هیچ کس بهتر از فرانسوی ها ساحل را انجام نمی دهد


هر تابستان بازی ساحلی مورد علاقه‌ام را انجام می‌دهم: ملیت را حدس بزن. در حالی که من همیشه امیدوار هستم که غافلگیر شوم، اما بسیار آسان است. برایتون کوچ کوچولو همسایه خانه همسرم است، و جایی که من و خانواده ام به اندازه کافی خوش شانس بوده ایم که در پانزده سال گذشته تعطیلات را گذرانده باشیم، بسیار بسیار فرانسوی است. در شروع تعطیلات دو هفته‌ای سالانه‌ام، در حال قدم زدن در کنار ساحل، با بچه‌های برنزی با کتانی شیک بیکینی، مادران لاغر یک تکه با موهای نسبتاً بلند و تعداد زیادی بابای خوش‌پوش مواجه شدم. تنه های کوتاه قرمز یا آبی خیره کننده و صحبت با یکدیگر در مورد شرایط کشتیرانی و مرگ غم انگیز بولنجری در بندر. فرانسوی، فرانسوی، فرانسوی، به خودم می گویم سرگرمی، تا اینکه به ناچار می خواستم روی یک جفت پای صورتی که از شیشه جلو بیرون زده بود پرواز کنم. چند کودک با محافظ سر تا پا در برابر اشعه ماوراء بنفش در حال بازی در شن و ماسه هستند و پدری سعی می کند یک سوپرمارکت بادی را منفجر کند. انگلیش.

بلافاصله احساس می کنم پاره شده ام. من هم یک انگلیسی هستم و با بهترین آنها به سمت بهترین تجهیزات ساحلی گرایش دارم، اما در طول آن دو هفته از سال فرانسوی هستم یا حداقل وانمود می کنم که هستم. چرا من را با این ناراحتی آزار می دهد؟ زیرا فرانسوی ها تعطیلات تابستانی خود را بهتر می گذرانند – راحت تر و شیک تر – و من می خواهم به اشتراک بگذارم.

من بیش از یک دهه است که به دلیل این موضوع فکر کرده‌ام و به این نتیجه رسیده‌ام که ارتباط زیادی با این واقعیت دارد که همه چیز عمیقاً قابل پیش‌بینی، اطمینان‌بخش و فرمولی است – اعمال و عادت‌هایی که تغییر نمی‌کنند. برای یک عمر نیازی نیست به خارج از جعبه فکر کنید زیرا آنچه در داخل جعبه است در واقع بسیار زیبا است.

این قابلیت پیش بینی باشکوه به اشغال بخشی از ساحل در هر سال گسترش می یابد. می دانم که هرگاه در هنگام جزر فرود می آیم، نویسنده بلندقد تونسی در حالی که پسرانش در شن ها فوتبال بازی می کنند، بیکار به موج شکن آفتابی تکیه می دهد. ما چیزهایی می گوییم و در مورد آب و هوا نظر می دهیم، اما نه بیشتر از این. با جزر و مد به اندازه کافی برای شنا، ساحل پر از همان خانواده هایی است که سال به سال دیده اید. یک دوره کوتاه خواهد بود که عموزاده ها، عموها و خاله ها به یکدیگر سلام می کنند. بیست قبل از اینکه حوله های حمام خود را پهن کنند و همان متر مربع از املاک شنی را که هر تابستان اشغال می کنند، ادعا کنند. اگر بازی تفاوتی در امتیازات داشته باشد، تنها چیزی که ممکن است متوجه شوید چند کودک در هر سال است.

فضای ساحل تنظیم شده است. بدون موسیقی، بدون BBQ اما سیگار کشیدن زیاد. یک قانون ناگفته اما سختگیرانه برای نخوردن میان وعده وجود دارد و بوییدن مداوم در مورد غذا خوردن بین وعده های غذایی هنوز در بین آنها رایج است. خانواده های بزرگ. یک بسته بیسکویت پرنس – آنهایی که شکلات در وسط کارتن های راه راه وجود دارد – به ۱۶۰۰ می رسد. برای طعم دادن به آناین چای که به عنوان چای شناخته می شود، بین افراد زیر ۱۶ سال توزیع می شود، اما نه یک فلاسک یا ساندویچ در جلوی چشم. تنها کوهنوردان بریتانیایی و هلندی هستند. همه در خانه ناهار می خورند – ساحل در ۱۲۴۵ نقطه خالی می شود.

برخی ممکن است همه اینها را کمی سخت بدانند، اما من این افراد را متخصص می دانم خالی شگفت انگیز. وسط ساحل یه گروه پنج شش نفره گرند دیمر فوق العاده هستن که به نظر من لایق کانالشون + درام هستن. آن‌ها یکی یکی برای شنای صبح و عصر به ساحل می‌رسند، با لباس‌های شیک، با عینک‌های تیره و تی‌شرت‌های راه راه روی لباس شنای سبک زنبق، و چیزی جز حوله و برس مو به همراه ندارند. هیچ چیز دیگری لازم نیست – آنها فقط باید دو دقیقه در جاده خانه آبی خود راه بروند. این یک ثروت پنهان است.

پیش بینی پذیری نیز یک فرآیند است. صف های سوپرمارکت بزرگ در ماه اوت غیرقابل تحمل است. به گفته کسانی که با آن آشنا هستند، بهترین زمان برای رفتن، ساعت ۹ صبح است، زمانی که اکثر مردم در حال دویدن هستند (بله، واقعاً)، یا ساعت ۲ بعد از ظهر است، زمانی که همه قهوه و یک جعبه شکلات می خورند. ترافیک را نیز می توان پیش بینی کرد. به حدی که حتی یک وب سایت پیش بینی ترافیک – “Bison Futé” – وجود دارد که ” را برجسته می کندچرا رژ لب آخر هفتهآخر هفته های اصلی طولانی (حدود ۱۴ ژوئیه و ۱۵ آگوست) که هیچ فایده ای برای سوار شدن در ماشین شما ندارد. با این حال، به هر حال همه این کار را انجام می دهند. زیرا شما یا جولای (کسی که در تیر ماه تعطیل دارد) یا یکی aoûtien (کسی که در ماه اوت در تعطیلات است) و همینطور است.

در اولین تعطیلاتم به بریتانی، تمام آن سال‌ها پیش، با دوست پسر فرانسوی جدیدم و همسر احتمالی فرانسوی‌ام، خیلی تلاش کردم تا با هم کنار بیایم، از ترس اینکه ممکن است ناخواسته قسمت نسیم انگلیسی ساحل ظاهر شود. با پوشیدن یک شال و یک روسری راه راه، سبدی را به بازار بردم و به فرانسوی خجالتی پرسیدم:یک دسته میگو“در غرفه ماهی، من کاملاً از صف پشت سرم آگاه هستم. همه چیز بسیار استرس زا بود.

این روزها به لطف فرزندان نیمه انگلیسی و نیمه فرانسوی ام سپاسگزار و افتخار می کنم که به هر دو طرف اجازه داد و ستد می دهند. آنها با ترکیبی بامزه از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و لباس شنای شیک فرانسوی و دو زبانه هستند – کودکان فرانسوی و انگلیسی جذاب در ساحل. ما تقریباً هر سال یک تکه شن را اشغال می کنیم، و من اکنون با چند مادر صحبت می کنم، اگرچه هنوز جرات صحبت با بزرگسالان را به خود نداده ام. ما اغلب قوانین میان وعده را زیر پا می گذاریم، اما همیشه برای ناهار به خانه می رویم.

ایمیل ربکا [email protected]

بعد جاسازی توییت ابتدا برای آخرین داستان های ما در توییتر