هشدار ویروس «واگیر» از ترس بیماری سه گانه بدتر از کووید – باب خبر


یکی از کارشناسان به Express.co.uk به Express.co.uk گفت که در میان ترس از بازگشت کووید به شدت در زمستان امسال همراه با افزایش موارد آنفولانزا، که تهدیدی برای فشار بیشتر بر خدمات بهداشتی است، وجود یک ویروس دیگر وجود دارد که خطر بیشتری برای آن به همراه دارد. فرزندان. به مخلوط اضافه کنید. عفونت ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) عفونتی است که معمولاً خفیف است، اما می‌تواند باعث ذات‌الریه و تورم راه‌های هوایی در نوزادان، سالمندان و افراد در معرض خطر شود.

اگرچه در برخی موارد خفیف است، اما علت اصلی بستری شدن در بیمارستان برای کودکان در بریتانیا است و تقریباً یک سوم کودکان زیر پنج سال با علائم تنفسی مثبت به عنوان بخشی از آزمایش نظارت UKHSA هستند.

همانطور که برخی از کارشناسان هشدار داده‌اند، با توجه به اینکه کووید و آنفولانزا تهدیدی برای ایجاد “دوبرابر شیب” هستند، سطوح بالای واکسیناسیون به این معنی است که بخش بزرگی از جمعیت به خوبی در برابر هر دو بیماری محافظت می‌شوند. اما هیچ یک از این ویروس ها به احتمال زیاد باعث ایجاد بیماری شدید در جوانان نمی شود.

اما پروفسور فرانسوا بالوکس، مدیر مؤسسه ژنتیک در UCL، گفت که RSV داستان کاملاً متفاوتی است. او به Express.co.uk گفت: «RSV یکی از علل اصلی بستری شدن در بیمارستان در کودکان است و این ویروس هر ساله بیش از ۱۰۰۰۰۰ کودک را در سراسر جهان می‌کشد. این تعداد بیش از ۵۰ برابر تعداد کودکانی است که در طول این همه گیری به دلیل کووید جان خود را از دست داده اند. این یک تهدید بسیار بزرگتر از کووید یا آنفولانزای فصلی برای کودکان خردسال است.

وی هشدار داد که ممکن است مهار شیوع این بیماری دشوار باشد مگر اینکه اقداماتی برای تولید واکسن در سریع ترین زمان ممکن انجام شود، در غیر این صورت در صورت ادامه افزایش موارد باید “اقدامات مخرب” اتخاذ شود.

وی گفت: RSV بسیار مسری است و اکثر کودکان قبل از دو سالگی به عفونت RSV مبتلا می شوند. مشخص نیست که بدون اقدامات بسیار ویرانگر بتوان گسترش آن را سرکوب کرد. امید است که با واکسن های جدید RSV که به زودی در دسترس قرار می گیرند، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر کودکان در آینده کاهش یابد.

آمارهای اخیر آژانس ایمنی سلامت بریتانیا نشان می دهد که در حال حاضر نزدیک به یک سوم کودکان زیر پنج سال در مقایسه با ۷.۴ درصد از جمعیت عمومی، به RSV آلوده هستند. افزایش موارد در حالی رخ می دهد که سطح آنفولانزا پس از دو سال قرنطینه به سطوح بالاتر از حد طبیعی رسیده است، در حالی که بیش از دو میلیون نفر در بریتانیا به کووید-۱۹ مبتلا شده اند.

اما این لزوما به این معنی نیست که یک «سه گانه» در راه است. پروفسور آمیتاوا بانرجی، از مؤسسه انفورماتیک سلامت و کالج دانشگاهی لندن، به Express.co.uk گفت: “من فکر می کنم “سه گانه” آخرین اخبار است و ما لزوما نمی دانیم که RSV یک تهدید بزرگ خواهد بود.

من فکر می‌کنم محتمل‌ترین تهدیدها برای NHS ناشی از کمبود بودجه مزمن، کمبود کارکنان مزمن و اثرات غیرمستقیم و بلندمدت کووید است.»

بیشتر بخوانید: چین از سازنده تراشه بریتانیایی می‌خواهد سهام را بفروشد

با این حال، والدین مطمئناً نگران احتمال افزایش موارد RSV در زمستان هستند. ویکتوریا فولر، مادر یک فرزندش، به Express.co.uk گفت: «دخترم در هشت هفته پنج حشره داشته است که حداقل سه مورد از آنها تنفسی بوده است.

“این زمان ترسناکی برای والدینی است که سعی می کنند در برابر این بیماری های اضافی هوشیار بمانند، اما در عین حال، زندگی باید ادامه داشته باشد. مهدکودک برای من به معنای بیکاری است – و با وجود بحران هزینه های زندگی، اینطور نیست. یک گزینه.

و اگرچه عفونت RSV در کودکان شایع است، UKSHA قبلاً هشدار داده بود که آنتی بادی هایی که پس از عفونت اولیه در دوران کودکی ایجاد می شوند، از عفونت بیشتر RSV در طول زندگی جلوگیری نمی کنند.

پروفسور بازنشسته ران اکلس در مورد این سه گانه به دیلی میل گفت: “وقتی افراد زیادی به طور همزمان بیمار می شوند، به خصوص در طول زمستان، فشار بر خدمات بهداشتی می تواند بسیار زیاد باشد.”

از دست نده
بریتانیا پس از اخذ مجوز پرتاب، قاچاقچیان مهاجر را از فضا ردیابی می کند [REPORT]
این جلد یادآور لحظه «سکوت» است که گونه‌های جدیدی از انسان‌ها را کشف کرد [REVEAL]
صورت‌حساب بالاتر ماه آوریل میلیون‌ها نفر را به فقر دامن زد [INSIGHT]

شریل واتلر، ویروس شناس در دانشگاه هال، قبلا به Express.co.uk گفته بود که احتمال ترکیبی از کووید و آنفولانزا در زمستان امسال می تواند به دلیل محدودیت های شدید برای محدود کردن شیوع این بیماری باشد. وقتی از او پرسیده شد که آیا می‌توانیم شاهد قرنطینه دیگری باشیم، او پاسخ داد: “به احتمال زیاد اگر این اتفاق بیفتد، تأثیر زیادی بر خدمات بهداشتی خواهد گذاشت. نیمکره جنوبی فصل سخت آنفولانزا را پشت سر گذاشته است.

اما خبر خوب این است که یک کمپین پرمخاطب برای واکسیناسیون افرادی که در معرض خطر ابتلا به آنفولانزا هستند، مانند تقویت‌کننده‌های ویروس کرونا وجود دارد، و واکسن امسال همخوانی خوبی برای آنفولانزای فصلی است که امسال در حال پخش است.

پاییز و زمستان معمولاً زمان‌هایی از سال هستند که شیوع ویروس‌های تنفسی افزایش می‌یابد. همانطور که در زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ دیدیم، در حال حاضر شاهد افزایش تعداد موارد COVID-19 هستیم با این انتظار که وجود داشته باشد. در زمستان بیشتر باشید.»

لینک منبع