پارک یلوستون پس از تغییرات سیل بازگشایی می شود – POP NEWS


واپیتی، موج. بازدیدکنندگان روز چهارشنبه به مناظر در حال تغییر پارک ملی یلوستون بازخواهند گشت، زیرا سیل بی‌سابقه پارک شکل رودخانه‌ها و دره‌های پارک را تغییر داد و بسیاری از جاده‌ها و برخی از مناطقی را که می‌دانستند حیات وحش آن را برای ماه‌های آینده غیرقابل دسترس کرده‌اند، ویران کرد.

مقامات پارک در ساعت ۸ صبح چهارشنبه، برای اولین بار از ۱۳ ژوئن، زمانی که به ۱۰۰۰۰ بازدیدکننده دستور دادند پس از باران شدید از رودخانه ها از طریق وایومینگ و جنوب مونتانا در سواحل خود عبور کنند، دروازه ها را در سه ورودی از پنج ورودی یلوستون بالا بردند. . آب شدن برف در بهار

برخی از اولین جاذبه های پارک ملی آمریکا دوباره قابل مشاهده خواهند بود، از جمله Old Faithful – آبفشان افسانه ای که بیش از ده بار در روز در دودهای جهت عقربه های ساعت منفجر می شود.

اما خرس‌ها، گرگ‌ها و بیسون‌هایی که در دره لامار وحشی و مکان‌های دیدنی گرمایی اطراف چشمه‌های آب گرم ماموت پرسه می‌زنند، دور از دسترس خواهند بود. نیمه شمالی غنی از حیات وحش پارک حداقل تا اوایل ژوئیه بسته خواهد شد و جاده های اصلی پارک در نزدیکی شهرهای توریستی Gardiner، Red Lodge و Cook City مونتانا قطع خواهد شد.

تبلیغات

مشخص نیست که چه تعداد بازدید کننده بلافاصله پس از سیل حضور خواهند داشت. مدیران پارک ۱۵۰ سالگی خود را پس از یک سال ۴.۹ میلیون بازدید جشن گرفتند.

Cam Shuley، ناظر Yellowstone، گفت: “ما هر ماه یک میلیون نفر را در ژوئیه و آگوست وارد یلوستون می کنیم.” “شما نمی توانید از نیمه راه پارک بازدید کنید.”

برای پایین نگه داشتن تعداد بازدیدکنندگان در حین تعمیرات، مدیران پارک از سیستمی استفاده خواهند کرد که فقط به خودروهایی که آخرین عدد زوج در پلاک خودروهایشان است اجازه می دهد در روزهای زوج وارد شوند، در حالی که خودروهایی با آخرین عدد زوج می توانند در روزهای فرد وارد شوند. بیا دیگه .

گروه‌هایی از بازدیدکنندگان که با وسایل نقلیه مختلف با هم سفر می‌کنند، مانند افرادی که در کمپ‌ها و هتل‌های پارک رزرو می‌کنند، از سیستم پلاک خودرو معاف هستند.

شلی گفت که اگر ترافیک در طول مسیرهای ۴۰۰ مایلی (۶۴۴ کیلومتری) پارک غیرقابل کنترل شود، مقامات سیستم رزرواسیونی را برای ورود به پارک اعمال خواهند کرد.

تبلیغات

بازگشایی در حالی انجام می شود که مقامات یلوستون هنوز در حال محاسبه میزان خسارت هستند. بسته به بلایای دیگر در پارک ملی، ممکن است سال ها طول بکشد و بازسازی آن هزینه زیادی داشته باشد. این یک منظره دوستدار محیط زیست با یک سیستم لوله های زیرزمینی عظیم است که آبفشان ها، چشمه های آب گرم و سایر ویژگی های حرارتی را به پارک می رساند. فصل ساخت و ساز فقط از بهار تا اولین بارش برف طول می کشد و یک پنجره باریک به این معنی است که برخی از جاده ها امسال فقط می توانند تعمیرات موقتی داشته باشند.

این امر برخی از جوامع مونتانا را به یک بن بست تبدیل کرده است تا دروازه ای به یلوستون، ضربه ای به اقتصادهای وابسته به گردشگری آنها. آنها همچنین همچنان در تلاش هستند تا صدها خانه و کسب و کار سیل زده در رودخانه های Yellowstone، Stillwater و Clarks Fork را پاکسازی کنند.

تبلیغات

در Red Lodge، یکی از شهرهای دروازه‌ای که با پارک قطع شده است، حتی با ادامه سیل، بیشتر مشاغل همچنان باز هستند. وزارت حمل و نقل مونتانا تعمیر جاده بین Red Lodge و بزرگراه دیدنی Beartooth را آغاز کرده است و خدمات پارک ملی در حال تلاش برای بازگرداندن دسترسی به برخی مناطق در بخش شمالی پارک است.

تیم وایمر، بازاریابی برای اتاق بازرگانی Red Lodge گفت: “ما باید خوش بین باشیم، اما همچنین باید واقع بین باشیم که چیزهای زیادی در جریان است و قطعات متحرک زیادی برای تحقق آن وجود دارد.”

او گفت: ما خوشبین هستیم که بمانیم. تابستانی را که منتظرش بودیم نخواهیم داشت.

برای دیگران، بازگشت ممکن است سریعتر باشد. راهنمای تور یلوستون، درک دریمین، گفت که او روز چهارشنبه زمانی که چهار گروه به سمت پارک می رفتند، رزرو کاملی انجام داد.

او گفت: «فکر می‌کنم ماشین‌هایی روی هم خواهند بود که سعی می‌کنند سوار شوند تا اولین کسانی باشند که پس از هزار سال سیل وارد پارک می‌شوند.»

تبلیغات

Dreamin حدود ۲۵ سواری را به دلیل سیل از دست داد و بازدیدکنندگان کمتری می گویند که ممکن است فکر کنند پارک به شدت آسیب دیده است. اما از آنجایی که انتظار می‌رود تا چند هفته دیگر دسترسی به بیشتر قسمت‌های پارک وجود داشته باشد، درمین گفت که این امکان وجود دارد که این تجارت نیز با گردشگرانی که نمی‌توانند از طریق ورودی‌های شمالی پارک از طریق West Yellowstone وارد شوند، جایی که شرکت او Yellowstone Adventure Tours وارد این پارک شوند وجود دارد. . بر اساس.

او گفت: “من نمی دانم چه انتظاری داشته باشم.” “می‌توانستم ببینم که هر دو اتفاق می‌افتد.”

___

هانسون از هلنا، مونتانا گزارش داد.

حق چاپ ۲۰۲۲ آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، توزیع کرد، بازنویسی کرد یا دوباره توزیع کرد.