هفته سوم طرح ادای احترام به اوکراین جت نیویورک برای افزایش آگاهی در مورد تلاش های امدادی


پدر سوزان در سال ۲۰۱۹ درگذشت و او گفت که هرگز باور نمی کرد که یک کشور مستقل اروپایی دوباره مورد حمله قرار گیرد. سوزان در تاریخ طولانی و پرتنش روابط بین اوکراین و روسیه به خوبی آگاه است و گفت که از افرادی که آن را “درگیری” می نامند خوشش نمی آید – “این یک تهاجم غیرقابل توجیه بود.”

سوزان می خواست به میراث خود احترام بگذارد و به دو پسرش، بریک، ۱۶ ساله، و جک، ۱۳ ساله، درباره خسارات جنگ و آنچه که امیدوار است مسئولیت نسل آنها برای بازسازی اوکراین باشد، آموزش دهد. دو هفته پیش، وودی و سوزان دو پسر خود را به لهستان، همسایه اوکراین در غرب بردند، که با نزدیک شدن جنگ به آستانه شش ماهه، بیش از ۱.۵ میلیون اوکراینی آواره را پذیرفته است.

آنها از یک یتیم خانه، یک مرکز اجتماعی که در آن اوکراینی ها می توانند جمع آوری و غذا تبادل کنند، یک اردوگاه تابستانی برای کودکان آواره اوکراینی، و یک پناهگاه برای زنان و کودکانی که با اندکی بیشتر از یک چمدان و اغلب همسران فرار کرده اند، هستند. آنها پدر و مادر خود را پشت سر گذاشتند ملاقات شده است. کودکان خردسال با وجود مانع زبانی در مدارس محلی تحصیل می کنند. دانش آموزان دبیرستانی به صورت آنلاین به مدرسه می روند.

سوزان گفت: «ما روی ملاقات و صحبت با بچه‌ها تمرکز کردیم. آنها هرگز جامعه خود را در بسته، انبار و بشکه ندیده بودند. بچه ها مقاومت می کنند، والدین پشت سرشان می نشینند و گریه می کنند. مجبور شدند با یک چمدان بروند. رفتیم پناهگاه، مثل خوابگاه مدرسه است. ویرانگر است. زنان سعی می کنند کودکان را در روحیه خوب نگه دارند. فقط تصور کنید، “۳۰ دقیقه فرصت دارید، یک کیسه بردارید و بروید.” جنگ غم انگیزترین چیزی است که می توانید تصور کنید. و چرا؟ این همه مرد و زن جوان می میرند – برای چه؟ این سخت ترین کار برای من و خانواده ام است. خیلی مزخرف است

“من با بچه هایم زیاد سفر کرده ام. هرگز نتوانستم آنها را در پایان سفر در آغوش بگیرند و بگویند “ممنون که مرا آوردی.”

درست قبل از رفتن خانواده برای سفر، بریک جانسون در حال تماشای ویمبلدون بود که شنید که ایگا سویاتک، بهترین تنیس باز جهان، درباره یک نمایشگاه خیریه تنیس که در زادگاهش لهستان برای اوکراین میزبانی می کرد صحبت می کرد. بریک و جک زمانی که در لهستان بودند در این مراسم شرکت کردند و خانواده ۱۰۰۰۰۰ دلار کمک مالی خود را در ژوئیه به یونایتد ۲۴، صندوقی که توسط رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی به عنوان یک منبع اصلی برای کمک های خیریه برای حمایت از اوکراین راه اندازی شد، پرداخت کردند. بودجه اهدایی جانسون برای حمایت از بیمارستان‌های کودکان در اوکراین، به‌ویژه برای تهیه دستگاه تنفس مصنوعی برای کودکان استفاده خواهد شد.

سوزان جانسون گفت همچنین برنامه‌هایی برای کمک مالی برای حمایت از کار مبلغی وجود دارد که هتلی را که در طول همه‌گیری COVID-19 بیکار بود به پناهگاهی برای خانواده‌های پناهنده تبدیل کرد. جت تصمیم گرفته است که کمک های مالی خود را در اقساط ماهانه انجام دهد تا بتوان برای رفع فوری ترین نیازهای فعلی بودجه تخصیص داد.

او امیدوار است که نمایش پرچم اوکراین در طول مسابقه توجه میلیون ها نفر از تماشاگران مسابقه را به خود جلب کند. سوزان می ترسد که جنگ تا آن زمان تمام نشود، و با نزدیک شدن به زمستان دیگری در اوکراین، نیازها حتی فوری تر می شوند.

او گفت: «ما باید آگاهی را حفظ کنیم. “ما هیچ کاری سیاسی انجام نمی دهیم. ما فقط روی کار بشردوستانه تمرکز می کنیم، به آنها کمک می کنیم تا بتوانند به کشورشان برگردند، تا حد امکان کمک مالی کنند و با کمک مالی خود آن را در وب سایت خود قرار دهیم. این تنها کاری است که می توانیم انجام دهیم. “