پاپ فرانسیس به طور فعال وحدت همه فرقه ها را ترویج می کند – ۲۰ خبرگزاری برتر


نوشته شده توسط: دان بویس، Ph.D. (شرکت کننده در رپورتاژ صحیح تلگرام)

پاپ فرانسیس و بسیاری از کاتولیک های مدرن دیگر معتقد نیستند که این تنها راه رسیدن به بهشت ​​است در سراسر کلیسای کاتولیک رومی تعجب می کنم که چه چیزی تغییر کرده است. ارتداد، عمل تسلیم و ترک دین، از دیرباز موضوع مورد آزار و اذیت بوده است، اما رهبران کاتولیک و همچنین پروتستان‌ها، به وضوح دهه‌هاست که خواستار ارتداد بوده‌اند.

حتی تحصیل کرده ها معتقدند که کلیسای کاتولیک رومی با رسولان آغاز شد و از آن زمان تاکنون تاریخ روشنی از پاپ ها دارد. البته همانطور که یک بررسی سریع ثابت می کند این درست نیست. اعتقاد بر این است که این اطلاعات نادرست به این دلیل است که مورخان مغرض، که بر یک کلیسای اقتدارگرا در حال رشد تکیه دارند، تاریخ مثبت و نه واقعی را با دقت نوشته اند. با گذشت زمان، رهبران مذهبی از حقیقت کتاب مقدس فاصله گرفتند و قدرتی را غصب کردند که نه مسیح و نه کتاب مقدس آن را تأیید نکردند. صدها سال طول کشید تا یک کلیسای مستبد “جهانی” از هرج و مرج امپراتوری روم در حال فروپاشی در حدود سال ۶۰۰ پس از میلاد بیرون بیاید.

در طول قرون تاریک تا قرون وسطی، روم حمایت رهبران سیاسی در سراسر اروپا را به دست آورد. با افزایش قدرت کلیسا، غرور و شکوه کلیسا و استثمار مردم عادی نیز افزایش یافت. به تدریج که مردم از طریق اختراع ماشین چاپ و خواندن کتاب مقدس به زبان خودشان تحصیلات بیشتری پیدا کردند، شروع به درخواست پاسخ کردند تا اینکه آتش سوزی در سراسر اروپا در گرفت.

سپس اصلاح طلبان آمدند و جهان شاهد یک شوک بی سابقه بود. مردم عادی دریافتند که حاکمان، اعم از مدنی و مذهبی، می توانند و باید پاسخگو باشند. در حالی که در طول تاریخ کلیساهای غیر کاتولیک وجود داشته است، یوغ رومیان با شروع به درخشش نور در اروپا شکسته شد.

رم اکنون در تلاش است تا «برادران جدا شده» (شورشیان) را آشتی دهد و آنها را به رم بازگرداند.

رهبران مذاکره کننده لوتری تقریباً از واتیکان درخواست کردند که “به طور کامل به اختلاف با رم رسیدگی کند”. با این حال، لوتر برای اظهار نظر با او مشورت نکرد فرد سقوط نخواهد کرد. شاید به یاد داشته باشید که لوتر پاپ را صدا کرد، دجال این نام خانوادگی به جان هاس نسبت داده شد، اما هاس اولین کسی نبود که از آن استفاده کرد.

به سال ۹۹۱ برمی گردد، زمانی که اسقف آرنولف اورلئان، در توصیف قتل، شهوت و توطئه پاپ، پرسید: “آیا شجاعت کافی برای ادعای اینکه کاهنان خدا در سراسر جهان باید شریعت خود را از حیوانات گناه بگیرند وجود دارد یا خیر؟ هنگامی که شخصی فاقد فضیلت بر تخت پاپ می نشیند، همانطور که آرنولف پیشنهاد می کند، “او دجال خواهد بود و در معبد خدا می نشیند و خود را به عنوان خدا معرفی می کند.”

این ارزیابی یک مرجع کاتولیک رومی بود که مانند لوتر هیچ چیز خوبی در مورد پاپ برای گفتن نداشت.

لوتر را یکی از شروران اصلی شکاف بزرگ قرن شانزدهم می داننددهم قرن، اما بنیانگذار کلیسای لوتری در آلمان – بدون رضایت او – بازسازی شد. در سال ۱۹۹۹، فدراسیون جهانی لوتری یک اعلامیه مشترک در مورد دکترین توجیه با واتیکان امضا کرد. تفاوت اصلی در دکترین توجیه بود، اما این اختلاف حل شد. به نظر نمی رسد که آموزه های کتاب مقدس به رهبران مذهبی فریبنده، معیوب و منحرف علاقه مند باشد.

اکثر لوتریان امروز از جنگ افروزی لوتر خجالت زده اند و در صورت امکان مایلند از اصلاحات عقب نشینی کنند. چون غیرممکن است، از شجاعت، تعهد و شخصیت اصلاح طلبان عذرخواهی خواهند کرد. شخصیت لوتر باعث می‌شود که لوتریان از سلطنت به شمن‌های سرخپوست آمریکایی یا جادوگران آفریقایی شبیه شوند.

در اکتبر ۲۰۱۵، کلیسای انجیلی لوتری در آمریکا، اسقف اعظم الیزابت ایتون، اعلام کرد: “پانصد سال پیش، جنگ ها بر سر همان موضوعاتی که لوتری ها و کاتولیک های رومی اکنون بر سر آن توافق دارند، درگرفت. با این حال، این دو گروه با هم نمی خوانند. همان زیرزمین کومبایا نوشیدن هات چاکلت هنوز در برخی موارد بحث برانگیز است، اما “بسیاری از کارهای سنگین قبلا انجام شده است.”

لوترها به سرعت به دامن می‌آیند، اگرچه هنوز رهبران بنیادگرا در همه فرقه‌ها وجود دارند که از تعظیم به روم خودداری می‌کنند.

برای ایجاد یک کلیسای جهانی، رم باید با ارتدوکس های شرقی که در سال ۱۰۵۴ از هم جدا شدند آشتی کند و سپس سعی کند پروتستان های دوره گرد دیگری را وارد کند. در سال ۲۰۰۷، کلیسای کاتولیک، همراه با کلیساهای لوتری، ارتدوکس، متدیست، انجیلی و ارمنی حواری در آلمان، موافقت کردند که غسل ​​تعمید یکدیگر را معتبر بدانند. عجب رای دادند اصلاحات را با یک رای براندازند. سپس در ۲۵ ژانویه ۲۰۱۶، پاپ اعلام کرد: “به عنوان اسقف رم و کشیش کلیسای کاتولیک، مایلم برای رفتار غیر انجیلی کاتولیک ها نسبت به مسیحیان دیگر کلیساها رحمت و بخشش کنم.”

این خوب است اما به میلیون ها نفری که در قرون وسطی توسط پاپ کشته شدند کمکی نمی کند. ارقام داده شده شامل ۵۰ میلیون، ۶۸ میلیون، ۱۰۰ میلیون، ۱۲۰ میلیون و ۱۵۰ میلیون است. البته، این مرگ‌ها بر عهده کاتولیک‌های زنده امروزی نیست که از چنین نسل‌کشی می‌ترسند.

کلیسای کاتولیک در تلاش برای اتحاد با سایر کلیساها گام های بلندی برداشته است. شکاف ارتدکس در ۱۰۵۴ به سرعت در حال بسته شدن است. یک کاتولیک اکنون می تواند در کلیسای ارتدکس مراسم عشای ربانی را دریافت کند و در بسیاری از موارد بالعکس. با این حال، شاخه های مختلفی از کلیسای ارتدکس وجود دارد. بحث بزرگ حول نقش پاپ می چرخد، اما همه رهبران مذهبی ذکر شده در بالا بر برتری او توافق دارند، اما هیچ توافقی وجود ندارد که او رهبر عالی همه «مسیحیان» است.

کلیسای کاتولیک و انگلیکن ها با شور و شوق با یکدیگر معاشقه می کنند – مانند دو نوجوان وحشی که به تازگی هورمون های شایع خود را کشف کرده اند. در سال ۲۰۰۹، پاپ بندیکت شانزدهم اجازه بازگشت «گروه‌های روحانیون انگلیسی و غیر مذهبی در نقاط مختلف جهان» را داد. جمعی در کلیسای کاتولیک، این شامل کشیش های متاهل می شد که می توانستند در گروه خود باقی بمانند. اسقف اعظم کانتربری، جاستین ولبی، مایل است برای ازدواج کلیسا بین آنگلیکن ها و کاتولیک ها تلاش کند، حتی اگر برای ایجاد اتحاد نیاز به تفنگ مذهبی باشد.

پادشاه هنری هشتم، بنیانگذار انگلیکن ها در اواسط قرن شانزدهم، از آیین کاتولیک رومی جدا شد زیرا پاپ از لغو ازدواج او با کاترین آراگون امتناع کرد و اجازه ازدواج او با آن بولین را داد. هنری سرانجام همسرش پائولین و کاترین را سر برید. نه، دلیل اصلی تصمیم گیری برای پیوستن به کلیسا نیست، اما هیچ کس نگفته است که هنری فردی اصولی است. او ظالمی پرخاشگر، چاق و ستمگر بود. بهترین راهنما برای شروع بدهی نیست.

با این حال، کاتولیک‌ها و انگلیکن‌ها (اسقف‌های ایالات متحده) اکنون می‌توانند در عشای ربانی شرکت کنند، و روحانیون متاهل آنگلیکن می‌توانند کشیش کاتولیک شوند. دیوارها در حال سقوط هستند و شورشیان در حال بازگشت به خانه هستند! با این حال، برای همه روشن است که هر اتحادیه “باید تحت رهبری پاپ رم” باشد.

بزرگترین فرقه پروتستان آمریکا، همراه با دیگر فرقه های بزرگ پروتستان، در سال ۲۰۱۳ قراردادی را با کلیسای کاتولیک امضا کردند که در آن غسل تعمید متقابل به رسمیت شناخته شد. پاپ در سال ۲۰۱۴ با روحانیون بزرگ آمریکایی از جمله جوئل اوستین دیدار کرد. آستین کشیش کلیسای لیک وود در هیوستون است و حدود ۴۳۰۰۰ نفر هر هفته در آن شرکت می کنند.

البته، آستین می‌گوید، رهبران انجیلی کمتری به کشتار الهیات می‌روند.

هنگامی که آستین با پاپ در رم ملاقات کرد، همسرش ۳۰۰ کودک را برای بازدید از باغ وحش برانکس برد. نظر من این است که همسرش شادترین، پربارترین و مهم ترین برخورد مکتوب را داشته است. جوئل و فرانسیس از یکدیگر سود می بردند: جوئل توجه بین المللی را به خود جلب کرد و فرانسیس فشار دیگری را برای پیوستن همه “برادران جدا شده” خود به کلیسای او انجام داد.

آستین گفت که این افتخار بزرگی بود که به نمایندگی از کشیش های آمریکا در دیدار با پاپ که او را گرم، ظریف و “پر از شادی” توصیف کرد. البته جوئل نگفت که «کشیش های آمریکایی» از او نخواسته اند که نماینده آنها باشد. جوئل به اندازه پاپ افتخار می کند.

آستین گفت: “من عاشق این واقعیت هستم که این پاپ در تلاش است کلیسا را ​​بزرگتر کند، نه کوچکتر.” مردم را اخراج نمی کند، بلکه کلیسا را ​​فراگیرتر می کند. چند روز پیش، او و گروهی دیگر با اعضای کارکنان واتیکان ملاقات کردند، واتیکان را بازدید کردند و در مراسم بازسازی استادیوم المپیک رم شرکت کردند. و دعا کرد

پاپ حتی با سایر انجیلی ها از جمله پنطیکاستی ها مشتاقانه صحبت می کند. در سال ۲۰۱۴، پاپ پیامی ضبط شده برای کنت کوپلند، یک افسرده پنطیکاستی فرستاد و به دنبال اتحاد بود. برادران و خواهران، اعتراض لوتر به پایان رسید. این مال شما است؟” سخنران از مراسم پرسید. پاپ همچنین از حاضران درخواست کرد: «من وجود دارم [yearning] که این فصل به پایان می رسد و ما را به هم پیوند می دهد».

در حالی که اکثر فرقه ها مایلند برای اصلاحات عذرخواهی کنند و اصلاح طلبان شجاع را تحقیر کنند، جهان متحد هرگز باپتیست های اصلی را دریافت نمی کند زیرا آنها هرگز بخشی از کلیسای کاتولیک روم نبودند.

دو مورخ (غیر باپتیست) این حقیقت را تصدیق کردند که نوشتند: “اکنون می بینیم که باپتیست ها که قبلا آناباپتیست نامیده می شدند و در زمان های بعد منونیت ها والدنزهای اصلی بودند… در این روایت، باپتیست ها ممکن است عنوانی باشند که در نظر گرفته می شود. فقط جامعه مذهبی از زمان رسولان به عنوان یک جامعه مسیحی، آموزه های کتاب مقدس را در طول اعصار حفظ کرده است. مورخان اصلاح طلب هلندی د. آنیوس لیبیگ (استاد الهیات در دانشگاه گرونینگن) و آیزاک یوهانس درموت، کشیش پادشاه).

E. Goch، در دایره المعارف بریتانیکا او اعلام کرد: “باپتیست ها را می توان به سال ۶۱۸ بعد از میلاد ردیابی کرد و احتمالاً از منبع اصلی کلیساها سرچشمه گرفته است.”

افراد بی سواد اغلب با شنیدن یک چیز کاملاً جدید برای خود لبخند می زنند. علاوه بر این، اغلب پاهای خود را در دهان می گذارند و ثابت می کنند که بدون توجه به واقعیت ها در حال قضاوت هستند. حقیقت این است که از روزهای اولیه مسیحیت همیشه کلیساهای غیر کاتولیک در سراسر شام و شمال آفریقا وجود داشته است.

به نظر می رسد خواستگاری کاتولیک برادران دوره گرد نتیجه می دهد. بی شک هزاران شهید اصلاح طلب در مزار خود غلت می زنند. وگرنه چنین خیانت دینی را از بهشت ​​می دیدند و سر خود را برای پیشوایان ننگین دین تکان می دادند.

دیدن تسلیم شدن رهبران دینی به چنین موعظه های گستاخانه ای بیش از آنکه مؤثر باشد تکان دهنده و تکان دهنده است. پروتستان‌های ضعیف امروزی با کمال میل تمام بدعت‌هایی را که پیشینیانشان صدها سال پیش نسبت به آن هشدار داده بودند نادیده می‌گیرند و با فروتنی تسلیم قدرت پاپ می‌شوند.

علاوه بر این، آنها راه می‌روند، تقریباً می‌دوند، مانند لمینگ‌ها تا آنچه را که خدا رد می‌کند تولید کنند – کلیسایی جهانی که در آن حقیقت برای وحدت مهم نیست. مکاشفه ۱۷ وضعیت مسیحیت را در آخرین روزهایی که یک کلیسای جهانی تأسیس شد و به فساد کتاب مقدسی و اخلاقی معروف بود، آشکار می کند. آن کلیسای جهانی با همدستی مقامات سیاسی ایجاد خواهد شد که آن را سرنگون و ویران خواهند کرد.

علاوه بر «مسیحیت» سنتی، جادوگران، زمینیان، بدعت گذاران، شمن ها و مشرکان در جریان مجمع جهانی واحد بودند که نه تنها برای یک کلیسای جهانی، بلکه برای یک دین جهانی تلاش می کردند. این گروه مذهبی شوم گفت که امنیت و تهدیدات آن از سوی “بنیادگرایان و کاتولیک های ارتدوکس” آمده است.

بدیهی است که به نظر نمی رسد پاپ فرانسیس واجد شرایط یک کاتولیک ارتدوکس باشد. با این وجود، من با کمال میل با بنیادگرایان که هرگز بخشی از کلیسای رم یا شورای جهانی نبوده اند، متحد می شوم.

پیوند به مقاله انتشار اصلی و مقالات بیشتر توسط Don Boys, Ph.D.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و ممکن است لزوماً منعکس کننده نظرات این نشریه نباشد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.