پس از رویارویی با اوکراین، روسیه مجبور شد “کاوش کند و برای زمستان صبر کند” – پاپ نیوز


پروفسور مایکل کلارک، تحلیلگر دفاعی و امنیتی گفت که روسیه باید “زمستان را دنبال کند و منتظر بماند” زیرا کاهش نیروها تقویت مواضع در شرق اوکراین را در مواجهه با ضدحملات جدید تقریبا غیرممکن می کند. پروفسور کلارک خاطرنشان کرد که روسیه با “مناظره” در مورد دفاع از سورودونتسک، شهری که آنها چندین ماه پیش ادعای آن را داشتند، مواجه است، زیرا به نظر می رسد که عقب نشینی آنها ادامه خواهد داشت. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، پس از چند هفته گذشته که روز چهارشنبه در شهر تازه آزاد شده ایزیوم ظاهر شد، نسبت به موفقیت خوشبین‌تر بود، اما رهبران غربی خواستار احتیاط شدند.

پروفسور کلارک گفت: «اکراینی‌ها اکنون جاده اصلی بین ساواتوا و کرمینا را کنترل می‌کنند و به نظر می‌رسد آماده هستند تا روس‌ها را از شمال در Severodonetsk محاصره کنند.

این برای روس ها مشکل ایجاد می کند. اگر آنها نمی توانستند یا نمی توانستند برای Sorodonetsk بجنگند، خط دفاعی قابل قبول بعدی آنها احتمالاً یک نوع سگ سگ بزرگ در شرق خواهد بود.

روس ها هر کاری بکنند نمی توانند خیلی سریع موقعیت خود را تقویت کنند. جایی، باید حفاری کنند و منتظر زمستان باشند».

رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی امروز قول داد که اوکراین را در جنگ خود علیه روسیه به پیروزی برساند و از شهرهای بازسازی شده بازدید کرد.

نیروهای روسیه در این ماه پس از آنکه نیروهای اوکراینی تهاجم زرهی سریع به منطقه شمال شرقی خارکف را آغاز کردند که به عقب نشینی عجولانه و آشفته روسیه منجر شد، متحمل یک واژگونی خیره کننده شدند.

آقای زلنسکی یک بازدید غیرمنتظره از ایزیوم – حتی چهار روز قبل از آن – مرکز اصلی تدارکات و مستحکم روسیه در منطقه – داشت، جایی که پرچم اوکراین را در مقابل ساختمان شهرداری در حال سوختن برافراشته دید.

وی پس از این مراسم در پستی در شبکه های اجتماعی گفت: پرچم زرد و آبی ما در حال حاضر در ایسوم اشغالی در اهتزاز است. و در هر شهر و روستای اوکراین چنین خواهد بود.»

بیشتر بخوانید: زمانی که ارتش پوتین شروع به اعتراف به تلفات سنگین کرد، روسیه وحشت می کند [REVEAL]

اما در جاده اصلی، علائم روش وحشیانه “زمین سوخته” روسیه هنوز به وضوح قابل مشاهده بود که در آن تمام مناطق با خاک یکسان شد. حمام متروکه سوراخی در کنار خود دارد. قصابی ها، داروخانه ها، کفش فروشی و سالن زیبایی سمپاشی شد.

آقای زلنسکی گفت: «این صحنه تکان دهنده است، اما برای من تکان دهنده نبود. وی با مقایسه صحنه های تخریب با صحنه های شهرهای نزدیک کیف که در اوایل جنگ از نیروهای روسی بازپس گرفته شد، افزود: همین ساختمان های ویران شده باعث مرگ مردم شد.

اوایل روز چهارشنبه، آقای زلنسکی به سربازانی که بالاکلیا، یکی دیگر از شهرهایی که در روزهای اخیر بازپس گرفته شده است، مدال های احساسی اهدا کرد.

رئیس جمهور اوکراین می گوید ارتش او در این ماه حدود ۸۰۰۰ کیلومتر مربع (۳۱۰۰ مایل مربع) زمین را آزاد کرد که تقریباً به اندازه جزیره قبرس است.

از دست نده: بریتانیا ممکن است به اوکراین در برنامه ریزی یک ضدحمله چشمگیر کمک کرده باشد [REVEAL]
رئیس پنتاگون “غافلگیری” روسیه از ضدحمله اوکراین را به سخره گرفت [REPORT]
گزارشگر روسی به طور تصادفی اعتراف می کند که سربازان پوتین در حال زجر کشیدن هستند – ویدئو [VIDEO]

لینک منبع