هشدار شدید، سرمایه داری بازار آزاد ممکن است بمیرد – ۲۰ داستان برتر


بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقاتی Pew در بهار امسال، وقتی از کودکان در کشورشان پرسیده شد که چگونه از نظر مالی رشد خواهند کرد، به طور متوسط ​​۷۰ درصد از بزرگسالان در ۱۹ کشور گفتند که وضعیت آنها بدتر از والدینشان خواهد بود.

بدبینی نسل آینده

حداقل سه چهارم بزرگسالان در ژاپن، فرانسه، ایتالیا و کانادا می گویند که کودکان از نظر مالی بدتر از والدین خود خواهند بود، همانطور که اکثریت آنها در اسپانیا، بریتانیا، استرالیا، ایالات متحده، بلژیک، یونان، هلند و کره جنوبی، کشور مورد بررسی در جایی است که اکثریت بزرگسالان (۵۶٪) معتقدند که نسل بعدی آن را خواهد داشت بهتر از نظر مالی تمام شده است

آن را در اینفوگرافیک تماشا کنید و در اینجا بیشتر بدانید.

در اسرائیل، مجارستان و لهستان – جایی که نظرسنجی ها از طریق مصاحبه حضوری انجام شد – بیش از یک نفر از هر ده داوطلب پاسخ “همان” را دادند، به این معنی که آنها معتقد بودند که کودکان تقریباً وضعیت مالی مشابهی با والدین خود دارند. . با این حال، مجارستانی ها نسبت به آینده مالی کودکان در کشورشان بیشتر بدبین هستند تا خوشبین، در حالی که اسرائیلی ها بیشتر خوش بین هستند و لهستانی ها تقریباً تقسیم شده اند.

در ۹ کشور مورد بررسی، درصد افرادی که می گویند وضعیت کودکان بدتر از والدینشان خواهد بود، از آخرین باری که این سوال پرسیده شد، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به عنوان مثال، ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان در لهستان گفتند که نسل جوان از نظر مالی بدتر خواهد بود – تقریباً دو برابر ۲۳ درصدی که در سال ۲۰۱۹ چنین گفتند.

آیا جوانان امروز بدتر از نسل های قبلی هم سن و سال هستند؟ مطمئناً در ایالات متحده اینطور است، اما در بسیاری از کشورهای جهان – به ویژه در کشورهای توسعه یافته – نمادین است.

با توجه به این نمودار پرتیراژ، که نشان می دهد کودکان ۳۰ و ۴۰ ساله سهم بسیار بیشتری از ثروت خانوار آمریکایی نسبت به نسل Xers در همان سن امروز دارند، پاسخ کاملاً مثبت است. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

ثروت نسل هاشما ممکن است این نمودار را صدها بار دیده باشید، اما برای آن تعداد معدودی، آن را در اینجا بازنشر خواهم کرد. نابرابری ثروت به طور پیوسته در حال افزایش است. اگر روند فعلی ادامه یابد، در مقطعی، ۱ درصد مالک همه چیز خواهند شد. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

نابرابری ثروت 2022

در نمودار بالا توجه کنید که با هر تکانه انبساط پولی و دولتی، ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می شوند. فقط به کمپین اخیر کووید نگاهی بیندازید و تأثیر ثروت را ببینید.

بنابراین، آیا هر یک از اطلاعات فوق باید نگران کننده باشد؟ پاسخ بله است.

جوانان در آمریکا و همچنین در سرتاسر جهان درگیر ایدئولوژی های مارکسیسم هستند. آنها یاد گرفته اند که دولت می تواند مشکلات آنها را حل کند. چه توسط شرکت دولتی (فاشیسم) و چه توسط دولت شرکتی (کمونیسم)، آنها دو نخود در یک غلاف هستند. خیلی ها نمی دانند که دولت ها به ندرت قدرت را رها می کنند. آنها فقط تمایل به رشد دارند.

دولت‌ها و بانک‌های مرکزی ما در سال‌های اخیر از نظر دستکاری اقتصاد در کنار ما بوده‌اند. اما واقعیت این است که این ناظران اقتصادی از این مکانیسم‌ها برای خرید آرا و غنی‌سازی منافع تجاری خود استفاده می‌کنند. نتایج افزایش شکاف نابرابری ثروت بود. این را با مرد جوانی که در دام مارکسیسم گرفتار شده ترکیب کنید – سرمایه داری بازار آزاد می تواند بمیرد. به جای احیای سرمایه داری بازار آزاد «آزاد»، بسیاری به جای آن به ایدئولوژی های مارکسیستی روی می آورند.

چه کاری می تواند انجام دهد؟ دستیابی به راه حل ها سخت نیست، اما اراده سیاسی اغلب وجود ندارد. در زیر فهرست اولیه ای از سیاست های عمومی است که کشتی سرمایه داری بازار آزاد را اصلاح می کند.

در ایالات متحده، هم دموکرات ها و هم بسیاری از جمهوری خواهان در این انحرافات «بازار آزاد» شرکت داشتند. در سایر اقتصادهای پیشرفته تر، وضعیت مشابه است. به اندازه گذشته در مورد این نوع سیاست صحبت نمی شود. قطعا در دانشگاه درس نمی خواند. این یک کار دلهره آور است، اما ما به صداهای بیشتری نیاز داریم که از این سیاست های مالی درست دفاع کنند، در غیر این صورت با نتایج اجتناب ناپذیر مواجه خواهیم شد.

یک هشدار جدی وجود دارد که سیستم سرمایه داری بازار آزاد ما مورد حمله قرار گرفته است. اگر این سیاست ها به زودی و با آمدن نسل آینده اجرا نشود، ناگزیر در دام رویاهای آرمانگرایانه مارکسیستی که بسیاری از سیاستمداران خبیث برای آنها خواهند چید، گرفتار خواهند شد. سوسیالیسم و ​​کمونیسم قطعاً مشکلاتی را که آنها به دنبال حل آن هستند حل نمی کنند – ما این را از نظر تاریخی دیده ایم.

اما درد به مشکلات مالی ختم نمی شود. ناگزیر، این نظام‌های اقتصادی دولتی «بزرگ» استبداد و مبارزات و جنگ‌های اجتماعی متعاقب آن را به همراه خواهند داشت. این قبلاً اتفاق افتاده است – چرخه آزادی تایلر را اینجا ببینید.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.