، اجازه دهید در مورد آن صحبت کنیم. نبوت آخرالزمان در مکاشفه ۱۸:۹ می گوید:یک سوم بشریت توسط سه نوع آتش، دود و گوگرد کشته شدند.در متی ۲۴، پیشگویی زیتون – صحبت از پایان عصر – اغلب پایان زمان نامیده می شود. این پیشگویی در مورد رویدادهای انسانی صحبت می کند و فقط یک حالت ذهنی نیست. به طور خاص، آیه ۲۲ می گوید:در واقع، اگر آن روزها کوتاه نمی شد، همه انسان ها می مردند. اما آنها به خاطر قوم برگزیده خدا کوتاه خواهند شد. به عبارت دیگر، اگر خدا انسان را از دست خودش نجات نمی داد، همه ما به عنوان نوع بشر هلاک می شدیم – اما این مشروط به نظر می رسد.

اما کتاب مقدس را فراموش کنید، بیایید از منظر اومانیستی سکولار به آن نگاه کنیم. درک ماهیت انسان – مسلماً هزاران سال است که تغییر اساسی نکرده است. ما به بدی یا به خوبی مردم هستیم – تنها تفاوت امروز تکنولوژی است. انسان ها همیشه در جنگ بوده اند و به احتمال زیاد ادامه خواهند داشت. باز هم همانطور که قبلا ذکر شد، این زمان متفاوت است، زیرا ما اکنون فناوری نابود کردن خود را داریم. آیا قلب مردان قبلاً توسط فناوری – از نظر راه اندازی جنگ، حتی جنگ انتحاری – به طور اساسی تغییر کرده است؟ سلاح های هسته ای ممکن است متوقف شده باشد، اما در طول تاریخ، جنگ های بزرگ هر ۵۰ تا ۱۰۰ سال رخ داده است. آیا واقعاً فکر می کنید که انسان هرگز جنگ جهانی دیگری نخواهد داشت؟

آیا جامعه ای می تواند مانند افراد به خودکشی روی آورد؟ آیا می توان به نشانه های فردی خودکشی نگاه کرد و سپس آنها را به صورت عقلانی در جامعه اعمال کرد؟ موارد زیر را از فهرست علائم خودکشی فردی که در جوامع اعمال می شود در نظر بگیرید:

  • غمگینی یا بدخلقی بیش از حد: ساکنان ناراضی از سهم خود از زندگی – با دیدگاه های بسیار قطبی و/یا افراطی از دولت خود. سپس ممکن است از نوسانات خلقی غیرمنطقی در سیاست ها و رهبرانی که ممکن است از آنها حمایت کنند، سوء استفاده کند.
  • ناامیدی: ساکنانی که احساس می کنند جامعه هر کاری که انجام می دهند هیچ امیدی به بهبود آنها نمی دهد. اغلب در محروم ترین طبقات اجتماعی-اقتصادی احساس می شود.
  • آرامش ناگهانی پس از غسل تعمید یک رهبر جدید، ممکن است پس از ناامیدی، یک آرامش ناگهانی در امید رخ دهد – وقتی امید برآورده نشود، ناامیدی به طرز غم انگیزی باز می گردد.
  • برداشت از حساب بانکی: جوامعی که به سمت بی تفاوتی و/یا نیهیلیسم فرو می روند.
  • تغییرات در شخصیت و/یا ظاهر: جوامعی که سیاست های افراطی را امکان پذیر می کنند، می توانند عاملی در تغییر جهت گیری استراتژیک کشورها باشند. این تغییرات، همراه با پیشرفت‌های سریع فناوری، می‌تواند بسیاری از بخش‌های مردم را در دستان سیاستمداران سرکشی بگذارد که از این موقعیت استفاده کنند – به طور بالقوه رهبری را بر اساس ایدئولوژی‌های افراطی آماده برای اقدامات فاجعه‌بار نصب کنند.
  • رفتار خطرناک یا خود آسیب رسان: بسیاری از جوامع ممکن است به سیاست های اقتصادی و ژئوپلیتیکی خطرناک تری متوسل شوند. این رفتارها دارای سیاست‌های اقتصادی است که به طبقه متوسط ​​آسیب می‌رساند و درگیر ژئوپلیتیکی می‌شود که هدف آن ورشکستگی کشورها و شعله‌ور کردن جنگ بیشتر با مجتمع نظامی-صنعتی رو به رشد است.
  • تروما یا بحران اخیر زندگی: دوره های بحران اقتصادی، جمعیتی و فرهنگی برای جامعه زیان آور است. در دنیای ارزهای فیات بانک مرکزی، که کاهش اعتبار و ارزش پول در حال افزایش است، این یک بمب ساعتی برای فاجعه اقتصادی است.
  • آماده سازی آماده سازی: امروزه بسیاری از کشورها به دنبال سلاح هسته ای با استقلال ژئوپلیتیکی هستند. گسترش تسلیحات هسته ای فقط افزایش می یابد نه کاهش.
  • تهدید یا صحبت در مورد خودکشی: ما این احساس را در بسیاری از اعتراضات در سراسر جهان می شنویم – “عدالت ندارد، صلح نیست”. بنابراین اگر جامعه به عدالت اعتقادی نداشته باشد، آماده هسته ای شدن به تمام معناست. این ذهنیت را در بسیاری از رهبران غیرمنطقی نیز در مواردی مشاهده می کنیم.

آیا جوامع نمی توانند آنقدر بیمار شوند که شروع به نشان دادن ویژگی های رفتار خودکشی کنند که می تواند به رهبران آنها که سلاح های کشتار جمعی مانند سلاح های هسته ای را کنترل می کنند نیز گسترش یابد؟ آیا امروز این اتفاق می افتد؟ حتی اگر این یک جنگ کوچک باشد، ممکن است یک چرخ رولت هسته ای به راه بیندازد. یک اشتباه یا اشتباه محاسباتی می تواند فاجعه بار باشد. ممکن است روزی به دو برابر صفر («۰۰») برسد. جمله ای که شنیدم سال ها در ذهنم مانده بود. به شرح زیر است:

“انسان سلاح جنگی را اختراع نکرد که در نهایت از آن استفاده نکرد.”

آیا این ادعای غم انگیز حقیقت دارد؟ آیا انسان ها به زودی دوباره چرخ رولت هسته ای را خواهند چرخاند؟ هرگز به دو برابر صفر (“۰۰”) نمی رسد. درست؟ این امر ما را با یک واقعیت بسیار نگران کننده روبرو می کند در ۲۰ تا ۵۰ سال آینده (یا کمتر)، ممکن است اتفاق اجتناب ناپذیری رخ دهد. اینکه چقدر جدی است یا زمان دقیق آن (با بایدن احتمالا تنها چند ماه دیگر باشد) موضوع دیگری است.

اگر می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید. در این میان، حفظ موفقیت تمدن غرب برای جلوگیری از هرگونه جنگ هسته ای اجتناب ناپذیر است. تصمیمات سیاسی امروز ممکن است عواقب بدی برای بشریت فردا داشته باشد. نظرات و شرط بندی های خود را در مورد انسانیت در بخش نظرات این پست ارسال کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.