وضعیت باند بدن – صفحه وب رسمی دکتر محمد صفریان |


ترکیب بدن را تجزیه و تحلیل کنید

آزمایشات ترکیب بدن یا ترکیبات بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، میزان کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه گیری جذب چربی بسیار کارآمد است. محلی سازی اندام را در شما گرفت. دستگاههای ترکیب باد ، تکانه های الکتریکی را هدایت می کنند و در برابر جریانهای الکتریکی در بافتهای بدن مقاومت می کنند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت بدن تعیین و با مقدار طبیعی تعیین شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) BC-418

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن ابزاری است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک دستگاه ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC ، با استفاده از ضربه های الکتریکی ، درصد و کل توده چربی (FM) ، توده باریک (FFM) ، میزان عضله و چربی جداگانه بازوی چپ ، بازوی راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، محاسبه عضله میزان و میزان ایده آل چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این دستگاهها جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن منتقل می کنند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید از این دستگاه با پای برهنه استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایعات بدن نوسان می کند ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای تأیید نتایج آزمایش اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. عدم توجه به هریک از این نکات می تواند منجر به انحراف جزئی در نتایج آزمایش شود:

• برای جلوگیری از احتمال خطا در مقادیر اندازه گیری شده ، نباید قبل از اندازه گیری فعالیت های بدنی سنگین انجام دهید و در صورت انجام آن فعالیت ها ، باید به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا تمرین موقت با وزنه می تواند بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها باید در هر زمان در وضعیت یکسانی باشند (به عنوان مثال ، قبل از رفتن به دستشویی و تست) زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر بسزایی در اندازه گیری داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید زیرا عرق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتایج نادرست می شود.
همچنین از تمیز بودن لنت پای خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانعی برای جریان نور باشد.
• تجزیه و تحلیل ترکیب بدن قبل از غذا را تسهیل کنید. تا 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید زیرا مصرف زیاد غذا / مایع می تواند باعث نادرست بودن دستگاه گزارش دهی شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری های ترکیب بدن ، فرستنده ای مانند تلفن همراه همراه نداشته باشید زیرا می تواند بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *