پس از تهدیدهای اخیر تایوان ، جو بایدن باید در کنار چین بایستد

پس از تهدیدهای اخیر تایوان ، جو بایدن باید در کنار چین بایستد


گفته می شود که چین هواپیماهای نظامی برای تهدید تایوان ارسال کرده و هشدار داده است که در هر زمان ممکن است جنگی صورت گیرد و از متحدان این جزیره خواسته است که آیا آنها می خواهند “به غذای توپخانه تبدیل شوند”.

پاسخ تیمبوکتو بایدن: وعده یک ماه پیش رئیس جمهور چین برای حفظ صلح ، و او خوشحال است که در مورد انتقال پنتاگون از “نبرد قدرت بزرگ” دوران ترامپ به “رقابت استراتژیک” که باید و نباید.

اه لعنتی. صحبت درباره “صلح در زمان ما” پاسخ نادرست به پیام چین “ما آماده غرش هستیم” است. واشنگتن باید اقدام کند و اکنون پکن باید عقب نشینی کند.

در اول اکتبر ، روز ملی کمونیست های چین ، پکن 38 هواپیما را در منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان پرواز کرد ، که تا 39 روز آینده یک رکورد بود. طی چهار روز ، ارتش آزادیبخش خلق 150 هواپیمای جنگنده ، بمب افکن های هسته ای ، هواپیماهای فرعی و 150 هواپیمای جنگی دیگر را به جلوی ملت آزاد فرستاد و قول داد “هرگز اجازه تجزیه را نخواهد داد”.

پاسخ وزارت خارجه بایدن: “ایالات متحده بسیار نگران است.”
وای این تهدیدها فقط ارعاب نیستند: آنها آموزش هدفمند ، آموزش برای نیروی هوایی چین و روشی برای دفع نیروهای کوچک و قدیمی در تایوان هستند.

تهدیدهای بیشتر: نویسندگان دولتی هشدار می دهند که “تغییرات آب و هوایی در تنگه تایوان مانور مانور در مرزها را غیرممکن کرده و باعث ایجاد حس جنگ فوری می شود.”

سخنگوی پکن خواستار “افکار عمومی عمومی جدید در سرزمین اصلی چین” شد و خواستار “آمادگی بیشتر بر اساس توان رزمی” شد و به تایوان و متحدانش گفت “بازی با آتش را ادامه ندهید”.

علاوه بر این ، یک پیام توییتری: “در حالی که مقامات تایوانی برای جنگ آماده می شوند ، بیایید ببینیم آیا استرالیا می خواهد با رژیم جدایی طلب در تایوان به غذای توپخانه برود یا خیر.”

واضح است: هیچ راهی برای شروع جنگ جزیره ای با کشوری که نه تنها ارتش ، نیروی دریایی و نیروی هوایی بسیار زیادی دارد ، بلکه دارای قدرت هسته ای است نیز وجود ندارد.

چیو چی چنگ ، ​​وزیر دفاع تایوان و ژنرال بازنشسته ، این وضعیت را “بدترین وضعیت در 40 سال گذشته از به قدرت رسیدن” توصیف کرده است. وی پیش بینی می کند که چین می تواند ظرف چهار سال مورد حمله قرار گیرد.

با این حال ، رئیس جمهور بایدن نگران نیست ، زیرا مدیر اجرایی هواوی را که مظنون به فعال شدن جنگ سایبری در پکن است ، مطرح کرد. او روز سه شنبه در تماس تلفنی خود با رئیس جمهور شی جین پینگ در 9 سپتامبر خطاب به خبرنگاران گفت: “ما توافق می کنیم که به توافقنامه تایوان پایبند باشیم. این جایی است که ما هستیم. ”

وزیر دفاع تایوان چیو کیو چنگ وضعیت چین را “بدترین وضعیت در 40 سال گذشته از به قدرت رسیدن” توصیف کرده است.
سام یه / خبرگزاری فرانسه از طریق تصاویر بازی

تایوان در حال نوسازی ارتش خود است و هزینه های دفاعی را تا 5.6 ​​میلیارد دلار در پنج سال آینده افزایش می دهد. اما ملت 23.6 میلیون نفری برای از دست دادن یکی از 1.4 میلیارد نفر به کمک نیاز دارند. وال استریت ژورنال روز پنجشنبه گزارش داد که واحد عملیات ویژه ایالات متحده و برخی تفنگداران دریایی به طور مخفیانه نیروهای تایوانی را آموزش می دهند ، اما این نیروها حدود دوجین کوچکتر هستند.

واشنگتن خواهان امنیت هوایی و سایبری قوی است تا به تایوان در مسدود کردن موشک ها و مین های ضد کشتی بیشتر کمک کند.

بایدن باید از دیکتاتوری دفاع کند که نه تنها بر جزیره ای مستقل بلکه بر کل جهان تسلط دارد. پکن برای بیدار کردن او چه باید بکند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *