ویژگی های کلیدی که مشتریان در وب سایت کسب و کار شما می خواهند – بیگ ۲۴ خبر


اگر به اندازه کافی در تجارت بوده اید، می دانید که مشتریان شما همیشه در اولویت هستند. فرقی نمی کند که یک کسب و کار کوچک را اداره کنید یا یک شرکت بزرگ. کسب و کار شما در صورتی موفق خواهد بود که بتواند مشتریان خود را راضی نگه دارد. یکی از بهترین راه ها برای حفظ مشتریان این است که همانطور که آنها فکر می کنند فکر کنید. این بسیار مفید است، به خصوص زمانی که تجارت شما به شدت به وب سایت خود به عنوان یک استراتژی بازاریابی برای افزایش فروش و سود شما متکی است. هنگام ایجاد یا مدیریت یک وب سایت، مهم است که در نظر بگیرید که مشتریان شما دوست دارند چه عناصر کلیدی را در آنجا ببینند. چرا؟ زیرا مطالعات نشان می دهد که ۳۸ درصد از مشتریان بالقوه اگر وب سایتی طراحی ضعیف و جذاب نباشد، آن را ترک می کنند. در اینجا برخی از بهترین ویژگی هایی که مشتریان شما دوست دارند امروز در وب سایت کسب و کار شما مشاهده کنند، آورده شده است.

  1. اطلاعات تماس شما

این ممکن است یک ویژگی واضح به نظر برسد، اما ممکن است تعجب کنید که بدانید چه تعداد از کسب‌وکارها انتخاب می‌کنند در مورد محل قرارگیری خود یا نحوه تماس با آنها مبهم باشند. برخی از مشاغل ترجیح می دهند همه تراکنش ها را به صورت آنلاین انجام دهند و نیازی به درج آدرس فیزیکی یا شماره تلفن خود نمی بینند. دیگران نیز از خانه کار می کنند، بنابراین در مورد امنیت خود در هنگام اشتراک گذاری مکان خود نگران هستند. دلایل شما هر چه باشد، اشتراک گذاری اطلاعات تماس برای کسب و کار شما ضروری است. اعتبار شما را افزایش می دهد و مشتریان با خرید از مکانی که به راحتی قابل یافتن است احساس امنیت بیشتری می کنند. حتی اگر کسب و کار خود را از خانه اداره می کنید، یک شماره تلفن می تواند کمک زیادی به شما کند که قابل اعتمادتر به نظر برسید. اگر مکان فیزیکی دارید، آن را نیز نشان دهید. همچنین می توانید نقشه هایی را برای مسیرهای کسب و کار خود قرار دهید تا مشتریان شما برای یافتن فروشگاه شما مشکلی نداشته باشند.

جایی که اطلاعات تماس خود را نیز قرار می دهید اهمیت دارد. می توانید آن را در هر قسمت سرصفحه یا پاورقی صفحات وب خود تنظیم کنید یا یک تب جداگانه برای خدمات مشتریان خود داشته باشید. همچنین مطمئن شوید که چندین گزینه تماس، از جمله ایمیل، تماس تلفنی یا حتی پیام‌رسانی فوری دارید. برای ایمیل‌ها، می‌توانید پیوندی در صفحه خود تعبیه کنید تا وقتی مشتریان روی آن کلیک کردند، صفحه ایمیل جدیدی برای آنها باز شود. می توانید همین کار را برای سایر گزینه های تماس نیز انجام دهید.

  1. شامل دکمه های تماس برای اقدام (CTA).

حتی اگر بهترین حرفه‌ای بازاریابی در جهان نباشید، همچنان می‌دانید که CTAها چقدر مهم هستند و درک می‌کنید که چرا باید آنها را در وب‌سایت خود قرار دهید. گاهی اوقات، تمام نیازهای مشتری شما، درخواست های کوچکی برای اقدام در مورد خرید احتمالی یا ثبت نام برای یک پیشنهاد است. این می تواند به سادگی “امروز خرید!” یا “برای خبرنامه ماهانه ما ثبت نام کنید.” هنگامی که دکمه‌های CTA را درج می‌کنید، این روشی است که به مشتریان خود بگویید گام‌های بعدی را که باید بردارند.

اما وقتی CTA را در وب سایت خود قرار می دهید، مطمئن شوید که صفحات خود را با آنها بمباران نمی کنید. از آنها به صورت پراکنده در هر صفحه در مکان های قابل مشاهده و در دسترس استفاده کنید. درخواست‌های بیش از حد باعث می‌شود که حیله‌گری شوند و در برخی موارد، مشتریان شما را دور می‌کنند. می توانید سبک های مختلف CTA را آزمایش کنید تا ببینید مشتریان شما چه چیزی را دوست دارند. قبل از اینکه پیام های CTA جذابی را در وب سایت خود وارد کنید، باید انواع مختلف دکمه های CTA را که در وب سایت خود نیاز دارید، درک کنید.

  1. توصیفات و بازخورد

شما ممکن است بهترین کسب و کار را داشته باشید یا خدمات درجه یک ارائه دهید، اما اگر ادعاهای خود را با شواهد پشتیبانی نکنید، هیچکس شما را باور نخواهد کرد. اینجاست که شامل بازخورد و توصیفات در وب سایت شما به تصویر می رسد. می تواند فراتر از توصیفات باشد. همچنین می‌توانید فهرست‌های مشتریان، جوایز و تقدیرنامه‌هایی که ممکن است دریافت کرده باشید، بریده‌های خبری و مطالعات موردی را به نمایش بگذارید. نمایش این اطلاعات به مشتریان بالقوه کمک می کند تا نوع کسب و کاری که با آن سروکار دارند را بشناسند و به آنها بینشی در مورد احساس مشتریان فعلی شما در مورد کسب و کار شما می دهد.

اگر می خواهید این ویژگی را به وب سایت خود اضافه کنید، روش های زیادی برای جمع آوری بازخورد از مشتری وجود دارد. می توانید در پایان تراکنش یک دکمه بازخورد در وب سایت خود قرار دهید، از چت زنده استفاده کنید یا نظرسنجی های بازشو را برای مشتریان خود معرفی کنید. همچنین می توانید از تجزیه و تحلیل وب خود برای جمع آوری بازخورد و ردیابی ترافیک ارگانیک خود استفاده کنید.

بازخوردی که جمع آوری می کنید برای خودنمایی نیست. معمولاً حاوی اطلاعات مفیدی است که پیشنهاداتی را ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا تصمیمات حیاتی را در کسب و کار بگیرید. می توانید از بازخورد برای کمک به توسعه محصول خود استفاده کنید، به خصوص اگر ویژگی مشترکی وجود داشته باشد که اکثر مشتریان شما می خواهند. علاوه بر این، شما همچنین می توانید با افرادی ارتباط برقرار کنید که بازخورد خوبی به شما می دهند تا رابطه خود را با آنها بهبود بخشید و وفاداری و اعتماد آنها را تضمین کنید.

  1. ناوبری وب سایت آسان و پاسخگو

کسب و کارهای زیادی وجود دارند که وب سایت هایی با طراحی زیبا و چشم نواز دارند. ممکن است فکر کنید همه چیز در مورد صفحه عالی است، اما زمانی که شروع به تعامل با آن می کنید، تبدیل به یک کابوس می شود. باز کردن یک سایت ناکارآمد می تواند بسیار خسته کننده باشد و شما را از برخورد بیشتر با آن منصرف کند. برای وب‌سایت کسب‌وکارتان، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما یک تجربه کاربری یکپارچه و فوق‌العاده کارآمد دارند، مهم نیست که چه دستگاهی را برای مرور انتخاب می‌کنند. مگر اینکه وب سایت شما یک صفحه باشد، مطمئن شوید که می توان به راحتی در آن پیمایش کرد و آنها می توانند به راحتی از صفحه ای به صفحه دیگر حرکت کنند. برای ساده‌تر کردن این کار، می‌توانید یک نوار جستجو نیز قرار دهید تا بتوانند کلمات کلیدی را تایپ کنند.

جدا از پاسخگویی و پیمایش یکپارچه، محتوای نوشته شده در وب سایت شما باید خوانا و قابل مشاهده باشد. اگر چشمان خود را برای خواندن مطالبی که در وب سایت خود قرار داده اید فشار دهید، احتمالاً مشتریان شما کار سختی خواهند داشت.

  1. شخصیت کسب و کار خود را به نمایش بگذارید

وب سایت شما می تواند بستری باشد که به شما کمک می کند داستان منحصر به فرد کسب و کار خود را بگویید و شخصیت آن را نشان دهید. هر عنصر و محتوای وب سایت شما، از تصاویر، رنگ ها و کلمات شما، باید نشان دهنده برند و هویت کسب و کار شما باشد. باید بلافاصله به مشتریان شما اطلاع دهد که شما چه کسی هستید و چرا باید از شما خرید کنند. مردم دوست دارند بدانند وب سایت هایی که بازدید می کنند دارای افراد واقعی و معتبری هستند که آنها را اداره می کنند. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما دارای صفحه «درباره» است که شرکت و خدمات شما را معرفی می کند. می‌توانید اطلاعات دیگری مانند ارزش‌های اصلی خود و آنچه شما را از رقبای خود متمایز می‌کند، درج کنید. برای بهتر کردن اوضاع، می‌توانید پیوندهایی به محصولات یا خدمات خاص اضافه کنید.

همچنین باید اطلاعات کافی برای متقاعد کردن مشتریان برای انجام تجارت با شما درج کنید. برخی از کسب و کارها به طور خاص نگران میزان اطلاعاتی هستند که در وب سایت خود به اشتراک می گذارند، بیشتر به دلایل رقابتی. با این حال، بهترین کار این است که هنگام به اشتراک گذاری اطلاعات با مشتریان خود تعادل کامل را پیدا کنید. اطلاعاتی که ارائه می کنید باید مشتریان شما را تا حدی راضی کند که برای خرید به اندازه کافی احساس امنیت کنند. برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند به سراغ یک رقیب بروند تا اینکه با شما تماس بگیرند، اگر نمی‌توانند بفهمند تجارت شما چیست.

  1. ادغام رسانه های اجتماعی

وب سایت شما یک پلت فرم عالی برای بازدیدکنندگان شماست تا شما را بشناسند. با این حال، هر بازدیدکننده ای که به صفحه شما می آید ممکن است آماده خرید نباشد. می توانید با قرار دادن پیوندهایی به صفحات رسانه های اجتماعی خود اطمینان حاصل کنید که وقتی آماده هستند از شما خرید کنند. به این ترتیب، بازدیدکنندگان شما می توانند با شما در ارتباط باشند و زمانی که زمان خرید فرا می رسد، ابتدا به شما فکر می کنند.

چه اینستاگرام، توییتر، فیس بوک یا یوتیوب، بسیاری از مشاغل اکنون در رسانه های اجتماعی فعال تر هستند. همچنین این یک راه هوشمند برای تقویت حضور خود در رسانه های اجتماعی و ایجاد یک دنبال کننده ارگانیک است. علاوه بر این، می تواند راه دیگری برای تشویق ارتباط با پایگاه مشتری شما باشد. می توانید با ارائه محتوای مفید و مرتبط که برای بازگرداندن آنها طراحی شده است، آنها را علاقه مند نگه دارید. این می تواند ویدیوهای سرگرم کننده پشت صحنه، اعلامیه های محصول جدید یا به اشتراک گذاری نظرات مشتریان باشد.

  1. یک وبلاگ در وب سایت خود قرار دهید

اگر در صنعت فعالیت خود متخصص هستید، می توانید دانش خود را از طریق وبلاگ با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. این یک راه هوشمندانه برای تثبیت حضور شما به عنوان فردی است که برای مشاوره در صنعت استفاده می شود. وقتی محتوای جالبی ارائه می‌دهید، می‌تواند تا حد زیادی مشتریان بالقوه و فعلی را تحت تأثیر قرار دهد و همچنین برند شما را انسانی کند. همچنین چندین مزیت بهینه سازی موتور جستجو دارد. اما قبل از شروع وبلاگ نویسی، باید عوامل خاصی را در نظر بگیرید، از جمله تعهد خود به توسعه منظم محتوا. اگر نتوانید با پست کردن مقالات همراه شوید، وب سایت شما می تواند قدیمی و قدیمی به نظر برسد. بهتر است درک کاملی از آنچه می خواهید در مورد آن وبلاگ بنویسید و همچنین چه کسی وبلاگ نویسی می کنید داشته باشید. وبلاگ شما باید با سایر تلاش های بازاریابی شما نیز مرتبط باشد. زمانی که مشخص کردید چه می خواهید و بدانید در حال ورود به آن هستید، می توانید شروع به وبلاگ نویسی کنید.

جلب رضایت مشتریان آسان نیست، اما اگر می خواهید مشتریان خود را راضی نگه دارید و بازگردند، باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت کسب و کار شما از این نکات استفاده می کند. وب سایت کسب و کار خود را با محتوای باکیفیت و ویژگی هایی بسازید که مشتریان شما می خواهند سرنخ های شما را به سود تبدیل کنند.